Zavírání okna po vykonání příkazu z příkazové řádky

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Zavírání okna po vykonání příkazu z příkazové řádky

Post by Ether »

Občas spouštím příkazy z příkazové řádky Salamandera a kromě toho, že neumí vkládat názvy souborů obsahující mezery, mi vadí, že volba "Close shell window after command execution" pracuje stylem "all or nothing". Totiž ačkoli většinou nemám vůbec zájem na tom, aby mi zůstávala černá okna kvůli jednoduchým příkazům, občas si chci výstup příkazu přečíst a musím kvůli tomu mít zmíněnou volbu vypnutou.

Napadlo mě, že by se to dalo řešit tím, že by byla někde možnost spustit příkaz s opačným nastavením, než je aktuální. Pak bych si mohl zavírání okna zapnout a v případě potřeby u konkrétního příkazu (například klávesovou zkratkou) požádat o ponechání okna.

Taky jsem přemýšlel nad tím, že by u toho mohl Salamander trochu "zapřemýšlet" a řídit se návratovým kódem příkazu. Pokud nenastala chyba, okno zavřít, jinak ponechat. Nebo by bylo možným řešením, kdyby si Salamander udržoval vlastní instanci/instance příkazové řádky, ve které by příkazy spouštěl. Pak by bylo možné okno sice schovat, ale zároveň by výstup byl uchován a bylo by možné jej zobrazit. Mám ovšem pocit, že nápady v tomto odstavci by vyžadovaly spoustu práce.

Prosil bych o vaše nápady a návrhy.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zavírání okna po vykonání příkazu z příkazové řádky

Post by Jan Rysavy »

User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zavírání okna po vykonání příkazu z příkazové řádky

Post by Ether »

Fíha. Zajímalo by mě, o kolika funkcích Salamandera ještě nevím.

Nějaké komentáře k těm ostatním nápadům?
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zavírání okna po vykonání příkazu z příkazové řádky

Post by Jan Rysavy »

Kolem automatického obalování do uvozovek bychom asi měli udělat průzkum, jak jsou na tom ostatní programy a Salamandera srovnat. Vím že jsme to tu již řešili a není ve všech situacích jasné, jak by se měly uvozovky vkládat.

Vlastní cmd instance: naprosto nedokážu komentovat takhle z hlavy, to by se muselo zaexperimentovat.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zavírání okna po vykonání příkazu z příkazové řádky

Post by Ether »

Dalo by se nějak zařídit nezavření při chybě (errorlevel != 0)?
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zavírání okna po vykonání příkazu z příkazové řádky

Post by Jan Rysavy »

Asi by to bylo nutné doplnit jako volbu v konfiguraci, protože jinak bude z hlediska uživatelů zavírání / nezavírání okna nepochopitelné?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zavírání okna po vykonání příkazu z příkazové řádky

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:Asi by to bylo nutné doplnit jako volbu v konfiguraci, protože jinak bude z hlediska uživatelů zavírání / nezavírání okna nepochopitelné
Nevím, jestli by to lidi mátlo, ale určitě by se jim mohlo takovéto chování nelíbit, takže souhlasím se zavedením volby v konfiguraci. Ještě je otázka, jak tu konfiguraci udělat. Pokud se má zachovat funkčnost Alt+Enter (což bych chtěl), pak mě napadá například konfigurace pomocí dvou roletek, Close shell after execution a Close shell after execution (when using Alt+Enter), které by měly každá volby Always, Only when command finished successfully a Never. (Uvedené texty nebrat doslovně, je to jen příklad.)
Ελληνικά rulez.
Post Reply