Updater plugin Alpha

Podpora vývojářů nových pluginů, oznámení o nových pluginech nezávislých autorů a diskuse o nich.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Updater plugin Alpha

Post by zarevak »

Zdravím všechny příznivce Salamandera!

Protože CheckVer plugin už neslouží tak jak bychom si přáli a objevuje se více a více pluginů a jejich aktualizací, tak jsem zbastlil malý Updater plugin pro Salamandera 8) Plugin využívá centrální databázi, kde by měly být aktuálních informace o všech mně známých pluginech. Pokud jsou nějaké informace zastaralé nebo nějaký plugin chybí, dejte mi vědět. Komentáře a připomínky vítám ;)

Tento plugin slouží jen jako zdroj informací - po stisku tlačítka vás plugin přenese na stránku pro stažení pluginu a instalaci musíte provést ručně.

Známé nedostatky:
- Vyžaduje MSVCR80.dll :oops:
- Vyžaduje připojení na internet 8)
- Font tlačítek a stavového textu je ošklivý.
- Nejsou pořádné ikonky
Attachments
updater_0.1b1.zip
Updater plugin v0.1 beta 1.
(13.29 KiB) Downloaded 650 times
Ukázka vzhledu
Ukázka vzhledu
updater_0.1b1.png (18.6 KiB) Viewed 22305 times
Raptor

Post by Raptor »

Maly bug pri testu verzi, pokud mam novejsi nez je oficialne dostupna
Attachments
bug.png
bug.png (7.53 KiB) Viewed 22300 times
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Zrovna jsem narazil na podobný problém, když jsem nainstaloval FTP update a nezměnil verzi v databázi. Bohužel verze pluginů, které jsou pluginu dostupné, jsou jen textovými řetězci a jejich parsování by nemuselo dopadnout vždy dobře :( V současnosti se verze porovnávají jen jako řetězce a při neshodě je zobrazena informace o možném update.

Problém s parsováním: Každý vývojář si definuje verze sám a 1.21 je sice více než 1.2, ale mám pocit, že příští verze pluginu bude 1.3. Moje pluginy na druhou stranu plánují s číslováním 1.2, 1.3, ... 1.21, kde by verze 1.3 byla mnohem starší než 1.21.

Uvítám jakýkoliv nápad, jak rozpoznat, zda jde o verzi novější nebo starší ;)

BTW: Pokud je nová verze UnISO pluginu dostupná na fóru nebo na webu autora pluginu, tak by měla být aktualizována databáze.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

zarevak wrote:Problém s parsováním: Každý vývojář si definuje verze sám a 1.21 je sice více než 1.2, ale mám pocit, že příští verze pluginu bude 1.3. Moje pluginy na druhou stranu plánují s číslováním 1.2, 1.3, ... 1.21, kde by verze 1.3 byla mnohem starší než 1.21.
1.2 je totez co 1.20 a je novejsi nez 1.02.
zarevak wrote:BTW: Pokud je nová verze UnISO pluginu dostupná na fóru nebo na webu autora pluginu, tak by měla být aktualizována databáze.
Neni dostupna.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Post by -=Majkl=- »

Nebylo by vhodnejsi pouzit pri vyhledani dostupne aktualizace napr. zlutou ikonku s vykricnikem? Takhle to vypada, ze doslo k nejake chybe. Ten cerveny krizek bych spis pouzil pro pripad, ze se nepodarilo zjistit stav dostupnosti aktualizace pro dany plugin
Raptor

Post by Raptor »

Bylo by mozna dobre mit moznost (konfigurace) zobrazit jen ty pluginy, kde je novejsi verze, nebo nove celkove. Vetsinou informace o tom, ze vetsina je aktualni, neni to co chci videt.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Teda zarevaku! Zrovna jsem chtěl slušně rýpnout jak tom vypadá s tím updaterem (myslel jsem, že nijak) a než jsem to rýpnutí napsal, tak koukám, že updater je tu.

