Nove verze salamandera

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Žůžo.

Jenom tak ze zájmu, můžu někdy v nejbližší době očekávat odpovědi na nezodpovězené příspěvky? :wink:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Určitě se k fóru vrátíme, mám tyto příspěvky označené jako nevyřešené. Jenom musíme odbavit prodej AS2.5 a vydat verzi 2.51, to má momentálně vyšší prioritu.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Jak to jde s novou verzí?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Stále se snažíme vzpamatovat z prodeje verze 2.5. Dnes nebo zítra budeme rozesílat registrační klíče pro EDU verze Salamandera (školy, muzea, knihovny). Jde o několik stovek klíčů. Tyto organizace dostanou upgrade na verzi 2.5 včetně všech pluginů zdarma, takže si nemohou WinSCP plugin dokoupit a otravuje je úvodní okénko. Proto je musíme co nejdříve obeslat.

Během příštího týdne dořešíme účetně rok 2007 a potom se vrhneme na vydání verze 2.51.
krecan

neaktualizovaná roadmapa Salamanderu

Post by krecan »

zdravím, oceňuji práci tvůrců Salamandera nejen tím, že jsem tento produkt zakoupil, co ale nechápu, proč je roadmapa slibující verzi 2.51 na září 2007 aktualizovaná naposledy k 9.8.2007 :-(
kdybych už několik měsíců nečekal na opravu chyby aplikace, která mi komplikuje život a která byla slíbena do verze 2.51, asi by mi to bylo jedno..
Raptor

Post by Raptor »

Heh je to trosku k pousmani, ze se chysta nova verze AS 2.51, ale dle roadmap mela uz pomalu za chvili byt verze Altap Salamander 2.53 (jaro 2008). Docela by mne zajimalo, co vlastne bude nove ve verzi 2.51 co se chysta? Pokud se budeme drzet roadmap, tak verze 2.53 s podporou tech nejdulezitejsich veci bude asi az pristi rok a ted se dockame maximalne tak ceske lokalizace ... no budme realisti, nepocitam ani s tou. Altap tym dela co muze, to je jasne, ale na druhou stranu asi moc nemuze a podle toho to vypada, jinak by to nemohlo takhle dopadnou. Nic ve zlem ;-)
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

+1

Taky bych ocenil, kdybych věděl na čem jsme. Kolik myslíte, vývojáři Altapu, že by vám zabralo času roadmap aktualizovat? Pochopitelně tak abyste jej i dodrželi. Nebo nás necháváte jako na trní a mezitím chystáte nějaké milé překvapení - vlastnosti plánované do 3.0 budou už v 2.51? :wink: Nebo naopak? :?
k0nelupy

Post by k0nelupy »

Ja myslim, že verzi 2.51 podle roadmap už máme protože WinSCP se dá koupit.
takže další bude podle podle roadmap v zimě čeština (i když podle počasí už moc zima není) a pak na jaře Vista :-)
doufám že nám to moc nezdrží nový překladač :-(
David

Prosim

Post by David »

Prosim vas komunikujte (Altap). Roadmapa je k nicemu, prispevky na foru zamykate a porad jenom slibujete (pristi tyden uvolnime 2.51, tento mesic uvolnime 2.51, jenom neco dokoncime a uvolnime 2.51, ...)! Porad se jenom slibuje a ja bych rad podporu pro Visty. Operacni system uz je pres rok k dispozici a jestli to s uvolnovanim novych verzi Salamanderu pujde takto dale (pouze sliby), tak se podpory Vist asi jeste nejaky rok nedockame! :-(
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

O co vám jde?

Post by Miroslav Novosad »

Tyhle "ubrečené" příspěvky jsou už vážně trapné! Co tím sledujete? Máte snad předplacenou podporu, že ryjete do termínů. Vadí vám tempo vývoje AS? Kupte si TC nebo jiný šrot!
Roadmap JEN plán, proč to nechápete? Až to bude, tak to bude, já nevím, co pořád máte za problémy...
A nebo sedněte a napište si vlastní souborový manažer přesně podle vašich představ a můžete být spokojení.
Raptor

Post by Raptor »

aaano, kvalitni polozka v diskuzi :-)

