Mrtvý projekt?

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Mrtvý projekt?

Post by AD7 »

:D tešíme sa. Inak, čo je to za verziu? 2.5x, 2.6x alebo 3.xx ?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Mrtvý projekt?

Post by Jan Rysavy »

Zatím máme interní označení 2.55, ale půjde o verzi 3.0, kterou nabídneme stávajícím uživatelům jako upgrade za výhodnou cenu. Uživatelé, kteří Salamandera zakoupili v posledních X měsících, dostanou upgrade zdarma. Ještě upřesníme podrobnosti. Licence bude samozřejmě platná pro obě x86 a x64 verze. Školy upgrade dostanou zdarma, abychom jim nekomplikovali administrativu (učitelé často kupují do škol Salamandera ze svých peněz, než se dohadovali s ekonomickým oddělením školy).
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Mrtvý projekt?

Post by AD7 »

Jan Rysavy wrote:učitelé často kupují do škol Salamandera ze svých peněz, než se dohadovali s ekonomickým oddělením školy
To je i môj prípad.
fraktik
Posts: 209
Joined: 27 Apr 2007, 12:13
Location: cz
Contact:

Re: Mrtvý projekt?

Post by fraktik »

Nějaký výhled na termín?
(Alespoň RC verse podpory unicode)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Mrtvý projekt?

Post by Jan Rysavy »

Vypadá to, že bychom do týdne vydali EAP verzi. Ostrá verze dle toho, jak bude EAP stabilní. Zatím to bohužel nelze odhadnout. Zároveň je tu naděje, že by Jan Patera přenesl pod x64 PictView, na to bychom rádi počkali.
LuP
Posts: 9
Joined: 26 Aug 2010, 15:21
Location: Prague (Praha)

Re: Mrtvý projekt?

Post by LuP »

Info z 18. 3.:
Jan Rysavy wrote:Vypadá to, že bychom do týdne vydali EAP verzi.
Uplynul týden (ba, něco víc) - jak to vypadá s novou verzí (EAP/Release)? Dnes? Do pátku?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Mrtvý projekt?

Post by Jan Rysavy »

Sedíme na tom co to jde. Zaskočily nás nějaké detaily kolem instalace a odinstalace pod x64 (například shell extension). Zároveň dokončujeme automatický upload bug reportů na server, to posílání emailem je dnes docela mimo. Děláme maximum, aby to tento týden šlo ven...
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Mrtvý projekt?

Post by SelfMan »

Jan, naozaj si myslim, ze EAP mozete vypustit bez instalatora, cisto v ZIP-e.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Mrtvý projekt?

Post by Jan Rysavy »

Uvažovali jsme o této variantě a zvolili cestu s klasickou instalací z důvodu, že je to pro nás v důsledku méně práce. První EAP verze bude mít maximálně měsíční životnost a budeme muset obratem vydat další verzi, kde budou opraveny chyby. V případě, kdy máme připravenou cenou instalační linku to je zhruba den práce. To samé pak platí pro betu nebo ostrou verzi.

V případě, kdy bychom něco dělali ručně, pravděpodobně zaneseme chyby a zároveň bude příprava dalších verzí trvat déle. Proto nepovažujeme čas strávený na instalační lince za špatně investovaný.

Už je to téměř dokončené, ještě posunout verze a data projektů, doladit instalační balík a otestovat upload bug reportů na starších Windows.
steiger
Posts: 20
Joined: 02 Sep 2011, 23:24

Re: Mrtvý projekt?

Post by steiger »

Tak nám uběhlo 7 let od začátku tohoto vlákna. Salamandera jsem už víceméně opustil, novým lidem ho už dááávno nedoporučuji.

Chlapi, konec srandy, dejte to na GitHub, třeba bez pluginů a ty si nechte jako kšeft. Salamanderovi tím prospějete více, než když ho budete sem tam po víkendech vyvíjet sami jako hobby projekt. Chápu, že je to vaše dítko ještě z dob školy, ale dejte mu už svobodu :-)
mzvarik
Posts: 10
Joined: 23 May 2012, 09:17

Re: Mrtvý projekt?

Post by mzvarik »

steiger wrote: 02 Dec 2018, 09:54 Tak nám uběhlo 7 let od začátku tohoto vlákna. Salamandera jsem už víceméně opustil, novým lidem ho už dááávno nedoporučuji.

Chlapi, konec srandy, dejte to na GitHub, třeba bez pluginů a ty si nechte jako kšeft. Salamanderovi tím prospějete více, než když ho budete sem tam po víkendech vyvíjet sami jako hobby projekt. Chápu, že je to vaše dítko ještě z dob školy, ale dejte mu už svobodu :-)
S tím tedy nemohu souhlasit, absolutně vůbec.
steiger
Posts: 20
Joined: 02 Sep 2011, 23:24

Re: Mrtvý projekt?

Post by steiger »

mzvarik wrote: 07 Dec 2018, 10:34
steiger wrote: 02 Dec 2018, 09:54 Tak nám uběhlo 7 let od začátku tohoto vlákna. Salamandera jsem už víceméně opustil, novým lidem ho už dááávno nedoporučuji.

