Novy filtr nad soubory

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Novy filtr nad soubory

Post by Raptor »

Bylo by mozne udelat v AS novy druh filtru, ktery by zobrazoval jen "vybrane" soubory/adresare?

Priklad:
Mam adresare s "hodne" polozkami a provedu porovnani dle obsahu. Zjistim ze se mi lisi 2 soubory mezi 100 jinymi. Zmackl bych nejakou klavesovou zkratku a vidim jen ty 2, ktere mi comparator oznacil.

To same treba ve chvili, kdy zpracovavam soubory a prubezne si je oznacuju Insertem. Dojdu na konec adresare a chtel bych videt co vse jsem si oznacil.

Soucasne lze filtrovat na typ souboru, ale to mi v tomto pripade nepomuze. Proste zobrazilo by se jen co je aktualne vybrane.
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

pripojuji se k pozadavku

neco podobneho ma myslim TC - vysledek hledani do panelu atd.. Nevim jestli umi i to o cem piseme, nicmene takoveto funkce by velice zefektivnily moji praci.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Novy filtr nad soubory

Post by MartinS »

Raptor wrote:Zmackl bych nejakou klavesovou zkratku a vidim jen ty 2, ktere mi comparator oznacil.
Zkuste Edit: Advanced: Hide unselected names
Raptor

Re: Novy filtr nad soubory

Post by Raptor »

MartinS wrote:Zkuste Edit: Advanced: Hide unselected names
Ha, tak o tom ani nevim :-)
Ted by bylo jeste prima mit moznost nejakeho shortcutu, nebo umistit si tyhle filtr ikonky primo do panelu. 3 kliky na filtrovani je dost.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Používám stejnou funkcionalitu pro porovnávání složek a teké bych uvítal zavedení klávesové zkratky ;)
http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=14083#14083
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zkratky přidáme, také mi jejich absence vadí. Kam tu trojici dát?

Celkem jsem si oblíbil z VS zkrakty F2, Ctrl+F2, Ctrl+Shift+F2 pro práci s quick bookmarks. Možná bychom to mohli vyřešit podobně.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Novy filtr nad soubory

Post by ino »

Raptor wrote:
MartinS wrote:Zkuste Edit: Advanced: Hide unselected names
Ha, tak o tom ani nevim :-)
Ted by bylo jeste prima mit moznost nejakeho shortcutu, nebo umistit si tyhle filtr ikonky primo do panelu. 3 kliky na filtrovani je dost.
jaaj, kdysi jsem žádal o stejnou featurku i já :wink:

Co se týče shortcutu, tak se mi velice osvědčil Middle toolbar, kam si dávám takovéto užitečné featurky.. Navíc je tento toolbar vždy poruce, neboť je na obě strany Salamandera stejně daleko.

Image
Attachments
Konfigurátor Middle toolbaru
Konfigurátor Middle toolbaru
MiddleToolBar.png (11.33 KiB) Viewed 16141 times
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Tak to ja som asi totalny spartan :-) - Menu bar + Top toolbar + command line + bottom toolbar.
To je vsetko co je u mna (okrem okien obsahu) zobrazene. Takze som skor za klavesovu skratku. Toolbarovej ikone sa vsak nevyhybam.
Last edited by SelfMan on 09 Feb 2009, 19:48, edited 1 time in total.
Raptor

Post by Raptor »

Proc ma middle toolbar vice moznosti, ktere se tam daji umistit nez toolbary jednotlivych oken? Ja osobne bych si treba tyhle featurky rad umistil nahoru vedle disku, kde mam i ikonky na zmenu zobrazeni, pripadne na pohyb po adresarich.

V middle baru se mi to osobne moc nehodi, protoze nejak nevim pak ke kteremu panelu se dana akce bude vztahovata pokud bych chtel treba zobrazit vybrane soubory na obou stranach, pak by to znamnalo klik na akci, presun do druheho panelu a zase klik. Je to takove neintuitivni. Middle bar mi prijde spise jen na operace mezi panely.
Attachments
bar.jpg
bar.jpg (6.44 KiB) Viewed 16123 times
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Raptor wrote:Proc ma middle toolbar vice moznosti, ktere se tam daji umistit nez toolbary jednotlivych oken? Ja osobne bych si treba tyhle featurky rad umistil nahoru vedle disku, kde mam i ikonky na zmenu zobrazeni, pripadne na pohyb po adresarich.
Na ony drobnosti v horní části okna je zřejmě určený Top toolbar. Má to jistou filozofii.
Mimochodem, já používám "Menu bar"+"Top toolbar"+"Plugins Bar"+"User Menu Toolbar" v jediném řádku, takže mám vše na dosah myši aniž bych přicházel o prostor v okně Salamandera, jako je tomu na přehledovém screenshotu z helpu.
Raptor wrote:V middle baru se mi to osobne moc nehodi, protoze nejak nevim pak ke kteremu panelu se dana akce bude vztahovata pokud bych chtel treba zobrazit vybrane soubory na obou stranach, pak by to znamnalo klik na akci, presun do druheho panelu a zase klik. Je to takove neintuitivni. Middle bar mi prijde spise jen na operace mezi panely.
Pravda, lehce matoucí to je, ale dá se s tím žít ;-)
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re:

Post by MartinS »

Jan Rysavy wrote:Zkratky přidáme, také mi jejich absence vadí. Kam tu trojici dát?

Celkem jsem si oblíbil z VS zkrakty F2, Ctrl+F2, Ctrl+Shift+F2 pro práci s quick bookmarks. Možná bychom to mohli vyřešit podobně.
Je nějaký posun v možnosti přidat klávesové zkratky pro Hide Selected/Unselected Names?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Novy filtr nad soubory

Post by Jan Rysavy »

Podívám se na to, také to velice postrádám.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Novy filtr nad soubory

Post by Jan Rysavy »

Oddělil jsem diskuzi o použití Automation pluginu pro přiřazení horkých kláves do samostatného vlákna: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=7&t=3807
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Novy filtr nad soubory

Post by MartinS »

Jan Rysavy wrote:Podívám se na to, také to velice postrádám.
Něco nového v možnosti přidání klávesové zkratky pro Hide Selected/Unselected Names?
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Novy filtr nad soubory

Post by MartinS »

MartinS wrote:
Jan Rysavy wrote:Podívám se na to, také to velice postrádám.
Něco nového v možnosti přidání klávesové zkratky pro Hide Selected/Unselected Names?
Verze 3.0?
Post Reply