Network plugin: počítače bez sdílených disků

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Network plugin: počítače bez sdílených disků

Post by MartinS »

Mám v obyčejné windows workgroup síti několik počítačů, které nemají žádné sdílené složky. V pluginu Network je vidím ale pokud na ně najedu a rozbalím, zahlásí to chybu "Cesta v síti nebyla nalezena" a počítač ze seznamu zmizí. Při stisku Ctrl-R ale zase skočí zpátky. Děje se opakovaně.

Klient: Vista 32
Network plugin 1.01
Sdílený počítač: Windows XP (Edit: Virtualserver 2005 R2)
Last edited by MartinS on 06 Feb 2009, 09:23, edited 1 time in total.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Ελληνικά rulez.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Post by MartinS »

Otázkou je, nakolik je možno snadno a rychle odlišit stav, kdy je počítač připojený k síti ale nenabízí žádné sdílené prostředky a stav kdy se počítač od sítě odpojí úplně.

V případě počítače bez sdílených prostředků by se Salamander mohl chovat tak, že po proentrování počítače detekuje, že nic nenabízí a zobrazit prázdnou nabídku podobně jako když se vleze do prázdného adresáře...
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

MartinS wrote:V případě počítače bez sdílených prostředků by se Salamander mohl chovat tak, že po proentrování počítače detekuje, že nic nenabízí a zobrazit prázdnou nabídku podobně jako když se vleze do prázdného adresáře...
Přesně takto by se měl Network plugin chovat – v případě, že je vzdálený server online, ale nenabízí žádné sdílené složky, zobrazí se prázdný panel a v případě, že je server offline, zobrazí plugin chybu a přejde o úroveň výš. Vámi popisované chování se mi bohužel nedaří reprodukovat. Jak se chová Explorer? Můžete vyzkoušet přístup na nevirtualizovaný server?
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Post by MartinS »

manison wrote:Můžete vyzkoušet přístup na nevirtualizovaný server?
Nevirtualizovaný počítač se chová v pořádku, tak jak popisujete. Navíc u toho virtualizovaného se chová Salamander stejně jako Explorer, takže je zřejmě vše v pořádku.

EDIT: ještě jsem si všiml zajímavého chování u sdíleného (virtual) počítače - jakmile jsem na něm dal něco sdílet, tak už to neblbne i když potom to sdílení odeberu. Explorer pak u tohoto počítače nezobrazí chybovou hlášku, ale ikonu s tiskárnou (i když žádnou tiskárnu nesdílí) a Salamander prázdné okno.
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Takže chování Salamanderu je shodné s Explorerem. Výborně, díky za test!
Post Reply