vyhledání souboru v panelu pomocí části názvu ve schránce

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

vyhledání souboru v panelu pomocí části názvu ve schránce

Post by zarevak »

Zdravím všechny,
Salamander již umí vyhledat soubor v panelu pomocí ručního psaní znaků na klávesnici a pomoci schránky s textovým názvem souboru a použití CTRL+V.

Bohužel CTRL+V funguje jen v případě, že název je kompletní včetně přípony - v ostatních Salamander případech vyhodí chybu, že soubor/cesta neexistuje. Toto je velmi nepraktické, pokud používám F2 - přejmenování bez označení přípon.

Žádám tedy: Pokud ve schránce je jen část názvu souboru, tak se Salamander zachová jako bych tento text napsal na klávesnici (pokud je odpovídajících souborů více, tak lze mezi nimi přepínat pomocí šipek)

Doplnění: Pokud již píši vyhledávacá řetězec na klávesnici a použuji CTRL+V, tak se text ze schránky vloží na konec mého vyhledávácího řetězce. Lze tak vyhledávat ze schránky i uprostřed souboru pomocí zadání: \ a CTRL+V
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: vyhledání souboru v panelu pomocí části názvu ve schránce

Post by Mem »

Já bych měl jeden podobný požadavek - šlo by volitelně (v nastavení nebo speciální klávesou) vyhledávat i libovolný podřetězec uprostřed názvu souborů? Typicky se mi jedná o situaci, kdy mám v adresáři desítky souborů s třídami v C#, a každý soubor začíná stejně, např.:
projectX.namespaceY.namespaceZ.AClass.cs
projectX.namespaceY.namespaceZ.BClass.cs
...

Aby mi tak ve výsledku stačilo napsat např. "acl" nebo "bc" a tím se dostat na požadovaný soubor.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: vyhledání souboru v panelu pomocí části názvu ve schránce

Post by Jan Rysavy »

Mem wrote:šlo by volitelně (v nastavení nebo speciální klávesou) vyhledávat i libovolný podřetězec uprostřed názvu souborů?
Stačí stisknout lomítko, viz http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=405#p405 nebo http://www.altap.cz/salam_en/features/k ... html#quick
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: vyhledání souboru v panelu pomocí části názvu ve schránce

Post by zarevak »

Pokud už mluvíme o rychlém hledání, pak si trochu přihřeju polívčičku s mým velmi starým návrhem:
Zvýraznění nalezených souborů a složek při hledání "\vis\stu"
Zvýraznění nalezených souborů a složek při hledání "\vis\stu"
as_rfe_quicksearchui.png (3.54 KiB) Viewed 5799 times
Post Reply