Salamander 2.52 Beta 1

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
dpokluda
Posts: 18
Joined: 27 Jan 2009, 20:31
Location: Redmond, WA, U.S.A.
Contact:

Salamander 2.52 Beta 1

Post by dpokluda »

Diky moc za novou verzi. Salamander je super program a rad bych, aby jeho vyvoj sel rychleji kupredu. Vubec by mi nevadilo, kdybych pouzival beta verze, hlavne aby Altap rychleji reagoval na pozadavky zakazniku. Jen tak dale. :-)

David.
Raptor

Post by Raptor »

Pripojuji se ke gratulaci a jdu zkoumat nove featury :-)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Také gratuluji ;) Fascinuje mne, jak se nethood plugin tváří jako součást Salamandera (přechod se sdílené složky nahoru = seznam share; přechod z procházení sítě na share = normální UNC cesta)

Jen se mi při první instalaci Salamander trochu pobláznil - nezobrazil Welcome to Salamander dialog a nainstaloval jen dva pluginy a pak vyhodil několik chybových hlášek. Bohužel se mi nedaří problém reprodukovat. Možná problém s pamětí nebo zlobí nějaký zlý skřítek.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za trpělivost.
zarevak wrote:Jen se mi při první instalaci Salamander trochu pobláznil - nezobrazil Welcome to Salamander dialog a nainstaloval jen dva pluginy a pak vyhodil několik chybových hlášek. Bohužel se mi nedaří problém reprodukovat. Možná problém s pamětí nebo zlobí nějaký zlý skřítek.
Nebyla na stroji nainstalovaná interní vývojová verze AS2.52?
Během testování jsem přesně na tuto situaci narazil.
Při čistých Registry jsem problém nepotkal.
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

Diky za novou verzi.

Check Ver hlasi ze novejsi verze je 2.51

EDIT: opravuji sam sebe. je to logicke. vysla preci beta.
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Post by frp »

Tak musím také pogratulovat :-)

Ale hned na úvod se také zeptat proč tam musí být tenhle nesmysl:
Pod Windows XP (narozdíl od ostatních Windows) Průzkumník řadí název ie5_5.txt před ie5_.txt. Salamander se nyní chová stejně.
A za sebe tedy prosím, nesnažte se přibližovat k Exploreru. Vykašlete se už na nějaké porovnávání s Explorerem a dělejte Salamandra a ne něco ve stylu Salamader-Like-Exprorer.

Jinak asi to nejde pod XP přepnout zpátky, že ne?

A nerad přináším špatné zprávy hned takhle po vydání... ale stejně vám to zlobí. Dejte před to číslo po podtržítku třeba znak dolaru $ a Salamander to řadí jinak než Eplorer v XP.
Ale já bych se přimlouval vrátit to zpátky. Tohle řazení je podle mě chyba v Eploreru a vy ji tu bohužel hloupě kopírujete.... :-(
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pro Vás nesmysl, pro jiné oprava chyby (pokud jim Salamander řadí jinak než Explorer, řadí pro ně chybně). Pokud se bude ozývat větší množství uživatelů, zvážíme volbu v konfiguraci.
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Post by frp »

No, pro mě je to nesmysl, protože mi to připadá jako hodně nestantardní řazení.

Jinak ještě jsem si s tím v Exploreru hrál a Explorer tuhle blbost(doufám, že tedy nebude vadit, když to budu nazývat blbostí :-)) dělá pouze když nemáte zatržený v nastavení "Skrýt příponu souborů známých typů".
Tak nyní to stejně bude mít půlka lidí stejné jako v Salamanderu, ale ti kteří mají zakázané zobrazovat známé přípony souborů to budou mít seřazené úplně jinak než v Exploreru.
Takže myslím, že jste stejně ničemu moc nepomohli... :-/


EDIT: A ještě jeden postřeh: Explorer tohle řazení neplikuje na takto pojmenované soubory bez přípony a adresáře(v tomhle případě na nastavení nezáleží) a Salamander ano. Takže ještě jeden rozdíl v řazení.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Jan Rysavy wrote:Nebyla na stroji nainstalovaná interní vývojová verze AS2.52?
Během testování jsem přesně na tuto situaci narazil.
Při čistých Registry jsem problém nepotkal.
Ah, to je ono! Omlouvám se za zmatek :oops: Zkoušel jsem plugin testovat na nové verzi, ale se starým SDK nefungoval; tak jsem ji smazal a zapomněl na ni.

K diskuzi ohledně XP řazení: sám myslím, že chování Explorera je zvláštní, ale je to tak okrajový případ, že mne netrápí. Doporučuji pro diskuzi zavést nové vlákno, ať gratulace nejsou pošpiněny debatami o kvalitách řazení v Exploreru. 8)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

zarevak wrote:Doporučuji pro diskuzi zavést nové vlákno, ať gratulace nejsou pošpiněny debatami o kvalitách řazení v Exploreru. 8)
Hotovo: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=14080.
Ελληνικά rulez.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Jan Rysavy wrote:Pro Vás nesmysl, pro jiné oprava chyby (pokud jim Salamander řadí jinak než Explorer, řadí pro ně chybně). Pokud se bude ozývat větší množství uživatelů, zvážíme volbu v konfiguraci.
+1
User avatar
Filias
Posts: 1
Joined: 30 Jan 2009, 05:37

Post by Filias »

Taky děkuji za novou verzi....

Jen bych se chtěl zeptat, zda je možné se vrátit k původní grafice ikonek v "HothPathBar" a archivů (.zip, .rar ....) ? Zvláště je teď celkem problém rozpoznat, zda se jedná o archiv nenbo o adresář.
Plus se mi moc nelíbí, že se mi zobrazují nově soubory .avi, .mp3 (mimojiné) jen jako bílá stránka a ne jako barevná ikonka. Je to feature nebo bug?
Viz. příloha.


Používám win Vista.

EDIT: Tak avi, mp3 lze vyřešit "Reread Associations" - zavřít/otevřít nepomohlo.
Attachments
Rozdil mezi AS2.52b1 a 2.51
Rozdil mezi AS2.52b1 a 2.51
as252_icons.png (28.93 KiB) Viewed 13450 times
User avatar
dark_spoon
Posts: 6
Joined: 14 Nov 2008, 16:48
Contact:

Post by dark_spoon »

Zdravím, také bych uvítal možnost vrátit staré ikony na panelu Hot Paths a u archívů.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za všechny reakce. Chtěli bychom Vás požádat o zachování pravidel tohoto diskuzního fóra, která zjednodušeně říkají: co problém (nebo návrh), to nové vlákno. Jinak se v tom ne každý dost dobře vyznáme ;-)

Klidně použijte rozkopírování z tohoto vlákna, děkujeme.
Locked