Plugin na zastupce

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
Raptor

Plugin na zastupce

Post by Raptor »

Otazka je jednoducha - dokazal by nekdo udelat plugin na prohlizeni *.lnk souboru? Nevim zda je nekde dostupna dokumentace k tomu, ale predpokladam ze ve win api na to jsou funkce.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Plugin na zastupce

Post by stepand76 »

Raptor wrote:Otazka je jednoducha - dokazal by nekdo udelat plugin na prohlizeni *.lnk souboru? Nevim zda je nekde dostupna dokumentace k tomu, ale predpokladam ze ve win api na to jsou funkce.
Je to jeden z plánovaných. Mít tak víc času...
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

ether wrote:Zrovna jsem se koukal na pár zástupců a napadlo mě, že by se mohl vytvořit plug-in pro prohlížení .lnk souborů (něco jako Multimedia Viewer). A nevidím žádný důvod, proč by potom v prohlížecím okně nemohl být příkaz pro prohlídnutí cíle souboru, případně s dalším příkazem pro zaměření cíle v panelu. Tato koncepce by podle mě usnadnila správu zástupců (kupř. nabídka Start) a přitom přidala funkcionalitu žádanou v tomto vlákně.
Jenom připojuji jeden z mých příspěvků na toto téma; více ve starším vlákně o prohlížení zástupců se zajímavou diskuzí.
Ελληνικά rulez.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

V rámci testování Total Commander Proxy jsem zkoušel LinkInfo.
Raptor

Post by Raptor »

manison wrote:V rámci testování Total Commander Proxy jsem zkoušel LinkInfo.
To mi nejak nefunguje. Stale se pouziva internal viewer z AS. I kdyz mam *.lnk nastavene na pouzivani ListView.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Raptor wrote:To mi nejak nefunguje. Stale se pouziva internal viewer z AS. I kdyz mam *.lnk nastavene na pouzivani ListView.
Je to známý bug, manison již pracuje na jeho odstranění. Viz jeho příspěvěk v anglickém vláknu TCPP. Prozatím se to dá obejít použitím Ctrl+Shift+F3.

@manison] Doporučuju ti vydat opravnou verzi co nejdřív, nebo se začnou hlášení o té chybě zbytečně množit.
Ελληνικά rulez.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Plugin na zastupce

Post by stepand76 »

stepand76 wrote:Je to jeden z plánovaných. Mít tak víc času...
Včera jsem tomu půl hodiny věnoval. Beta už je skoro hotová.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

ether wrote:@manison] Doporučuju ti vydat opravnou verzi co nejdřív, nebo se začnou hlášení o té chybě zbytečně množit.
Hotovo. Opravená verze je ke stažení. Prohlížení přes F3 by snad už mělo fungovat.
Raptor

Post by Raptor »

Prima funguje - dobra prace.
Jeste dotaz - to ze to nejde zavrit pomoci ESC tak to je chyba proxy pluginu nebo TC pluginu jako takoveho?
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Raptor wrote:Prima funguje - dobra prace.
Jeste dotaz - to ze to nejde zavrit pomoci ESC tak to je chyba proxy pluginu nebo TC pluginu jako takoveho?
Díky. Nezavírání přes ESC je momentálně vlastnost proxy, mám to na todo listu, ale momentálně bohužel nemám čas přidat čtyři řádky kódu navíc :D Sry. Alt+F4.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

První verze pluginu pro prohlížení zástupců je ke stažení zde:

http://sites.google.com/site/stepand76/asplugins
Last edited by stepand76 on 26 Mar 2009, 21:53, edited 1 time in total.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Post by MartinS »

stepand76 wrote:První verze pluginu pro prohlížení zástupců je ke stažení zde:
Super, díky.

Možná by se mohla okna s informacemi roztáhnout dynamicky víc do šířky. Teď mám velké okno a uprostřed malý rám s useknutými informacemi.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

MartinS wrote:Možná by se mohla okna s informacemi roztáhnout dynamicky víc do šířky. Teď mám velké okno a uprostřed malý rám s useknutými informacemi.
OK. Zvětším to. Díky.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

stepand76 wrote:OK. Zvětším to. Díky.
Hotovo. Přidal jsem ještě příkaz pro zobrazení standardního dialogu Vlastnosti souboru (pro případ potřeby editace) a chystám se na příkaz (v menu Plugins) pro navigaci na cíl zástupce. Brzy to zveřejním.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Dík za plugin, teď k poznatkům:

Nějak se mi nelíbí způsob zobrazení. Kombinace barvy pozadí a užití formulářových prvků a těch containerů (obrysy) vypadá, jako kdyby to byl původně dialog s pevnou velikostí a pak někdo zapl možnost maximalizace. Navíc ty editboxy působí způsobem, že je možno za určitých okolností hodnoty upravovat, což není pravda. Třeba takový Multimedia Viewer se svými tabulkami vypadá přijatelněji(*).

Druhá připomínka putuje k méně standardním zástupcům, tedy typy Windows Installer (např. Microsoft Office Word), systémové složky (např. zástupce pro Koš) a URL (např. Katalog systému Windows). Tyto zástupce využívají nějakých rozšířených funkcí, které tvůj plugin nedokáže zatím zpracovat.

*; @Altap] Myslím, že pro dobro vývojářů i uživatelů by se hodilo nějakým způsobem publikovat funkce (API a/nebo vzorový plugin) pro zobrazení v tabulce jako má Multimedia Viewer.

EDIT] Připojen archiv se vzorovými .lnk soubory.
Attachments
lnks.zip
(4.88 KiB) Downloaded 621 times
Ελληνικά rulez.
Post Reply