OCR - rozpoznávanie textu v PicView

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

OCR - rozpoznávanie textu v PicView

Post by AD7 »

Ahoj,
občas pri prezeraní obrázkov vidím nejaký textík (napr. URL adresa, či názov nejakého výrobku) a musím si ho ručne prepísať. OCR by mohlo fungovať tak, že si nástrojom select/výber nakreslím obdĺžnik a kliknutím na ikonku OCR sa mi rozpoznaný text skopíruje do schránky.

Skúšal som http://www.boxoft.com/screen-ocr/ je fajn, ale nepodporuje české/slovenské znaky.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: OCR - rozpoznávanie textu v PicView

Post by ino »

AD7 wrote: občas pri prezeraní obrázkov vidím nejaký textík (napr. URL adresa, či názov nejakého výrobku) a musím si ho ručne prepísať.
IMHO i profesionální programy pro OCR mají co dělat aby správně rozpoznaly naskenovaný text ve vysokém rozlišení, takže bych si nedělal žádné přehnané naděje, že by pánové z Altapu investovali hromadu času na plugin pro OCR...

Nicméně byl nedávno jsem objevil OCR plugin pro IrfanView, na takové to domácí skenování snad postačí ;-)

@Altap: pokud byste můj příspěvek považovali za reklamní sdělení, tak jej klidně smažte :wink:
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: OCR - rozpoznávanie textu v PicView

Post by AD7 »

Vyriešené. Inak aj VueScan Pro, pokiaľ ho máte ku skeneru je dobrý.
Post Reply