Verze a jejich uvolňování

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Verze a jejich uvolňování

Post by PepaR »

Dobrý den,
vím že podobný otravný dotaz čekáte, ale zatím nepadl, nicméně to je otázkou času. Taky vím, že věcí k dodělání je v roadmap uvedena spousta a navíc lze oponovat až to uděláme, tak to bude. To vše chápu, uznávám Vaši práci a je mi jasné, že nelze říci kdy přesně bude vše dokončeno avšak i přesto by mě zajímalo v jakém eventuálním časovém horizontu se plánuje vydání final verze a jakým způsobem budou uvolňovány verze další a jak to bude s licenčními podmínkami? Jinak díky moc za skvělou práci, kterou pro uživatele děláte. BTW: S těmi tričky v roadmapu to není špatný nápad, až je budete mít, tak si jedno jistojistě objednám...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den,

prioritou je pro nás dokončit verzi 2.5, což znamená:
1. Podpora pro lokalizace (do dvou měsíců práce).
2. FTP plugin: podpora pro SOCKS Proxy servery (do čtyř týdnů práce).
3. Rozšíření dokumentace 2.0 na 2.5 (měsíc práce).
4. Mnoho drobností kolem vydání nové verze.

Po vydání verze 2.5 začneme obratem připravovat verzi 3.0, do které zabudujeme nejžádanější a zároveň snadno řešitelné funkce (například procházení sítě v panelu, zobrazování přenosové rychlosti, atd.). Další hlavní verze se pokusíme vydávat s kratším časovým rozestupem (například 12 nebo 18 měsíců).

Pokud jde o licenční politiku, bude přechod z verze 2.0 na verzi 2.5 bezplatný. Pro další hlavní verze (3.0, 3.5, ...) bychom existujícím uživatelům nabídli přibližně 50% slevu. Všechny jazykové mutace budou samozřejmě v ceně.

Děkujeme za přízeň, kterou nám projevujete i přes náš pomalý vývoj.
Jan Ryšavý
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by Datalog »

Také bych se rád připojil s dotazem na licenční podmínky. Na www stránkách i někde zde na foru již zaznělo, že licence z 2.0 je vlastně licencí i na 2.5. Ovšem ve verzi 3.0 už půjde o placený upgrade.
Bude existovat i plná verze 2.5? Nebo plánujete pouze (časově limitované) beta a pak rovnou skok na 3.0? A Kam až v roadmap hodláte dojít ve 2.5 a co bude až ve 3.0?

P.S.: Cena za licenci Salamandera není velká a nevidím ji jako problém (placený update). Tento post chápejte jako dotaz "ať vím na čem jsem" ... tedy, pokud alespoň tušíte na čem že jsme :)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by Datalog »

:lol:
Díky za odpověď - stačili jste mi odpovědět už v době kdy jsem psal dotaz. Jen tak dál. 1*
Jirka

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by Jirka »

Rád bych reagoval na odpověď pana Ryšavého. Zajímalo by mne, zda činnosti nutné k dokončení nové verze které uvedl probíhají paralelně nebo budou na sebe navazovat. Jde mi o odhad termínu dokončení, tedy zda jde o 9.12 (datum odpovědí) + cca 2 měsíce nebo o 9.12 + 5 měsíců.
Je mi jasné, že jde pouze o odhady a nic závazného, ale přece jen jsme asi všichni zvědaví :D
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by Jan Rysavy »

Ideálně by uvedené práce probíhaly současně, ale vzhledem k tomu, že jsme tu na chod celé firmy dva, neprobíhají ani postupně. Je nám to nepříjemné přiznat, ale zajištění běhu firmy (technická podpora uživatelů Salamandera, odbavení prodeje do čech a zahraničí, příprava dat pro účetní firmu, zajištění našich pracovních stanic a serverů) je časově natolik náročné, že jsme rádi, když programuje alespoň jeden z nás.

Naštěstí pro nás příležitostně pracuje několik externích kolegů, kteří napsali většinu pluginů, řeší běh serveru v Praze, atd.

Asi jsem Vás nepotěšil :) Pokud se finální Servant Salamander 2.5 bude dobře prodávat, pokusíme se situaci zlepšit přijmutím třetího člověka. Zároveň si slibujeme od tohoto fóra, že by mohlo být přínosem: uživatelé mají možnost prohledávat existující případy, učit se, je tu velice slušná šance, že jim poradí ostatní uživatelé (to už funguje skvěle, děkujeme).
merlin
Posts: 27
Joined: 21 Jan 2006, 18:19

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by merlin »

Dobry den,

ted jsem si precetl tento thread a ponekud jsem znejistil. S firmou Altap jiz komunikuji nekolik let pomoci emailu a co se tyce cenove politiky, tak mi bylo receno, ze kdyz si koupim final 2.5ku, tak v cene budu mit zdarma prechod na verzi 3.0. Tento thread vsak tvrdi neco jineho, coz je pro me dosti neprijemne a po pravde, pokud by se to potvrdilo, bylo by to pro me zklamani i co se serioznosti firmy tyce...

Mohl by mi prosim nekdo z Altapu odpovedet?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by Jan Rysavy »

Uživatelé, kteří si zakoupí verzi 2.5, dostanou verzi 3.0 zdarma. Další verze viz text nahoře.
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by Sigi »

Jan Rysavy wrote:Pokud jde o licenční politiku, bude přechod z verze 2.0 na verzi 2.5 bezplatný. Pro další hlavní verze (3.0, 3.5, ...) bychom existujícím uživatelům nabídli přibližně 50% slevu.
Jan Rysavy wrote:Uživatelé, kteří si zakoupí verzi 2.5, dostanou verzi 3.0 zdarma. Další verze viz text nahoře.
Nekde bude chyba:
z verze 2.0 na verzi 2.5 bezplatný + zakoupí verzi 2.5, dostanou verzi 3.0 zdarma = v2.0 na v3.0 zdarma...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Verze a jejich uvolňování

Post by Jan Rysavy »

Klíčové je, pro kterou verzi si uživatel zakoupí registrační klíč.
Příští "hlavní verzi (2.5, 3.0, 3.5, ...)" dostane zdarma (poběží s tímto klíčem).
Všechny další verze se slevou (v rámci upgradu dostane nový registrační klíč).
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

Takze tak jako prozatim "beta" 2.5 zchrousta key z 2.0, tak i 3.0 veme klic z 2.5 ale z 2.0 uz ne? To by bylo dobre.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Sigi wrote:Takze tak jako prozatim "beta" 2.5 zchrousta key z 2.0, tak i 3.0 veme klic z 2.5 ale z 2.0 uz ne? To by bylo dobre.
Přesně takový je plán.
Post Reply