Platici zakaznik ma pravo na informace o nove verzi, navic se jedna o dlouho slibovanou verzi (neco jako Duke Nukem Forever), ktera ma mimo jine v podstate opravovat sve chyby. Nejedna se jen o vylepseni, ale o korektni praci prave pod OS Vista. Takze to nejsou ubrecene posty. Navic co je vetsi ubohost - ptat se na nove verze, nebo rok slibovat "pristi tyden to bude"? Kazdy at si odpovi sam za sebe. Rada "kupte si neco jineho nebo si naprogramujte" je sama o sobe jeste vetsi ubohost.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Raptor wrote:Platici zakaznik ma pravo na informace o nove verzi
Zajímavé. Schválně jsem se díval do licenční smlouvy. Jestli se pletu, nechám se poučit, ale nic takového jsem tam nenašel. Naopak, čtu tam: "...Program poskytnut "tak, jak je" ... Ujistili jste se používáním výše zmíněné testovací verze, že Program pracuje podle Vašich požadavků a inzerovaných vlastností. Berete na vědomí, že Program nemůže být zcela bezchybný."
(http://www.altap.cz/salam_cz/license25.html)
Navíc tu požadovanou informaci máte. Nová verze bude. Ale jestli si myslíte, že to popoženete "brečením ve fóru", tak Vás lituji.
Raptor wrote:Rada "kupte si neco jineho nebo si naprogramujte" je sama o sobe jeste vetsi ubohost.
Když myslíte...
BTW v licenci, se kterou jste souhlasil, se píše: "Pokud s podmínkami této smlouvy nesouhlasíte, tento Program neužívejte." Není to v podstatě totéž?
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Miroslav Novosad wrote: Zajímavé. Schválně jsem se díval do licenční smlouvy. Jestli se pletu, nechám se poučit, ale nic takového jsem tam nenašel. Naopak, čtu tam: "...Program poskytnut "tak, jak je" ... Ujistili jste se používáním výše zmíněné testovací verze, že Program pracuje podle Vašich požadavků a inzerovaných vlastností. Berete na vědomí, že Program nemůže být zcela bezchybný."
(http://www.altap.cz/salam_cz/license25.html)
Navíc tu požadovanou informaci máte. Nová verze bude. Ale jestli si myslíte, že to popoženete "brečením ve fóru", tak Vás lituji.

Když myslíte...
BTW v licenci, se kterou jste souhlasil, se píše: "Pokud s podmínkami této smlouvy nesouhlasíte, tento Program neužívejte." Není to v podstatě totéž?
Pochopitelně, že máte pravdu, i když je to extrémní. Vím proč taková smlouva existuje. Také pracuji na vývoji krabicového softwaru a vím jak je těžké dodržet termín, zvláště pokud je produkt úspěšný a pracuje na něm menší tým. Také se nám ne vždy podaří verzi vydat včas a zpoždění je třeba půl roku. Ale pokud ke zpoždění dojde tak o tom zákazníky informujeme a snažíme se jim to nějakým způsobem vynahradit - např. slevou nebo pokud jde o vydání major verze tak třeba doplněním nějaké funkce i do staré verze. Zákazníka to potěší. Čili pokud roadmap AS neplatí už půl roku je víte na co... Lepší jej z webu odstranit.

Jinak AS je velice kvalitní produkt, to je bez debat. Takových dnes moc není. Jen tak se ho nevzdám. Až na poblémy s overlay ikonami jsem nenarazil na zásadní chybu. Lepší podpora Vista mi ale vážně chybí...
mANY
Posts: 21
Joined: 22 Feb 2007, 21:09
Contact:

Post by mANY »

Ale tady přece vůbec nejde o produkt, jeho licenci nebo o to, na co mají či nemají uživatelé právo - na tom, že AS je špičkový kus softwaru tady na fóru nepochybuje snad nikdo - už proto, že se zde vyskytují jen jeho uživatelé (a kdo by používal nástroj, který nepovažuje za kvalitní?)!
Tato debata vznikla jako důsledek podivného přístupu vývojářů Salamandera - půl roku stále dokola číst "příští týden to bude..." prostě není férový přístup! Jsem pro to, ať raději žádné termíny ve fóru ALTAP tým neuvádí - uvedli, že přecházejí na roční uvolňování verzí - OK, žádný problém. Nová verze bude prostě za rok.
Svého času měli v Roadmap položku "Zapracovat na marketingu, zapracovat na marketingu, zapracovat na marketingu" - tak současný přístup tento záměr příliš nenaplňuje.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, aktualizaci webu provedeme, ale vyšší prioritu má vydání verze 2.51. Ještě vyšší prioritu mělo finanční uzavření roku 2007 a dopsání databáze pro prodej verze 2.5 (a verzí následujících). To je nyní téměř hotové a od příštího týdne budeme schopni připravovat vydání verze 2.51. V rámci této práce provedeme také aktualizaci www stránek.

Velice se omlouváme za zpoždění, podcenili jsme čas potřebný pro administrativní práce (týkající se prodeje nové verze Salamandera) v Altapu.
Post Reply