Připomínky/dotazy:

1. Všechny uvedené nedostatky (krom toho, že vyžaduje připojení k internetu, to není nedostatek) by chtělo odstranit :-)

2. Co se týče porovnávání verzí: nechápu jak může být při porovnávání řetězců 1.3 menší než 1.21? Jediný problém může být v porovnávání 1.2 a 1.2.1, ale to už je na vývojáři pluginů aby takové konvence nekombinoval. Asi by bylo lepší upozorňovat na rozdíl ve verzích (a ne pouze na vyšší verze).

3. Bylo by šikovnější zobrazovat pouze pluginy s možností aktualizace. Aktuální pluginy bych zobrazoval max. na základě nějakého zatržítka.

4. Kde je ta databáze? Kdo do ní může?

Jinak díky. Jsi šikula!
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

5. Dvojité kliknutí na řádek v seznamu by mohlo být to samé jako kliknutí na tlačítko "Update". Příkaz by mohl být i v lok. menu.

6. Hodil by se příkaz pro vynucení updatu z okna updateru.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

7. Okno updateru jde zmenšit na nevhodně malé rozměry a navíc dojde k jeho nesprávnému překreslení (viz příloha). Ale to je jen KK*.

8. Okno by mohlo jít zavřít klávesou Esc.

* KK=kosmetická kravina
Attachments
UpdaterWindowAfterResize.png
UpdaterWindowAfterResize.png (27.54 KiB) Viewed 22273 times
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

stepand76 wrote:2. Co se týče porovnávání verzí: nechápu jak může být při porovnávání řetězců 1.3 menší než 1.21? Jediný problém může být v porovnávání 1.2 a 1.2.1, ale to už je na vývojáři pluginů aby takové konvence nekombinoval. Asi by bylo lepší upozorňovat na rozdíl ve verzích (a ne pouze na vyšší verze).
Rozdělím porovnání řetězců na: "Nová verze" a "Rozdílná verze" podle toho, zda bude řetězec verzí menší nebo větší.
Jan Patera wrote:1.2 je totez co 1.20 a je novejsi nez 1.02.
Ano, toto platí u pluginů, které pro verzování využívají hlavičkové soubory z SDK. Pluginy od stepand76 mají svůj formát verzí (s nulou na konci); tcfs.spl využívá 4 čísla; WinSCP je pravděpodobně verzován ručně (neobsahuje "beta 1" řetězec)
stepand76 wrote:3. Bylo by šikovnější zobrazovat pouze pluginy s možností aktualizace. Aktuální pluginy bych zobrazoval max. na základě nějakého zatržítka.
Tady je drobný zádrhel s tím, že když se otevře okno, tak nejdříve jsou všechny pluginy ve stavu "neznámá verze" a seznam verzí se začne stahovat na pozadí. Až co se seznam verzí stáhne, tak se aktualizuje seznam pluginů a upraví ikonky... Pokud by se odstranily verze, které jsou aktuální, tak by seznam najednou magicky skoro celý zmizel :P
stepand76 wrote:4. Kde je ta databáze? Kdo do ní může?
Databáze je v současnosti malý textový soubor na mém serveru, ve kterém provádím změny v Notepadu 8) Pořídil jsem doménu salamander-plugins.net, na kterou chci databázi přenést a vytvořit přístup pro vývojáře, abych nemusel hlídat, kdo kdy jakou verzi vydá.
stepand76 wrote:6. Hodil by se příkaz pro vynucení updatu z okna updateru.
Tady nastávají problémy, které jsem již popisoval v jiných vláknech o updatech:
1) Licence - nemohu si dovolit distribuovat pluginy bez svolení autora
2) Bezpečnost - současné řešení umožňuje uživateli rozhodnout, zda je plugin důvěryhodný a ohlídat jeho instalaci
3) Podpora ze strany Salamandera - doufám v implementaci Snadné instalace pluginů včetně možnosti podpisů. V současnosti by plugin musel provést celý update ručně a mohl by něco zvorat (třeba Total Commander File System Proxy Plugin ani bez zásahu uživatele nainstalovat nelze)
stepand76 wrote:8. Okno by mohlo jít zavřít klávesou Esc.
Tady jsi mne nachytal! Okno zavřít pomocí Esc jde, ale jen do té doby, než seznam pluginů získá focus :oops:
stepand76 wrote:Jinak díky. Jsi šikula!
Díky za komentáře. Doufal jsem v nějaký ohlas Altapu (třeba i po mailu/ICQ):
- zda není plugin v rozporu s jejich plány,
- zda neduplikuji práci, kterou již mají skoro hotovou,
- zda mohou pluginu nějak pomoci pomocí rozšíření plugin interface,
- zda nemají zájem plugin přidat do distribuce Salamandera,
- jak rozlišit opatchované verze Salamandera od release,
- zda by byli ochotní verze o interních pluginech distribuovat do databáze
- ...
ale asi toho mají hodně :(
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Updater plugin Alpha

