Mrtvý projekt?

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
odinuv
Posts: 9
Joined: 02 May 2014, 08:58

Re: Mrtvý projekt?

Post by odinuv »

stepand76 wrote: 07 Dec 2018, 21:41 Kdybys ho opustil, tak sem nepíšeš.
Ja jsem ho treba opustil (= odinstaloval) pred vic jak 3 rokama a stejne sem obcas zajdu. Je to jakasi zvracena zvedavost, jestli jsem udelal dobre rozhodnuti a snaha najit odpoved na otazku jak se v lidech udrzuje nadeje - ale to je takove uz filozoficke.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Mrtvý projekt?

Post by AD7 »

Môžete mi poradiť dobrú alternatívu? Ak nechcete "propagovať" tu postačí PM.

V súčasnosti používam v uvedenom poradí tieto týchto správcov súborov:
- AS, primárne, poriadne vytunený, desiatky doplnkových prográmkov, vlastná téma (Monokai Plus): 95%
- XYplorer, práca s unicode názvami súborov (uT + YT), a rýchle premenovanie Unicode na ENG abecedu: 4%

- Total Commander, (S)FTP, rýchle viewery, ktoré nemá AS (.html, .mht)
- WinSCP, (S)FTP, a pod.
- Windows Prieskumník, ak zlyhá(občas) ostatné...
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Mrtvý projekt?

Post by tukanos »

AD7 wrote: 29 Jan 2019, 14:27 Môžete mi poradiť dobrú alternatívu? Ak nechcete "propagovať" tu postačí PM.

V súčasnosti používam v uvedenom poradí tieto týchto správcov súborov:
- AS, primárne, poriadne vytunený, desiatky doplnkových prográmkov, vlastná téma (Monokai Plus): 95%
- XYplorer, práca s unicode názvami súborov (uT + YT), a rýchle premenovanie Unicode na ENG abecedu: 4%

- Total Commander, (S)FTP, rýchle viewery, ktoré nemá AS (.html, .mht)
- WinSCP, (S)FTP, a pod.
- Windows Prieskumník, ak zlyhá(občas) ostatné...
Zaujalo mě to téma - monokai plus. Máte to někde nasdílené? Monokai je moje nejoblíbenější téma.

K těm alternativám, upřímně je to těžké. Většinou používám kombinaci. Primárně používám AS s Dos Navigator theme. V AS na prohlížení používám používám Total commander proxy, abych jenom kvůli pluginům nemusel do TC.

Kvůli unicode používám Total Commander nebo ConEmu + Far (když jsem stejně v shellu tak je to nejrychlejší)
WinSCP používám stejně - sftp a podobně

Total commander také používám pokud mám více dlouho trvajících úloh (hodiny či dny), abych to mohl dát do fronty a nemusel se o to starat a hlavně mít přehled co ještě zbývá a co už je hotovo

Mno a Exploder připadně cmd je když ostatní nefungují

Co jsem zkoušel či zvažoval:
fman - je hlavně dobrý na rychlý pohyb v adresářové struktuře jinak nic moc
FileVoyager - taky už nějakou dobu nevyšly aktualizace a jak sám autor přiznává, migruje na nové Delphi. Moc mě nevyhovoval uživatelsky.
One commander - zajímavý projekt financovaný z kick startu, ale má ještě hodně co zlepšovat a ta uživatelské rozhranní mě zatím neoslovilo, ale zatím testuji
Q-Dir - moc jako explorer
Directory Opus - některé zajímavé nápady (třeba zobrazení hloubky adresáře), ale uživatelsky mě také nesedl (opět moc jako explorer)
XYplorer - mě vadí, že má blokující operace (single thread), žádné FTP atd.
Saladin - pouze základ a prostředí nic moc
Double Commander - cross platform, prostředí nic moc a vše je trochu přes ruku a nemá bookmakrs když jsem to testoval
Free commander - zamořené chybama, nebudu používat dokud nezmění způsob opravy chyb
Metro commander - takové zvláštní omalovánky, verze zdarma má reklamu!
Multi commander - ta dolní lišta je fakt široká a stromová struktura může být jenom vlevo?! nic moc
Slanec
Posts: 66
Joined: 17 Nov 2009, 19:00

Re: Mrtvý projekt?

Post by Slanec »

AD7 wrote: 29 Jan 2019, 14:27 Môžete mi poradiť dobrú alternatívu? Ak nechcete "propagovať" tu postačí PM.
Multi Commander na všechno kromě remote connection (protože neumí SSH/SCP)
WinSCP na remote connection
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Mrtvý projekt?

