Salamander a jeho vyvoj

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Raptor

Re: Salamander a jeho vyvoj

Post by Raptor »

Hadez wrote: Na druhou stranu s implementací pánové reálně začali až poměrně nedávno. Mně odpověď pana Ryšavého dává smysl a potěšila mě. Držím vám palce!
Doporučuji zabrousit historií v tomto fóru. Tyhle "sliby" a "začátky" už tady byly roky zpět. Osobně nevěřím, že se na Unicode už dělá. Kdyby byl alespoň náznak s nějakou EAP verzí, pak by byla jiná, ale takto... bohužel.
Hadez
Posts: 29
Joined: 15 Jan 2006, 14:52

Re: Salamander a jeho vyvoj

Post by Hadez »

Fórum čtu od začátku a mám dobrý přehled. Unicode bylo dlouhou dobu až na druhé/třetí koleji, jako spolupriorita opravdu není dlouho.

Přechod na API se širokými znaky nepovažuju za jednoduchou záležitost, naopak si dokážu představit, že to je velice pracné, prokud to chce člověk udělat pořádně. Proto EAP verzi čekám nejdříve ke konci roku, protože první funkční blok, který projde konverzí, bude zřejmě největší a nejnáročnější. Ale za EAP budu rád v každém případě.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Salamander a jeho vyvoj

Post by Jan Rysavy »

Na Unicode děláme, je to docela široká problematika postihující například i RTL jazyky. Součástí implementace je zavedení Unicode také do utilit, jako je Altap Trace Server (slouží při vývoji pro zachytávání a zobrazování informací ze Salamandera).

Zároveň řešíme problematiku dlouhých cest, protože je to stejná část kódu (jako Unicode podpora). Dlouhé cesty mají zajímavé dopady na použité algoritmy - tam kde dříve nebyl problém procházet adresářovou strukturu pomocí rekurze, tam je nyní potřeba přejít na alokované buffery, protože na stack se zkrátka není šance vejít. Mimochodem, podpora dlouhých cest v Total Commander je opět jen takové pozlátko, aby se neřeklo. Místo MAX_PATH upravil velikosti bufferů na 1022 znaků a opravdové 32K cesty nepodporuje. Windows Explorer pod W10 je na tom trochu lépe, dosáhne na cesty o délce 1353 znaků. Cmd.exe je pod W10 OK, zvládá 32K cesty.

Jakmile budeme mít co ukázat, dáme to ven. Budeme rádi, když nám pomůžete testovat...
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Salamander a jeho vyvoj

Post by fraktik »

Jan Rysavy wrote: 30 Mar 2016, 20:41 Manison objevil jeden problém kolem ukládání konfigurace Salamandera v případě, že je jeho zavření vyvolané vypínáním operačního systému. V minulosti s tím někteří uživatelé zápasili (přicházeli o konfiguraci). Od Windows Vista je shutdown postup přepracován, viz https://msdn.microsoft.com/en-us/librar ... 85%29.aspx - zapracujeme to do verze 3.07. Pokud se neobjeví další chyba, potom verzi vydáme.
Sem tam (výjimečně) o konfiguraci při nestandardním ukončení (občas se mi laptop přehřeje či náhle odejde baterie) přijdu. Ovšem po každém restartu AS se mi objevuje hláška, zda-li si přeji odstranit dočasný adresář z minula:
AS-tempFolders.jpg
AS-tempFolders.jpg (11.06 KiB) Viewed 15116 times
PS:
Absenci elevace jsem "vyřešil" "Run as administrator" na spouštěči - tedy AS je u mne stále správcem (což ovšem přináší uživatelům Průzkumníka trable s nedostatkem práv k mým "normálním" souborům...).
Unicode mne trápí daleko více, "řeším" pomocí Alt+F3 (či pravým a "Otevřít") v Průzkumníku, kde po jednom přejmenovávám (nebyl by alespoň nějaký skript či jiný "dečeštinář"?)...
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Salamander a jeho vyvoj

Post by AD7 »

fraktik wrote: 11 Oct 2017, 04:16 PS:
Unicode mne trápí daleko více, "řeším" pomocí Alt+F3 (či pravým a "Otevřít") v Průzkumníku, kde po jednom přejmenovávám (nebyl by alespoň nějaký skript či jiný "dečeštinář"?)...
Ja som pre začal práve pre túto jednu funkciu používať XYplorer, kde mám vytiahnutú ikonku rýchleho premenovania a spustenie v aktuálnom adresári podľa aktívneho panelu v AS. ...takže len malé zdržanie. 8)
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Salamander a jeho vyvoj

Post by fraktik »

AD7 wrote: 18 Oct 2017, 16:21 vytiahnutú ikonku rýchleho premenovania a spustenie v aktuálnom adresári podľa aktívneho panelu v AS. ...takže len malé zdržanie. 8)
Díky za tip.
Jak moc "rychlejší" toho malé zdržení je? Lze tam nějak automaticky nahradit vše nečitelné zástupným znakem? Nebo alespoň nějaké zvýraznění problematických názvů? (často mám problém tam takový znak vůbec najít...)
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Salamander a jeho vyvoj

Post by AD7 »

1. Kliknem na ikonku XYplorer-a (mám na lište v AS), ten sa mi spustí s výberom adresára - podľa aktívneho panelu v AS, kde sú súbory s unicode znakmi. Možno to ide nastaviť aj lepšie... neskúšal som.

2. Vyberiem si súbory k premenovaniu.

3. Stlačím klávesovú skratku alebo kliknem na ikonku v XY plorer-i. Ten je pomerne dobre konfigurovateľný. Buď sa po stlačení tlačítka ukáže ešte aj dialog, viď. obrázok nižšie, alebo ihneď premenuje -- tam som trochu opatrný.

XYplorer má celkom dobré možnosti premenovania súborov:
rename-xyplorer.png
rename-xyplorer.png (19.53 KiB) Viewed 14711 times

Dialóg špeciálneho premenovania:
rename.png
rename.png (16.56 KiB) Viewed 14711 times
Post Reply