Post by ino »

zarevak wrote:- Nejsou pořádné ikonky
Jako malé poděkování za plugin, který má sice malé mouchy zato ušetří spoustu času, jsem si trošku pohrál s ikonkou Salamandera a udělal pro něj "recyklační" ikonku. Má možná taky nějaké mouchy, ale snad se bude líbit ;-)
Attachments
icons.zip
Salamander Recycle icon set 16, 32, 256 px
(58.42 KiB) Downloaded 605 times
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Děkuji za ikonu ;) Bohužel má dvě mouchy:
- bez svolení Altapu nelze jen-tak využívat jejich ikonku
- ikonka nefunguje :( (PictView zobrazuje 3 verze, ale v Exploreru ani v Salamanderu se nikdy ta velká nepoužije)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:Doufal jsem v nějaký ohlas Altapu (třeba i po mailu/ICQ):
- zda není plugin v rozporu s jejich plány,
- zda neduplikuji práci, kterou již mají skoro hotovou,
- zda mohou pluginu nějak pomoci pomocí rozšíření plugin interface,
- zda nemají zájem plugin přidat do distribuce Salamandera,
- jak rozlišit opatchované verze Salamandera od release,
- zda by byli ochotní verze o interních pluginech distribuovat do databáze
- ...
ale asi toho mají hodně :(
Omlouvám se, máme naprostý kalup, snažíme se momentálně o následující:
1) odstranit nové chyby nalezené v AS 2.52 beta 1 (dost se toho řeší bokem po emailech, takže fórum nereprezentuje rozsah naší činnosti)
2) vydat AS 2.52 beta 2, která bude schopna několik měsíců solidně sloužit
3) dokončit nový web + lokalizace (na tomto budeme pracovat současně)
4) vydat AS 2.52 beta 3 obsahující lokalizace
5) vydat AS 2.52 finální

Do té doby prosím od nás nečekejte žádné novinky. Cítíme, že uvedené věci spěchají a nesmíme ředit čas více než je nutné (odbavení prodeje a technické podpory a případně odstranění důležitých chyb).

Ohledně CheckVer pluginu máme pouze rámcovou představu, že je již nevyhovující a že bychom s ním měli časem něco provést (něco na úrovni Firefoxe a jeho Addons). Zatím jsme se na tento plugin neměli čas podívat, takže to je maximum co jsem schopen k věci napsat. Jakmile odbavíme nejdůležitější problémy našich zákazníků, rádi se mrknem.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Děkuji za zprávy. Držím palce, ať se vše podaří a ať si při tom nezlámete zdraví ;)
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Moj nazor je ten, ze Altap alebo vyvojari pluginov medzi sebou by mali stanovit "format" verzionovania a ten vsetci pouzivat.
Alternativou je vyrobenie jednoducheho "countera". Proste:
if newVersion==true {version++}
Post Reply