Post by MartinS »

Také se začínám obávat nutné změny, zatím je moje využití:
AS: 98% (všechny souborové operace a archivace, FTP, SFTP, editace registru, mapování/odmapování disků, rychlé prohlížení souborů přes F3 nakonfigurované podle přípon, barevné označení souborů a adresářů podle typu/názvu, také používám HOT PATHS a USER MENU a skrývání neoznačených souborů v panelu, vyhledávání podle času/obsahu apod.)
Total Commander: 1% (pouze pro synchronizaci adresářů, mimochodem kdysi se funkčnost plánovala i do AS :-)
Windows Explorer: 1% (pokud narazím v AS na unicode soubor, dám Shift-F3 a označíme se mi v Exploreru odkud už ho zpracuji)

Zkoušel jsem už přejít na Total Commander, ale neuměl zobrazení "Adresáře velká písmena/soubory malá" a na to jsem tak zvyklý už od dob Norton Commanderu, že mi cokoliv jiného bije do očí :-)
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Mrtvý projekt?

Post by tukanos »

MartinS wrote: 31 Jan 2019, 13:48 Také se začínám obávat nutné změny, zatím je moje využití:
AS: 98% (všechny souborové operace a archivace, FTP, SFTP, editace registru, mapování/odmapování disků, rychlé prohlížení souborů přes F3 nakonfigurované podle přípon, barevné označení souborů a adresářů podle typu/názvu, také používám HOT PATHS a USER MENU a skrývání neoznačených souborů v panelu, vyhledávání podle času/obsahu apod.)
Total Commander: 1% (pouze pro synchronizaci adresářů, mimochodem kdysi se funkčnost plánovala i do AS :-)
Windows Explorer: 1% (pokud narazím v AS na unicode soubor, dám Shift-F3 a označíme se mi v Exploreru odkud už ho zpracuji)

Zkoušel jsem už přejít na Total Commander, ale neuměl zobrazení "Adresáře velká písmena/soubory malá" a na to jsem tak zvyklý už od dob Norton Commanderu, že mi cokoliv jiného bije do očí :-)
Používat TC na synchronizaci je trochu overkill ne? To jsou lepší kombinace jako

Code: Select all

rsync
nebo

Code: Select all

syncthing s synctrayzor
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Mrtvý projekt?

Post by MartinS »

tukanos wrote: 31 Jan 2019, 14:32 Používat TC na synchronizaci je trochu overkill ne?
Tak nějak to vyplynulo z doby, kdy jsem se pokoušel na TC přejít a mého specifického workflow, kde většinou nejde o automatickou synchronizaci, ale kontrolovanou synchronizaci celé adresářové struktury dokumentů a projektů (které nejsou pod "Version Control"):
  • v AS jedním kliknutím na ikonu otevřu TC, který si převezme levý a pravý panel k synchronizaci
  • kliknu na synchronizaci kde si to už pamatuje, že chci porovnávat normálně, nebo častěji podle obsahu a s vyloučením řady přípon, které si přepnu např.: *.*|*scc;*.vbg;*.vbp;*.vbw;*.res nebo *.*|*.indd;*.zip;*.tif*;*.db;*.rar;*.7z;*.exe;*.msi
  • načte soubory co se liší a mohu je zkontrolovat a hlavně dvojklikem otevřít ve WinMerge a ověřit v čem se liší a případně ze synchronizace vyjmout
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Mrtvý projekt?

Post by tukanos »

MartinS wrote: 31 Jan 2019, 15:24
tukanos wrote: 31 Jan 2019, 14:32 Používat TC na synchronizaci je trochu overkill ne?
Tak nějak to vyplynulo z doby, kdy jsem se pokoušel na TC přejít a mého specifického workflow, kde většinou nejde o automatickou synchronizaci, ale kontrolovanou synchronizaci celé adresářové struktury dokumentů a projektů (které nejsou pod "Version Control"):
  • v AS jedním kliknutím na ikonu otevřu TC, který si převezme levý a pravý panel k synchronizaci
  • kliknu na synchronizaci kde si to už pamatuje, že chci porovnávat normálně, nebo častěji podle obsahu a s vyloučením řady přípon, které si přepnu např.: *.*|*scc;*.vbg;*.vbp;*.vbw;*.res nebo *.*|*.indd;*.zip;*.tif*;*.db;*.rar;*.7z;*.exe;*.msi
  • načte soubory co se liší a mohu je zkontrolovat a hlavně dvojklikem otevřít ve WinMerge a ověřit v čem se liší a případně ze synchronizace vyjmout
Aha, tak to je jiná. Tak na tohle používám beyond compare a jeho folder sync a tam i rovnou porovnávám případné změny. Teď mě ale napadá, že na tohle by šlo pěkně použít automation plugin :).
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Mrtvý projekt?

