Ruzna delka scrollbaru u Vieweru

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Ruzna delka scrollbaru u Vieweru

Post by cincura.net »

Ahoj *,

mam uplne jednoduchy textovy soubor (SQL skript). Kdyz jej otevru ve Vieweru vidim delku scrollbaru jako u [1]. Popojedu (klavesnici, PgDown) o neco nize a najednou je [2]. Wrap je vypnuty, soubor se zobrazuje jako text. Samozrejme pri PgDown/Up poskakuje i o rozdilne vzdalenosti. Reprodukovat to dokazu vzdy, pro ruzne soubory. Pri posunu mysi se zmeni velikost jakmile levomys pustim. AS 2.51.

Nesetkal se s tim nekdo?
Attachments
[1]
[1]
Clipbrd1.png (1022 Bytes) Viewed 14093 times
[2]
[2]
Clipbrd2.png (985 Bytes) Viewed 14093 times
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Myslím, že to Viewer dělal vždy. Délka scrollbaru - posuvníku se mění podle toho jakou poměrnou část zobrazovaného textu vidím na obrazovce. Když budou řádky krátké a obrazovka bude jen málo zaplněna textem, bude i posuvník krátký. Když budou řádky dlouhé a text bude obrazovku vyplňovat, bude i posuvník delší.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

jis wrote:Myslím, že to Viewer dělal vždy. Délka scrollbaru - posuvníku se mění podle toho jakou poměrnou část zobrazovaného textu vidím na obrazovce. Když budou řádky krátké a obrazovka bude jen málo zaplněna textem, bude i posuvník krátký. Když budou řádky dlouhé a text bude obrazovku vyplňovat, bude i posuvník delší.
Přesně tak. Ale moc se mi to nelíbí.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Já jsem s inteligentním posuvníkem naopak spokojen.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Mně toto chování připadlo vždycky divné, já očekávám, že posuvník bude ukazovat pozici v souboru podle toho, jak je zobrazen (tedy který řádek prohlížím), ne podle počtu bytů, které jsem viděl (či neviděl, pokud je vypnutý wrapping).
Ελληνικά rulez.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

RE: Ruzna delka scrollbaru u Vieweru

Post by Jan Patera »

jis wrote:Myslím, že to Viewer dělal vždy. Délka scrollbaru - posuvníku se mění podle toho jakou poměrnou část zobrazovaného textu vidím na obrazovce. Když budou řádky krátké a obrazovka bude jen málo zaplněna textem, bude i posuvník krátký. Když budou řádky dlouhé a text bude obrazovku vyplňovat, bude i posuvník delší.
Nikdy jsem si toho nevsiml ;-)
Rekl bych, ze je to z nouze ctnost.
Viewer necte cely soubor do pameti. A ani nemuze, co kdyby mel par GB. Takze nevi, kolik je tam celkem radku. Proto i kymsi zadane zobrazovani cisel radku neni trivialni.
Takze kdyz mate zobrazene kratke radky, udela viewer zhruba toto:
je zobrazeno 5% obsahu souboru -> velikost scrollbaru je 5%, 1. zobrazovany znak je pozici 53% v souboru -> pozice scrollbaru je 53%.
Dame PgDn. Radky jsou dlouhe. Zobrazeno 10% souboru -> velikost scrollbaru je 10% a jeho pozice je 58%.
Honzo, Petre, neni to tak nahodou?
Podle me to nicemu nevadi, snad jen estetickemu citeni, a naopak je to pridana informace -> IMHO by to tak melo zustat.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Jan Patera wrote:Viewer necte cely soubor do pameti. A ani nemuze, co kdyby mel par GB. Takze nevi, kolik je tam celkem radku.
Jasně, tohle je argument. To chování jsem ihned pochopil, ale důvod je mi jasný až teď.
mANY
Posts: 21
Joined: 22 Feb 2007, 21:09
Contact:

Post by mANY »

IMHO je toto standardní chování posuvníků už od Windows 95.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: RE: Ruzna delka scrollbaru u Vieweru

Post by Jan Rysavy »

Jan Patera wrote:Honzo, Petre, neni to tak nahodou?
Je to přesně tak.

Jeden z bodů na našem to-do je kompletní přepis interního vieweru. Dojde k jeho přesunu do pluginu, podpory pro zobrazení Unicode, možnosti zobrazování řádků, případně kurzoru pro navigaci z klávesnice.

Pro soubory do jisté velikosti bychom pak mohli načítat soubor celý a scroll bar ukazovat tak, jak uživatelé očekávají. Bohužel přepis odhadujeme minimálně na dva měsíce práce. Podpora pro zobrazování (hledání v) souboru bez omezení velikosti celou věc řádně komplikuje.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

mANY wrote:IMHO je toto standardní chování posuvníků už od Windows 95.
Notepad, Vista64, a nedela to. Zobrazuje velikost fixni podle souboru.
Jiri {x2} Cincura
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

ether wrote:Mně toto chování připadlo vždycky divné, já očekávám, že posuvník bude ukazovat pozici v souboru podle toho, jak je zobrazen (tedy který řádek prohlížím), ne podle počtu bytů, které jsem viděl (či neviděl, pokud je vypnutý wrapping).
Proste tak jak to dela vetsina aplikaci. ;) Pro velke soubory bych ten posuvnik nechal postupne zmensovat podle toho, kolik se uz toho nacetlo.
Jiri {x2} Cincura
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: RE: Ruzna delka scrollbaru u Vieweru

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Jeden z bodů na našem to-do je kompletní přepis interního vieweru. Dojde k jeho přesunu do pluginu, podpory pro zobrazení Unicode, možnosti zobrazování řádků, případně kurzoru pro navigaci z klávesnice.

Pro soubory do jisté velikosti bychom pak mohli načítat soubor celý a scroll bar ukazovat tak, jak uživatelé očekávají. Bohužel přepis odhadujeme minimálně na dva měsíce práce. Podpora pro zobrazování (hledání v) souboru bez omezení velikosti celou věc řádně komplikuje.
No tak aspon ze tak. Treba se toho casem dockame. ;)
Jiri {x2} Cincura
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

cincura.net wrote:Notepad, Vista64, a nedela to. Zobrazuje velikost fixni podle souboru.
Podívejte se na využití paměti při pokusu Notepadem otevřít větší soubor. Notepad načítá celý soubor do paměti, takže nemá problém spočítat si řádky...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Například v notepadu otevřít terabajtový soubor a něco hledat ;-)
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

zarevak wrote:
cincura.net wrote:Notepad, Vista64, a nedela to. Zobrazuje velikost fixni podle souboru.
Podívejte se na využití paměti při pokusu Notepadem otevřít větší soubor. Notepad načítá celý soubor do paměti, takže nemá problém spočítat si řádky...
Samozrejme, ale treba soubory <100MB by se mohly nacitat cele. U vetsich postupne. Jen mi prijde to skakani posuvniku jednak nestandardni a jednak docela matouci.
Jiri {x2} Cincura
Post Reply