Odlišný vzhled tray ikony ve Windows 2000

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Odlišný vzhled tray ikony ve Windows 2000

Post by KarelII »

Po instalaci bety 11 se mi doma v trayi objevila relativně ošklivá ikona. Původně jsem myslel, že se jedná o "neaktivní verzi" signalizující, že Salamander například nic nekopíruje na pozadí :lol:, posléze jsem však zjistil, že se jedná o trvalý jev a že je to problém Windows 2000, viz

http://prayer.cz/tools/ss_tray.png

Problém jsem ověřoval na větším množstvím PC (na dvou), na jednom je nastavená 16-bitová barevná hloubka (a nějaká graf. karta na desce), na druhém 32-bitová (a Sapphire Radeon 9800 Pro), "hardwarem" to tedy asi není.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Bohužel jde o vlastnost Windows 2000. Windows Explorer používá pro tray pouze 4bpp image list (neprogramátorsky: umí zobrazit pouze ikonky v 16 barvách).

Od XP už je podpořeno 256 barev.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Jj, doporučuju přeinstalovat Widle z 2000 na XP, pak to půjde - problém je asi počítač a jeho vnitřnosti(=hardware), nemám pravdu ? Jestli nemám pravdu, tak se hluboce omlouvám a stydím a pošlu omluvný email :oops: :lol:
pzn.: A tož nějaká utilitka na ten tray neexistuje ? Že by to zobrazovalo třebas 256 barev ? Jestli ano, ozvěte se prosím :D Aj keď pochybuji.

Hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Řešení existuje, ale předem musím upozornit, že v případě Salamandera nepomůže.

http://www.dr-hoiby.com/TrayIconIn256Color/index.php
(za uvedený patch neručím, netestoval jsem jej, ale podle reakcí na webu funguje)

Když jsem zjistil, jak je pod W2K nová 256 barevná ikonka v Trayi ošklivá, explicitně jsem (pod W9x a W2K) vnutil její 16 barevnou verzi. Salamander zkrátka nepočítá s úpravou Průzkuníka, která je popsána v odkazu.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:Bohužel jde o vlastnost Windows 2000. Windows Explorer používá pro tray pouze 4bpp image list (neprogramátorsky: umí zobrazit pouze ikonky v 16 barvách).

Od XP už je podpořeno 256 barev.
Nemá ony ošklivé ikony SS prostě a jednoduše uvnitř sebe předem připraveny pro případ, kdy systray neumí zobrazit více než 16 barev? Pak by totiž postačilo ikony pro 4bpp ručně zoptimalizovat, aby základní barvy seděly lépe... Viz obrázek, klikněte pro originál:

Image
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Nová ikonka je k dispozici ve verzi 4bpp, 8bpp a 32bpp (s alfa kanálem). 4bpp je potřeba pro havarijní případ, kdy desktop běží v 16 nebo 256 barvách.

Netestoval jsem, co se stane, pokud 4bpp verzi vyřadíte (bude pak záležet na flagu LR_VGACOLOR). Ikonku načítáme takto:

void
CMainWindow::AddTrayIcon()
{
CALL_STACK_MESSAGE1("CMainWindow::AddTrayIcon()");

// do WinME a WinXP byl tray pouze 4bpp
BOOL hiColorTray = WindowsXPAndLater || WindowsMEAndLater;

NOTIFYICONDATA tnid;
tnid.cbSize = sizeof(NOTIFYICONDATA);
tnid.hWnd = HWindow;
tnid.uID = TASKBAR_ICON_ID;
tnid.uFlags = NIF_MESSAGE | NIF_ICON | NIF_TIP;
tnid.uCallbackMessage = WM_USER_ICON_NOTIFY;
tnid.hIcon = (HICON)HANDLES(LoadImage(HInstance, MAKEINTRESOURCE(IDI_SALAMANDER),
IMAGE_ICON, ICON16_CX, ICON16_CX,
hiColorTray ? 0 : LR_VGACOLOR));
lstrcpyn(tnid.szTip, MAINWINDOW_NAME, sizeof(tnid.szTip));
Shell_NotifyIcon(NIM_ADD, &tnid);
HANDLES(DestroyIcon(tnid.hIcon));
}
Guest

