Compare directories - seznam zmen

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Compare directories - seznam zmen

Post by Raptor »

V posledni dobe casto pouzivam porovnavani adresaru (vcetne podadresaru) na obsah souboru a potrebuju vzdy seznam zmen a nasledne tyto soubory nekam nakopirovat. Klasicky se jedna treba o stav kdy na nejaky program/slozku aplikuji napr. RTP patch a potrebuji vedet co vse se zmenilo a pak tyto soubory vybrat. Ted je to dost silene zjistit ze podadresar se lisi, ale nevim cim. A pokud ten obsahuje dalsi podadresare tak to pokracuje nekonecnym porovnavanim.

Cili hodily by se mi 2 funkce:

- Vypis seznam zmenenych souboru (vcetne cele cesty a vcetne podadresaru)
- Zkopiruj nekam zmenene soubory (uzivatel vybere adresar a tam se to vse nakopiruje v puvodni adresarove strukture)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zkrátka potřebujete synchronizaci adresářů. Do budoucna to plánujeme, viz Altap Roadmap.
Raptor

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:Zkrátka potřebujete synchronizaci adresářů. Do budoucna to plánujeme, viz Altap Roadmap.
Nechci synchronizaci, chci ziskat prave jen ten rozdil mezi 2 adresari. I kdyz otazka je co vsechno by obsahovala vase synchronizace - zda i vytvoreni jakehosi "rozdiloveho patche" 2 adrearu - pak ano - muzeme se bavit o synchrnonizaci, i kdyz jen slovne.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Riešenie je tu

Post by AD7 »

Oprava - mažem. Uvádzal som program na porovnávanie obsahu TXT súborov. Druhá úprava - tak predsa len: http://winmerge.org/index.php
Raptor

Re: Riešenie je tu

Post by Raptor »

AD7 wrote:Oprava - mažem. Uvádzal som program na porovnávanie obsahu TXT súborov. Druhá úprava - tak predsa len: http://winmerge.org/index.php
Znam, pouzivam na merge souboru. Ze nejak umi sync adresaru, to jsem nevedel, ale jak porad opakuju - nehledam nic na synchronizaci, chci toolsu na informaci o rozdilu. Cili mam 2 adresare, porovnam je a reknu vyber mi vsechny soubory z adresare 1, ktere nejsou (nebo se lisi) od souboru v adresari 2. Nic vic - nechci je sesynchronizovat ;-) Ale je to asi bud tezce pochopitelny pozadavek, nebo jsem jediny kdo potrebuje mit prehled o zmenach adresarove struktury :-)
vbr
Posts: 9
Joined: 12 Nov 2006, 22:26

Re: Riešenie je tu

Post by vbr »

Raptor wrote: mam 2 adresare, porovnam je a reknu vyber mi vsechny soubory z adresare 1, ktere nejsou (nebo se lisi) od souboru v adresari 2. Nic vic -
Taky nevim, jestli spravne chapu problem, ale prijde mi, ze tohoto by se mohlo docilit normalnim porovnanim adresaru v protejsich panelech (Ctrl+F10), prokliknutim do pozadovaneho panelu a vyvolanim funkce vypis souboru (Ctrl+M), napr. s parametry:
$(Drive)$(Path)$(FileName)$(CRLF)
a cilem bud v souboru, prohlizeci nebo ve schrance.
Timhle se ovsem nejspis nezahrnou podadresare, ale jen vybrany obsah viditelneho panelu.
Raptor

Re: Riešenie je tu

Post by Raptor »

vbr wrote:Timhle se ovsem nejspis nezahrnou podadresare, ale jen vybrany obsah viditelneho panelu.
Bingo. A to je ten problem ;-) potrebuju takto zpracovat celou adresarovou strukturu, ne jen aktualni adresar ;-)
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Post by fraktik »

+1
Post Reply