Zalozky?

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
j001
Posts: 1
Joined: 13 Feb 2014, 21:06

Zalozky?

Post by j001 »

Salamander pouzivam uz cca 15 rokov, v poslednych par rokov vsak pocitujem potrebu dvoch funkcii - 1. podpora unicode, to ako som sa docital je problem c.1, na ktorom sa pracuje, co je super (mimochodom spanielske pismeno ñ sa po prehodeni regionu vo Windows na Spain zobrazuje ako ń, iba pri stlaceni F2 tam vidim ñ, takze to bude nejaka chybicka), tym zostava uz iba bod 2 - zalozky, podobne ako v prehliadacoch. Uz davno som niekde cital, ze sa planuju, ale stale nic. Skusal som uz kvoli tomu aj Total Commander, ale Salamander mi jednoducho pride prehladnejsi a celkovo lepsi, takze jedine co mi ostava po zapnuti windows je si vzdy ako prve otvorit 3-4 Salamandery.
Ked bude unicode a zalozky, z mojho pohladu Salamanderu uz nebude nic chybat. Mozno este taka malickost - v Configuartion - Colors, kde sa nastavuju iba farby mat moznost zmenit aj font, teda moct mat iny font napr. pre adresare a iny pre subory.
Vdaka.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zalozky?

Post by Ether »

j001 wrote:mimochodom spanielske pismeno ñ sa po prehodeni regionu vo Windows na Spain zobrazuje ako ń, iba pri stlaceni F2 tam vidim ñ, takze to bude nejaka chybicka
Tohle jsem taky pozoroval, když jsem zkoušel měnit znakovou sadu pomocí AppLocale. Zkuste se podívat do konfigurace a změnit skript fontu na "Západní". Také překontrolujte, že máte správně nastavený "Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode" na španělštinu.
Ελληνικά rulez.
Post Reply