Chyba v pluginu File Comparator

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Guest

Chyba v pluginu File Comparator

Post by Guest »

Verze Servant Salamandra: 2.5 beta 11, menší varianta (ne full)

Mám dva adresáře se stejně pojmenovanými soubory. Pomocí Ctrl+Shift+C používám comparator: vyvolám jej Ctrl+Shift+C, on mi předvyplní oba edity s názvy porovnávaných souborů, já jenom odmáčku ENTER, on mi oznámí že jsou soubory stejné a nabídne své zavření (Yes/No/Cancel). Nejrychlejší je tedy odmáčknout ESC a comparator se zavře. Všechno je rychlé z klávesnice, bez myši.

Nyní ale ta chyba - dialog někdy při otevření ztratí focus a nejde jej zavřít stiskem ESC, musí se sahat na myš. Zdálo se mi, že to má souvislost s myší (pokud je myší kurzor při vyvolání comparatoru mimo oblast, kde bude na konci porovnávání ten zavírací dialog, dojde ke ztrátě focusu), ale asi to není tak jednoduché, resp. neděje se tak vždy.

Martin Bodlák, bodlak (at) email (dot) cz
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Může prosím někdo potvrdit tento problém? Na verzi Salamandera (standard/full) nezáleží. My tuto chybu nedokážeme navodit.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:Může prosím někdo potvrdit tento problém? Na verzi Salamandera (standard/full) nezáleží. My tuto chybu nedokážeme navodit.
Potvrzuji.
Sám jsem si toho poprvé všiml již v předchozí verzi Servant Salamander 2.5 beta 10a. Jak chybu snadno navodit:
1) V obou panelech zobrazím shodný adresář.
2) V obou panelech označím shodný soubor.
3) Opakovaně pomocí Ctrl+Shift+C tento soubor se sebou samým porovnávám a dialog potvrzuji stiskem enter.
4) Krok 3) opakuji tak dlouho, dokud dialog na enter nereaguje.
A to je ten stav, který se zde popisuje. Netrvá to dlouho, tak do 10 pokusů se to vždy podaří...

Chybu jsem sám zatím nereportoval, protože je opravdu nahodilá a nebyl jsem si jist, zda není na vině nějaký jiný program, který by zobrazení dialogu mohl ovlivnit. Jako třeba program Y'z Shadow, který sám používám. A neměl jsem dosud čas to testovat. Díky tomuto příspěvku jsem to tedy teď vyzkoušel a Y'z Shadow za to nemůže. Nevzpomínám si, že by to dělaly verze předcházející verzi 10a a ani to teď nemohu otestovat. Mám nainstalované pouze verze 10a a 11 a obě to dělají. Snad vám to pomůže chybu najít.
Altap Salamander fan since 1998
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

Post by Lukas Cerman »

No jo, je tak;). Ale musi byt mys na Salamanderem pred otevrenim File Comparatoru, pak je to temer tutovka. Pokud je mimo tak se mi to ani po desitkach pokusu nepodarilo navodit. Vazne zajimavy problem.

Diky za nalez!
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Lukas Cerman wrote:Ale musi byt mys na Salamanderem pred otevrenim File Comparatoru, pak je to temer tutovka. Pokud je mimo tak se mi to ani po desitkach pokusu nepodarilo navodit. Vazne zajimavy problem.
Já používám okno SS zásadně maximalizované, takže podmínka: myš musí být nad oknem SS, je u mne vždy splněna.
Altap Salamander fan since 1998
M. Bodlák

Post by M. Bodlák »

Lukas Cerman wrote:No jo, je tak;). ... Vazne zajimavy problem.
Diky za nalez!
Není zač. Uživatelé sobě :-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Opraveno, děkujeme za popsání reprodukovatelné chyby!
Problém byl nakonec v jádře Salamandera.
Guest

Post by Guest »

Jan Rysavy wrote:Opraveno, děkujeme za popsání reprodukovatelné chyby!
Problém byl nakonec v jádře Salamandera.
Jsem rád, že jsem vám mohl pomoct. :)
Post Reply