VYŘEŠENO: Network: nedostupné počítače se vracejí

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

VYŘEŠENO: Network: nedostupné počítače se vracejí

Post by Ether »

Situace: Mám zapnuté dva počítače, ETA a SIGMA. Sigmu jsem vypnul.

Problém: Když se podívám na Etě do Network pluginu na listing počítačů, ukazuje mi to položky ETA, SIGMA a Celá síť. Když si otevřu SIGMA, objeví se mi načítací kolečko (throbber) a po chvíli mi vyhodí hlášku (53) Cesta v síti nebyla nalezena. Panel se vrátí do net:\ a SIGMA už tam není. Ale po několika sekundách se zase objeví a můžu zase otevřít, zase chyba, zase zmizí a objeví ad infinitum.
Ελληνικά rulez.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Ve Vašem případě se jedná o jakou verzi OS?
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Nie som si celkom isty, ci je to chyba tohto pluginu. S master browserom sa obcas deju zvlastne veci. (v sluzbach ako Computer Browser) niekedy nehlasi pocitace, ktore v sieti su a inokedy tie ktore tam uz nie su.
Refresh tychto dat sa nevykonava casto.

Osobne odporucam na vsetkych (okrem hlavneho) pocitacoch v sieti tuto sluzbu vypnut. Zaroven je dobre mat aktualizovane ovladace sietovych kariet.

Troubleshooting the Microsoft Computer Browser Service
http://support.microsoft.com/kb/188305
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

manison wrote:Ve Vašem případě se jedná o jakou verzi OS?
Windows XP SP3. Pokud bude zájem, můžu odzkoušet ještě na Win2008 a Win7. Druhý počítač (SIGMA) je WinXP SP3.
Ελληνικά rulez.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Dospěli jsme k závěru, že bude asi nejrozumnější přestat se schováváním nedostupných serverů (teď to děláme ihned po zjištěné nedostupnosti serveru) a vyčkat až je systém sám bude považovat za nedostupné a přestane nám je vracet. Pokud Vás napadá lepší řešení, sem s ním. ;-)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

V příloze najdete opravenou verzi pluginu Network. Archiv vybalte do adresáře plugins/nethood a přepište původní soubory.

Kromě této opravy (mizející nedostupné počítače, které se po refreshi opět objevují) je zde ještě: možnost zobrazit administrative shares (C$, atd.), položky z My Network Places (Místa v síti) a možnost loadu pluginu ihned po startu Salamandera s tím, že hned prohledá sít (při Vašem prvním přístupu na net:\ se ihned ukáže seznam počítačů dostupných při startu Salamandera a za pár vteřin se obnoví do aktuálního stavu). Viz menu Options / Plugin Configuration / Network.

Kdyby něco nefungovalo, dejte prosím vědět. :)
Attachments
nethood104.rar
Opravená verze pluginu Network (1.04)
(19.19 KiB) Downloaded 387 times
Post Reply