PictView: (ne)ostrost zobrazení JPG

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
zdhacz
Posts: 15
Joined: 28 Apr 2006, 18:17
Location: Dvur Kralove nad Labem, Czech Republic

PictView: (ne)ostrost zobrazení JPG

Post by zdhacz »

Zdravím *,

dnes jsem si všiml velkého rozdílu - plugin PictView zobrazuje JPG soubory dost neostře oproti jinému SW.
Na přiloženém screenu je (doufám že dost dobře) vidět rozdíl mezi zobrazením identické fotky ve Firefoxu (v2.0.0.6) a v PictView (v2.05).

Foto je zmenšováno a doostřováno v Zoner Photo Studio 9, sestavení č. 7.

Díky
Attachments
Porovnání: Firefox vs. PictView
Porovnání: Firefox vs. PictView
PictView (bad sharpness).jpg (265.06 KiB) Viewed 9429 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Mám dojem, že "jiný SW" obrázek doostřuje během zobrazení, zkuste se podívat do konfigurace programu.

Zkoušel jste porovnat výsledek z PictView například s XnView, IrfanView, prohlížečem ve Windows nebo s Adobe Photoshop? Pokud byste našel rozdíly, je problém skutečně na straně PictView.
zdhacz
Posts: 15
Joined: 28 Apr 2006, 18:17
Location: Dvur Kralove nad Labem, Czech Republic

Post by zdhacz »

Jan Rysavy wrote:Zkoušel jste porovnat výsledek z PictView například s XnView, IrfanView, prohlížečem ve Windows nebo s Adobe Photoshop? Pokud byste našel rozdíly, je problém skutečně na straně PictView.
Výsledek testu:
  • IrfanView (v4.00, defaultní nastavení): ostré
    XnView (v1.91, defaultní nastavení): ostré
    Prohlížeč Windows XP: ostré
    Zoner Photo Studio 9: ostré
    Firefox (v2.0.0.6): ostré
    Internet Explorer (v6.0): ostré
Zatím se tedy zdá, že je to neostré jenom v PictView.
k0nelupy

Post by k0nelupy »

Mám dojem, že to není identická fotka ve FF je zobrazeny pohled na web a pictview ukazuje obrázek stažený někam do tempu. Není to možné ?
Můžete tu fotku někam dát . Prohlížím v Pictview stovky fotek a ten dojem nemám
zdhacz
Posts: 15
Joined: 28 Apr 2006, 18:17
Location: Dvur Kralove nad Labem, Czech Republic

Post by zdhacz »

k0nelupy wrote:Mám dojem, že to není identická fotka ve FF je zobrazeny pohled na web a pictview ukazuje obrázek stažený někam do tempu. Není to možné ?
Můžete tu fotku někam dát . Prohlížím v Pictview stovky fotek a ten dojem nemám
Je to identická fotka, v tom tempu je proto, že jsem si ji zrovna zobrazil přes WinSCP přímo ze serveru.
Ale jinak samozřejmě můžete vyzkoušet u sebe, přiložil jsem přímo tu fotku (img-4.jpg).
Attachments
Landmark from Polish side of border
Landmark from Polish side of border
img-4.jpg (111.96 KiB) Viewed 9402 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Jde o chybu v PictView, děkujeme za informaci. Přeposílám problém na autora pluginu, Jana Pateru (momentálně je na prázdninách).

Pravděpodobně se problém týká jenom některých JPG, protože jsem situaci nebyl schopen reprodukovat.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView: (ne)ostrost zobrazení JPG

Post by Jan Patera »

zdhacz wrote:dnes jsem si všiml velkého rozdílu - plugin PictView zobrazuje JPG soubory dost neostře oproti jinému SW.
Dobry zasah! Jedna se o banalni chybu, kdy se ztracel nejmene vyznamny bit u nekterych dat. Chyba se projevila jen na nekterych progresivnich JPEGach (konkretne tech, ktere pouzivaly DC refine scan, kdyby to nekoho zajimalo ;-)).
Dekuji za upozorneni, opraveno pro Salamandera 2.51.
Post Reply