Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Gtein »

Dnešním dnem můžete stahovat češtinu pro verzi 2.52 beta 2 z mých stránek

http://www.gcestiny.unas.cz/

Starší verze najdete v archivu.
Barjos
Posts: 3
Joined: 17 Apr 2007, 23:11

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Barjos »

Moc děkuji :D
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Ether »

Mám malý problém s instalací češtiny. Instaluju jako běžný uživatel (bez admin práv) a hlásí mi to spoustu chyb. Také jsem si povšiml, že na stránkách v archivu je čeština pro v2.52b1 ve skutečnosti pouze zabalená čeština pro v2.52b2 - asi omyl.
Ελληνικά rulez.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Gtein »

Záleží na tom jestli můžete admin práv instalovat a pak taky na tom co za chyby vůbec vyskakují.

S verzí to byla malá chybička a už je to opraveno a v archivu zabalena správná verze. DÍKY ZA UPOROZNĚNÍ
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Ether »

Gtein wrote:Záleží na tom jestli můžete admin práv instalovat a pak taky na tom co za chyby vůbec vyskakují.
Instaluju do umístění, kde mám zápisová práva. Při operaci 'Čtení ze souboru' vyskakují chyby podobné těmto (pokračuje až do Fronty +/- 114):

Code: Select all

Selhalo nalezení textového řádku. (#1, Fronta 1)
Selhalo vložení textového řádku. (#5, Fronta 20)
Ελληνικά rulez.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by MartinS »

ether wrote:Instaluju do umístění, kde mám zápisová práva. Při operaci 'Čtení ze souboru' vyskakují chyby podobné těmto (pokračuje až do Fronty +/- 114):

Code: Select all

Selhalo nalezení textového řádku. (#1, Fronta 1)
Selhalo vložení textového řádku. (#5, Fronta 20)
Měl jsem stejný problém a důvodem zřejmě bylo, že jsem instaloval češtinu do adresáře C:\Program Files\Altap Salamander\lang. Opětovná instalace do adresáře C:\Program Files\Altap Salamander už proběhla OK. Neuškodila by detekce umístění přímo v instalátoru...
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Ether »

MartinS wrote:Měl jsem stejný problém a důvodem zřejmě bylo, že jsem instaloval češtinu do adresáře C:\Program Files\Altap Salamander\lang. Opětovná instalace do adresáře C:\Program Files\Altap Salamander už proběhla OK. Neuškodila by detekce umístění přímo v instalátoru...
Zkusil jsem instalovat přímo do adresáře Salamandera a pomohlo to. Gteine, pročpak to dělá takové problémy, když instaluju do čistého adresáře?
Ελληνικά rulez.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Gtein »

Pár věcí na vysvětlenou

1. Instalátor si sám cestu najde, vypíše v požadovaném poli instalace a pokud souhlasí tak není potřeba ji měnit a instalace proběhne bez jakých koliv chybových hlášek. Ověřeno na Windows XP jiné operační systémy nemám a tak nemůžu ověřit jak to u nich funguje, ale zatím nikdo nepsal, že by mu instalace nefungovala.

2. Nevím proč instalujete češtinu do adresáře C:\Program Files\Altap Salamander\lang když standardní instalační adresář programu je C:\Program Files\Altap Salamander nevím proto proč zadáváte adresář do kterého jste Altap Salamander neinstaloval.

3. Nevím proč instalujete češtinu do prázdného adresáře, kde nemáte nainstalovaný Altap Salamander, potom Vám samozřejmě vyskakují tyto chybové okna, protože instalace češtiny hledá některé soubory ze samotné instalace salamandera a ty bohužel v prázdném adresáři nemůže najít proto vyskakují chybové hlášky.

