Altap Salamander: VYCHYTÁVKY

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by ino »

jis wrote:Swap - prohození panelů: Ctrl+U
Souhlas, mimo to si myslim, ze mnoho uzivatelu ma zafixovano copy odkud kam - vlevo zdroj, vpravo cil... prehazuji cvelice casto a pak jsem zmaten, ze mi nesedi historie... :D
cyrda

a co pouzivam ja

Post by cyrda »

take se pripojim se svymi oblibenymi salamandrovymi funkcemi:

Alt+F12 (nebo take sipecka za cestou panelu) - seznam adresaru, kde jsem neco delal (v obou panelech) - o 86% lepsi nez historie panelu
Alt+F11 - soubory, se kterymi jsem neco delal

v nekterych aplikacich nejdou otevrit soubory jinak nez pres "open-dialog". v Salamandrovi, kde jsem spravne donavigovan, jiz zminovane Alt+Insert, v open-dialogu pak Shift+Insert.

do clipboardu lze celkem snadno zkopirovat i cestu, kde zrovna jste: pravym mysitkem na cestu v zahlavi panelu, polozka Copy To Clipboard.klikani mysi na cestu je celkove fajn - skok o nekolik adresaru vyse apod.

libi se mi treba i
- Ctrl+M do clipboardu, treba s volbou $(FileNamePart)$(CRLF)
- Batch renamer a jeho manualni mod
- file comparator (Ctrl+Shift+C)
- pro lepsi orientaci v hotkeys meneni popisu F-funkci pri podrzeni Ctrl, Shift, Alt a jejich kombinaci
...no je toho hafo, diky za ty dary :)

cyrda
lic# 0504-0001-01
User avatar
cubas
Posts: 23
Joined: 13 Dec 2005, 22:18
Location: Brno
Contact:

Post by cubas »

ctrl+"+" oznaceni souboru se stejnou koncovkou jako je aktualni soubor
strl+"-" odznaceni souboru se stejnou koncovkou jako je aktualni soubor

ctrl+shift+C porovnani souboru

F5, alt+O, alt+W pri kopirovani, kdyz uz neco delsiho kopiruju. Timto zpusobem se ceka na dokonceni predchoziho kopirovani :-)
Last edited by cubas on 29 Jun 2006, 16:25, edited 1 time in total.
rajce.net | místo pro vaše fotografie
User avatar
cubas
Posts: 23
Joined: 13 Dec 2005, 22:18
Location: Brno
Contact:

Post by cubas »

Jan Rysavy wrote:(Dokonce jsme se tam dočetli o funkci, o které jsme vůbec neměli tušení :lol:)
napriklad?
rajce.net | místo pro vaše fotografie
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

cubas wrote:
Jan Rysavy wrote:(Dokonce jsme se tam dočetli o funkci, o které jsme vůbec neměli tušení :lol:)
napriklad?
Pravděpodobně jsem měl na mysli toto: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=936#936
(Shift+F7, c:\w*\s*32, otevře adresář C:\Windows\System32)
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

cubas wrote:F5, alt+O, alt+W pri kopirovani, kdyz uz neco delsiho kopiruju. Timto zpusobem se ceka na dokonceni predchoziho kopirovani :-)
Zjednodušení: F5, alt+W => ušetříš si jeden krok ;-)
User avatar
Rob
Posts: 3
Joined: 06 Jul 2006, 00:45
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Rob »

Jan Rysavy wrote:
Anonymous wrote:Mozna jsem to nejak spatne pochopil, ale po stisknuti / se mi spusti prikazovy radek.
Lomítko na numerické části klávesnice otevírá Command Shell.

Pro kompletní ovládání rychlého hledání mrkněte sem: http://www.altap.cz/salamander/help/sal ... k_qsearch/
Obycejne lomitko (slash) / funguje. Ale mnohem radsi jako zolika pouzivam zpetne lomitko (backslash) \. Dokonce i podle toho preferuji klavesnice, ktere ho maji vedle leveho shiftu na vsech narodnich rozlozenich ... je to proste SPICA, fce bez ktere si uz nedovedu praci se soubory predstavit 8)
--== Servant Salamander rules as king of helpfulness ==--
User avatar
Rob
Posts: 3
Joined: 06 Jul 2006, 00:45
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

... oznacovani souboru

Post by Rob »

cubas wrote:ctrl+"+" oznaceni souboru se stejnou koncovkou jako je aktualni soubor
strl+"-" odznaceni souboru se stejnou koncovkou jako je aktualni soubor

ctrl+shift+C porovnani souboru

F5, alt+O, alt+W pri kopirovani, kdyz uz neco delsiho kopiruju. Timto zpusobem se ceka na dokonceni predchoziho kopirovani :-)
Pro o(od)znaceni souboru stejneho typu me funguje shift+"+" a shift+"-" (na numpadu) - jinak super finta :-)

Dale k oznacovani souboru casto pouzivam ctrl+"+" a ctrl+"-" pro o(od)znaceni vsech souboru a slozek. Popr. ctrl+a a ctrl+d (univerzalnejsi alternativa) - fungujici snad vsude, i treba pro oznacovani obrazku v PictView.
A jeste klasicky * (asterix) na numpadu pro inverzi oznacenych souboru ... popr. ctrl+"*" pro zahrnuti slozek do inverze. :-)
--== Servant Salamander rules as king of helpfulness ==--
User avatar
Rob
Posts: 3
Joined: 06 Jul 2006, 00:45
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

pomoc pri fotografovani obrazovek ...