Post by Guest »

Problém není ve vnitřnostech, mám P4 2.40A a 768 MB RAM, to by na XP stačilo, ale potřebuju používat nějaké prehistorické nástroje (hlavně od Oracle) u kterých mám subjektivní pocit že jsou v XP minimálně nestabilnější. A potom finance, na rozdíl od zaměstnání se doma snažím používat legální SW :wink: - kvůli tomu že mám zelenou ikonu SS v trayi a nejde mi nainstalovat Age of Empires III se mi podobná investice nevyplatí. Každopádně je to malichernost, kterou se nemá smysl nijak hlouběji zabývat, jenom mi přišlo divné proč ikonka není vyvedená v těch Gerasidisových firemních barvách jako všechny ostatní - pokud nemusí být těch 16 barev z nějaké fixní standardní palety, snad by to i šlo, ale jde jenom o zvyk.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Anonymous wrote:pokud nemusí být těch 16 barev z nějaké fixní standardní palety, snad by to i šlo, ale jde jenom o zvyk.
Bohužel to musí být z té standardní palety, co vidíte dole v programu Malování (prvních 8 sloupců).
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:
Anonymous wrote:pokud nemusí být těch 16 barev z nějaké fixní standardní palety, snad by to i šlo, ale jde jenom o zvyk.
Bohužel to musí být z té standardní palety, co vidíte dole v programu Malování (prvních 8 sloupců).
Tak by snad šlo použít jako základní odstín žlutou ze standardní palety, odpovídala by lépe než ta khaki. A s využitím ditheringu by se to určitě dalo ještě doladit. Jinak samozřejmě zde uvedená rada na přeinstalaci OS kvůli jedné ikoně v systray co se nelíbí, tak to je největší úlet co jsem kdy slyšel :).
Já jsem např. rád, že mi moje WinXP Pro od prvotní instalace běží spolehlivě a bez potřeby reinstalace. Dokonce si pamatuji i datum kdy to bylo - 2.2.2002. Jenom ten HW vespod jsem mezitím několikrát povýšil (paměť a hard disk).
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

jis wrote:Tak by snad šlo použít jako základní odstín žlutou ze standardní palety, odpovídala by lépe než ta khaki.
Pokud mi pošlete vylepšenou verzi této 4bpp ikony, velice rád ji zařadím do Salamandera.

Jinak souhlasím, že pro jednu ikonku bych také nepřešel na jiný OS :)
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Jan Rysavy wrote:Řešení existuje, ale předem musím upozornit, že v případě Salamandera nepomůže.

http://www.dr-hoiby.com/TrayIconIn256Color/index.php
(za uvedený patch neručím, netestoval jsem jej, ale podle reakcí na webu funguje)

Když jsem zjistil, jak je pod W2K nová 256 barevná ikonka v Trayi ošklivá, explicitně jsem (pod W9x a W2K) vnutil její 16 barevnou verzi. Salamander zkrátka nepočítá s úpravou Průzkuníka, která je popsána v odkazu.
Děkuji moc ! Pomohlo mi to :)
A omlouvám se moc za ten nápad přeinstalovat si Widle, to měla být sranda, nikoliv myšleno vážně :oops: :lol:
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:
jis wrote:Tak by snad šlo použít jako základní odstín žlutou ze standardní palety, odpovídala by lépe než ta khaki.
Pokud mi pošlete vylepšenou verzi této 4bpp ikony, velice rád ji zařadím do Salamandera.
Bohužel nejsem grafik a navíc by to chtělo zaangažovat profíka.
Určitě by se mělo dbát na doporučení zde: Creating Windows XP Icons.
Servant Salamander za to přece stojí :)
Altap Salamander fan since 1998
Post Reply