A jak vidím tak budu muset trochu poupravit instalátor a omezit uživatele ve výběru, protože někteří uživatelé instalují češtinu tam kam nemají.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Ether »

Gtein wrote:3. Nevím proč instalujete češtinu do prázdného adresáře, kde nemáte nainstalovaný Altap Salamander, potom Vám samozřejmě vyskakují tyto chybové okna, protože instalace češtiny hledá některé soubory ze samotné instalace salamandera a ty bohužel v prázdném adresáři nemůže najít proto vyskakují chybové hlášky.
No, když se to vezme kolem a kolem, tak protože chci pouze rozbalit soubory a nakopírovat si je tam, kam potřebuju.
Gtein wrote:A jak vidím tak budu muset trochu poupravit instalátor a omezit uživatele ve výběru, protože někteří uživatelé instalují češtinu tam kam nemají.
Prosím, jen to ne. Nesnáším instalátory, které si myslí, že jsou chytřejší než uživatel. Pokud však vedle chytrého instalátoru poskytnete i samotné .lng soubory zabalené zipem, pak je to v pořádku.
Ελληνικά rulez.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Gtein »

Jen nevím proč kopírovat soubory někam sám když to instalátor nainstaluje tam kde mají být?

To nějak nechápu a taky to, že si stěžujete na to jak instalátor zobrazuje chyby když mu zadáváte jinou cestu instalace než tu kde opravdu je Altap Salamander nainstalován.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Ether »

Gtein wrote:Jen nevím proč kopírovat soubory někam sám když to instalátor nainstaluje tam kde mají být?
Považujte mě za paranoidního nebo za šťourala, ale prostě chci vědět, co přesně instaluju, obvzlášť když jde o češtiny a podobná vylepšení už nainstalovaných programů. Taktéž se mi stane, že bych potřeboval nainstalovat něco do více umístění; pak je procházení instalací několikrát dokola docela únavné. (*)
Gtein wrote:To nějak nechápu a taky to, že si stěžujete na to jak instalátor zobrazuje chyby když mu zadáváte jinou cestu instalace než tu kde opravdu je Altap Salamander nainstalován.
No jde o to, že já zas nechápu, proč by měl instalátor, který jenom vybalí soubory z instalačky a nakopíruje je do určených adresářů (možná se mýlím, opravte mě), cokoliv dělat se soubory Salamandera. Proto se taky divím, že hlásí chyby.

Omlouvám se za konfrontační tón; nechci se hádat, jenom se snažím o konstruktivní kritiku. Možná máte pádné důvody, proč se tak instalátor chová, a chci se o nich dozvědět a chci vám předložit důvody, proč by se tak instalátor chovat neměl. Taktéž nabízím kompromis v podobě již zmiňovaného zipu, který by obsahoval samotné jazykové soubory; ten by můj problém vyřešil a o instalátoru bych už neřekl ani fň.

EDIT: *) Ještě jeden důvod - velmi nerad instaluju s použitím administrátorských práv, ale ty jsou potřeba k zápisu do instalačního adresáře Salamandera. Proto preferuju možnost instalace/vybalení souborů do prázdného adresáře a následného nakopírování na správná místa s použitím vyšších oprávnění.
Ελληνικά rulez.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Gtein »

No on jen nekopíruje on ještě kontroluje přítomnost souborů pluginů, aby neinstaloval češtinu pro plugin, který není nainstalován protože tu máme dvě verze instalace a to standard a full a taky upravuje odinstalování, aby při odinstalování Altap Salamadera se odinstalovala i čeština a nezůstala zbytečně na disku.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Ether »

Gtein wrote:No on jen nekopíruje on ještě kontroluje přítomnost souborů pluginů, aby neinstaloval češtinu pro plugin, který není nainstalován protože tu máme dvě verze instalace a to standard a full a taky upravuje odinstalování, aby při odinstalování Altap Salamadera se odinstalovala i čeština a nezůstala zbytečně na disku.
To zní rozumně. V tom případě bych tedy pouze žádal o jednu ze tří věcí:
x) Upravení instalátoru tak, aby si nestěžoval, když se mu výše uvedené úpravy nepodaří.
x) Možnost 'Pouze extrahovat soubory' v instalátoru.
x) Speciální vydání obsahující pouze soubory k vybalení.
Ελληνικά rulez.
terenbe24
Posts: 6
Joined: 02 Sep 2009, 12:21

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by terenbe24 »

Zdravim, chcem vediet kedy bude hotova neoficialna cestina pre verziu 2.52 final. Dik.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Re: Čeština pro Altap Salamander 2.52 beta 2

Post by Gtein »

Bude hotová nejpozději zítra dám sem pak o tom INFO
Post Reply