Post by Rob »

Muj objev z poslednich dnu (Prestoze se Salamem pracuji podobne dlouho jako jis - tedy nekdy od roku 1998 - od prvnich verzi 1.52 - cas od casu me dostane nejakou fajnovosti) :D

Obcas pracuji s "fotkami" obrazovek. Klasicky neco vyfotim PrtScr (ulozeni cele obrazovky do Windows cliboardu jako bmp) nebo Alt+PrtScr (aktualni okno).
Potom se prepnu do Salamandera (ctrl+atl+\ - moje klavesova zkratka ve windows)
Pak uz staci stisknout: ctrl+shift+b a obsah schranky se otevre v PictView. Pak uz staci ctrl+s a ulozit na posledni misto v poslednim formatu jako posledne (pro screenshoty muzu doporucit gif).[/b]

ps.: Kamaradum a kolegum obcas rikam, ze kdyby mi nekdo sebral Salama, tak jako kdybych si pak sedel min. na jedne ruce :D
--== Servant Salamander rules as king of helpfulness ==--
User avatar
micro
Posts: 8
Joined: 23 Aug 2006, 05:35
Location: Praha, CR
Contact:

Post by micro »

Jan Rysavy wrote:Regulární výrazy... to mi připomělo jednu věc. Víte o možnosti použít * během hledání názvu souboru nebo adresáře v panelu?
Tak toto je genialna vec!

Okrem toho, co tu uz bolo spomenute (hlavne Ctrl+O, Ctrl+P, Alt+Ins, Alt+Shift+Ins, Shift+F7), este pripajam:
  • Shift+A-Z - zmena disku,
  • Ctrl+I - posledny spusteny plug-in.
Ak opomeniem vychytane klavesove skratky, tak rozhodne si neviem SS predstavit bez:
  • Hot Paths,
  • genialnych pluginov (hlavne PictView, Undelete, RegEdit a archivatorov),
  • vynikajuco konfigurovatelneho GUI,
  • thumbnails.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Spuštění přes User Menu

Post by PepaR »

Kromě zmíněných kláves. zkratek, přepínaní mezi disky pomocí Shift+(odpovídající písmeno jendotky) je mi občas vhod vlastnost, kdy mám do User menu přidán zástupce programů, které slouží pro editaci stejného typu souboru (např. DWG) Jelikž bych musel neustále přenastavovat asociacy nebo hledat ve složité adresářové struktuře přes dialog "Otevřít", tak je pro mě lepší, když si tyto 2 programy přidám do menu Salamandra, procházím soubory v něm a když chci soubor otevřít, tak postačí na něj najet a klepnout na příslušného zástupce v User menu. Spustí se mi program, který chci a zároveň mám otevřen soubor, který chci. Geniální a ulehčuje mi to často práci. Jedinou vadu to má, když chci otevřít nějaký slovník (kdy nepotřebuji otevřít žádný soubor) a nejsu najetý na nejvyšší položce pro přechod o úroveň výš, tak se mi program neotevře z User menu a vyhodí chybovou hlášku (např. Lingea Lexicon nebo NPA slovník)....
User avatar
starenka
Posts: 20
Joined: 01 Sep 2006, 10:47
Contact:

Post by starenka »

ano jak bylo zmineno.. nejgenialnejsi a nejcastejsi je shortcut:

shift+pismeno disku

clovek by rozmlatil klavesnici, kdyz musi nekde delat s "nenahraditelnym" TC kde se musi snazit pres alt+fka
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Post by Hlava »

Alt+F10 ... pro vypočítání obsazeného místa na disku
Shift+"+" ... pro označování souborů se stejnou příponou (když chci smazat v adresáři všechny *.bak soubory)
šipka vlevo ... při zobrazení Brief (alt+F2) skočí před první položku adrsáře a je možno hned stiskem Enter jít do nadřazeného adresáře. Famózní vychytávka

Dále potom definování Hot path přímo ze záhlaví okna (z adresářové cesty), to používám dosti často při definování složek s projekty.

A další a další. SS je IMHO famózní program a nechápu jak někdo může použíívat TC či jiné, které mi přjdou složitější, nepřehlednější, a konkrétně ten TC navíc barevný jak kolotoč :D
David Grudnik
Posts: 53
Joined: 14 Dec 2005, 06:15

Post by David Grudnik »

Hlava wrote:šipka vlevo ... při zobrazení Brief (alt+F2) skočí před první položku adrsáře a je možno hned stiskem Enter jít do nadřazeného adresáře. Famózní vychytávka
imho ještě lepší je použít backspace (ušetří se jeden stisk klávesy a navíc to funguje všude)
BohumilB

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by BohumilB »

vyborne vlakno diskuze !
kdo tohle necetl ten o hodne prisel .....
a tez se podelim
1/ temer automaticky pouzivam ALT+F5;ENTER;ENTER
(zapakuj do ZIPu)
2/hodne casto nasledne po predchozim prikladu pouzivam CTRL+E
(Emailuj tento nebo oznacene soubory)
mejte se! BohumilB
Post Reply