Altap Salamander: VYCHYTÁVKY

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by jis »

BohumilB wrote: 1/ temer automaticky pouzivam ALT+F5;ENTER;ENTER
(zapakuj do ZIPu)
Jen pro přesnost: Ne do zipu, ale do naposledy v tomto dialogu vybraného archivátoru... Což je mimochodem také šikovná vlastnost.
Altap Salamander fan since 1998
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Alt+šipky

Post by fraktik »

Myslím že jsem tu ještě nezahlédl:

Alt+doleva -- posun v historii zpět
Alt+doprava -- kupředu

Ctrl+F10 -- porovnání obsahu adresářů

Ctrl+F a poté Ctrl+D -- vyhledání duplicitních souborů

(krom samozrejme jiz zminovanych Ctrl+shift+F10,Shift+F4, backspace, vyhledávání psaním...)
V-Teq

Post by V-Teq »

Často používám CTRL+F12 pro filtrování jen určitých typů souborů v aktivním tabu - opravdu přehledné ve změti souborů :)

SHIFT+NUM(0-9) pro rychlý přístup do mých nejpoužívanějších cest (HOT PATHS).

F9 pro otevření USER MENU (mám tam udělaná mena a submena např. pro command-line příkazy: ping na nejčastější servery, tasklist, taskkill na aplikace, které často potřebují natvrdo vypnout a mnohé další..).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Možnost použít plugin Renamer pro orgranizaci souborů na disku (například jejich přesun do jiných adresářů):
http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=2389
Mylosh B.

Re: Altap Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by Mylosh B. »

Obecne vzato vsechny klavesy :-), ale od porizeni digi-fotaku vede F3+E (Exif-Info) a pro soubory MP3 jakbysmet F3 a s tim je spojene i CTRL+M pro tvorbu Playlistu.

Diiiky za a stale drzim palce.

V ucte Vas "Salamander & PictView super-fan since 1997 (v. 1.50 compatible)"
Slanec

Re: Altap Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by Slanec »

Wow, díky všem za podněty, používám Salamandera taktéž už od 1.52, ale o některých užitečných věcech jsem do dneška neměl ani potuchy, takže jsem je musel složitěji obcházet.

Každopádně tu několik lidí poukazovalo na použití User menu, kde mají programy pro různé soubory.
Možná lepší možností k tomuto mi přijde nastavit si externí program na F4.
Asociace všech souborů zůstane původní, F3 funguje, jak má, a F4 je rychlejší verzí hledání programu v User menu.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Altap Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by fraktik »

Ctrl+D pro zrušení označení v panelu (viz.:Úprava vyběru myší)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by Ether »

Nevím, jestli to tady už nezaznělo, ale přišel jsem na jednoduchý (a naprosto očividný) trik, jak obejít problém se zapomínáním seznamu souborů pro procházení v prohlížeči pomocí Space a Backspace. Když si prohlížeč si stěžuje, že už nemůže najít další soubory (Salamander mu zapomněl jejich seznam), zmáčknu F jako Focus, dám F3 a jsem opět na tom samém souboru, ale můžu v procházení navázat. Vznikne tím sice odpadní okno, ale to se dá pomocí kombinace Alt+Tab, Escape taky zavřít.
Ελληνικά rulez.
Post Reply