Chlapi, konec srandy, dejte to na GitHub, třeba bez pluginů a ty si nechte jako kšeft. Salamanderovi tím prospějete více, než když ho budete sem tam po víkendech vyvíjet sami jako hobby projekt. Chápu, že je to vaše dítko ještě z dob školy, ale dejte mu už svobodu :-)
S tím tedy nemohu souhlasit, absolutně vůbec.
OK, mějme každý svůj názor. Můj názor je podložen třeba historií změn: https://www.altap.cz/feeds/news/. Poslední zajímavá verze byla 3.0, ostatní byl hotfix. Pokud Vám to nevadí, pak podporujte stávající systém "vývoje" aplikace. Já už ji znovu svými penězmi nepodpořím (byť bych o tento produkt stále měl zájem). Pokud přijde podpora unicode, tak dříve než v roce 2023 to nečekejme. Záložky tak v roce 2040.

Z tohoto boje AS už nemůže odejít se vztyčenou hlavou. Fakt škoda superkvalitního - navíc českého - programu. Vývoji SW se věnuji už bezmála 20 let, takže o náročnosti vývoje aplikací, kvalitě, progresu, cenách a slibech přecejen něco vím... :-)
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Mrtvý projekt?

Post by stepand76 »

steiger wrote: 02 Dec 2018, 09:54 Tak nám uběhlo 7 let od začátku tohoto vlákna. Salamandera jsem už víceméně opustil, novým lidem ho už dááávno nedoporučuji.

Chlapi, konec srandy, dejte to na GitHub, třeba bez pluginů a ty si nechte jako kšeft. Salamanderovi tím prospějete více, než když ho budete sem tam po víkendech vyvíjet sami jako hobby projekt. Chápu, že je to vaše dítko ještě z dob školy, ale dejte mu už svobodu :-)
Kdybys ho opustil, tak sem nepíšeš. Prostě tě jen štve, že 2 roky nevyšla nová verze. Ale stejně AS používáš. Nemám pravdu? Mě pomalý vývoj taky štve a na podporu Unicode a UAC čekám jak na smilování, ale nic lepšího, stabilnějšího než AS není. Prostě není. AS je pro mě synonymum pro kvalitně naprogramovaný SW. Po všech updatech Windows 10 AS funguje dál bez nějaké nutnosti aktualizovat na novější verzi. Všímáš si toho? Vývojáři to opravdu začali dělat jako studentský projekt a evidentně je to stále baví. Jsou konzervativní, prostě to uvolní, až když ví, že to stojí za to. IMHO to je dobře. Sice naštvou komunitu, že se nemůže dočkat nové verze, ale furt lepší než kdyby naštavali tím, že neodladěný správce souborů zhučí před koncem kopírování extra velkého souboru na síťovou jednotku. Pak se už bojíš použít to znovu. Fakt, že to dělají ve dvou má obrovskou výhodu a to, že zdrojový kód znají komplexně a perfektně. Díky tomu může být výsledný SW čistý, rychlý a efektivní. Asi bych jim poradil aby se nezabývali vývojem interních systémů a použili buď něco existujícího a nebo si na to někoho najali, ale výhody to má ty samé - a navíc to bude sloužit přesně tak jak to potřebují.
Buď trpělivý a snad se brzy dočkáme.
DDD
Posts: 6
Joined: 15 Jan 2013, 19:15

Re: Mrtvý projekt?

Post by DDD »

Já ho právě opouštím. V podstatě máš ve všem pravdu, ale neumět v roce 2018 Unicode je prostě katastrofa a žádné klady to nevyrovnají. Kdyby autoři dali aspoň nějakou EAP verzi (tuším někde tvrdili, že koncem roku 2018), možná bych ještě s koupí konkurenčního produktu (haha) počkal.
k.karel
Posts: 5
Joined: 11 Jan 2010, 01:56

Re: Mrtvý projekt?

Post by k.karel »

Kdybys ho opustil, tak sem nepíšeš .... funguje dál bez nějaké nutnosti aktualizovat na novější verzi
Bohužel nefunguje, píše se rok 2019 min pro mě, a rozhodně nebudu sám, AS bez Unicode nefunguje, k čemu mi je správce souborů, který nezkopíruje soubor s unicode znakem v názvu? Pokud jsem na takový soubor narazil jednou za čas dalo se to přežít ručně přejmenovat ,ale dnes možná protože pracuji pro Araby a s Rusáky, mám takové soubory v každém druhém adresáři a to je pak AS nepoužitelný.

Škoda, ale já také nemám chut čekat do konce roku 2019,2020 či jakého než bude aspoň nějaká verze s podporou unicode. Zvláště když si pamatuji tuším rok 2016 kdy tu autoři popisovali přechod na Visual Studio 2013 a brzkou podporu Unicode. Blíží se konec ledna 2019, já mám v PC preview Visual Studia 2019 a cituji příspěvek z září 2018 "Aktuálně to vypadá tak, že budeme mít co předvést nejdříve koncem roku."
Post Reply