Post by AD7 »

tukanos wrote: 30 Jan 2019, 10:36 Zaujalo mě to téma - monokai plus. Máte to někde nasdílené? Monokai je moje nejoblíbenější téma.
Základné farby - http://paintshop.php5.sk/as/
Robil som to podľa Sublime Text 3.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Mrtvý projekt?

Post by tukanos »

AD7 wrote: 01 Feb 2019, 12:33
tukanos wrote: 30 Jan 2019, 10:36 Zaujalo mě to téma - monokai plus. Máte to někde nasdílené? Monokai je moje nejoblíbenější téma.
Základné farby - http://paintshop.php5.sk/as/
Robil som to podľa Sublime Text 3.
Perfektní, děkuji. Taky používám tuto kombinaci ST3 a monokai. Nejlepší na oči.
dromy
Posts: 2
Joined: 20 Nov 2010, 11:11

Rozloučení

Post by dromy »

Vážení tvůrci tohoto programu,
doteď jsem vydržel čekat a alespoň používal salamander na svém soukromém PC s nadějí, jestli se něco nezmění, nezlepší. Nezlepšilo a je čas opoustit vaši komunitu. Škoda nevyužitého potenciálu tohoto programu, ale některé chybějící položky z "desetileté fronty" už nelze přecházet. Konkurence vás už dávno nechala v prachu daleko za sebou a nezbývá mi než s nostalgií zamáčknout slzu v oku a jít dál. Škoda.
steiger
Posts: 20
Joined: 02 Sep 2011, 23:24

Re: Rozloučení

Post by steiger »

dromy wrote: 13 Mar 2019, 20:38 Vážení tvůrci tohoto programu,
doteď jsem vydržel čekat a alespoň používal salamander na svém soukromém PC s nadějí, jestli se něco nezmění, nezlepší. Nezlepšilo a je čas opoustit vaši komunitu. Škoda nevyužitého potenciálu tohoto programu, ale některé chybějící položky z "desetileté fronty" už nelze přecházet. Konkurence vás už dávno nechala v prachu daleko za sebou a nezbývá mi než s nostalgií zamáčknout slzu v oku a jít dál. Škoda.
Už ani není komu psát. Pan Ryšavý už snad rok ani neodpovídá na tomto fóru... Uvidíme, jak dlouho bude aktivní tato doména. Podívejme se ale na celou situaci z druhé strany. Vývoj takové aplikace není na hodinku denně, a s tímto přístupem se prostě autor nemá šanci uživit. A když mě to neživí, navíc vidím, že mi konkurence nejen že utekla, ale už běží další závod, tak už je na snahu pozdě. Z tohoto pohledu ten přístup chápu.

Myslím, že by si AS své místo Githubu našel. Komunita by se už postarala o vše ostatní.

Prostě připišme AS do seznamu za Norton Commander či M602.
zdenek bulin
Posts: 51
Joined: 11 Dec 2005, 19:10
Location: Czech Republic

Re: Mrtvý projekt?

Post by zdenek bulin »

Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Mrtvý projekt?

Post by Jan Rysavy »

Je to tak, připravujeme k celé záležitosti podrobnosti...
steiger
Posts: 20
Joined: 02 Sep 2011, 23:24

Re: Mrtvý projekt?

Post by steiger »

Jsem rád, že jste živ a zdráv :-) A taky jsem rád, že se konečně něco děje. Zájmem investora asi nebude vydělat na prodeji zastaralého AS, ale aspoň se snad brzy dozvíme jak to s tím kusem skvělého softu dopadne. Sice nevěřím, že vstane z mrtvých, ale naděje umírá poslední :-)

Tož ať se v novém nastavení daří! A za všechny uživatele AS prosím, aby se z věty:
Jan Rysavy wrote: 03 Jun 2019, 22:24 Je to tak, připravujeme k celé záležitosti podrobnosti...
nestalo totéž co z "na unicode pracujeme" :-)
Post Reply