Progress bar vyjadřující směr operace

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Progress bar vyjadřující směr operace

Post by Mem »

Moderátor: pro přehlednost (původního vlákna) ustřiženo z http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=86
ino wrote:
jis wrote:Swap - prohození panelů: Ctrl+U
Souhlas, mimo to si myslim, ze mnoho uzivatelu ma zafixovano copy odkud kam - vlevo zdroj, vpravo cil... prehazuji cvelice casto a pak jsem zmaten, ze mi nesedi historie... :D
Taky se přidávám k souhlasu :-) Škoda, že čtení zleva-doprava je u nás tak zažité, kdyby se progress-bar při kopírování pohyboval vždy směrem od zdroje k cíli (tj. buď standardně zleva doprava, tak i zprava doleva), nemusel bych si přehazovat panely :lol:
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by jis »

Mem wrote:Škoda, že čtení zleva-doprava je u nás tak zažité, kdyby se progress-bar při kopírování pohyboval vždy směrem od zdroje k cíli (tj. buď standardně zleva doprava, tak i zprava doleva), nemusel bych si přehazovat panely :lol:
To je zajímavá myšlenka :)
Jakpak asi ten progress bar funguje v zemích, kde čtou zprava doleva?
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by Jan Rysavy »

jis wrote:Jakpak asi ten progress bar funguje v zemích, kde čtou zprava doleva?
Ti mají mnohem vážnější překážku v používání Salamandera, než nějaký převrácený teploměr. UNICODE :(

Ale to trochu odbíháme od náplně tohoto vlákna...
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:
jis wrote:Jakpak asi ten progress bar funguje v zemích, kde čtou zprava doleva?
Ti mají mnohem vážnější překážku v používání Salamandera, než nějaký převrácený teploměr. UNICODE :(

Ale to trochu odbíháme od náplně tohoto vlákna...
Příliš stručně jsem se vyjádřil. Myslel jsem ve Windows obecně. Ne v SS. Nemám nainstalovanou podporu pro right-to-left languages, tak to nemohu vyzkoušet :)
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by ino »

Mem wrote:Škoda, že čtení zleva-doprava je u nás tak zažité, kdyby se progress-bar při kopírování pohyboval vždy směrem od zdroje k cíli (tj. buď standardně zleva doprava, tak i zprava doleva), nemusel bych si přehazovat panely
To je velice zajimava myslenka. Na jednu stranu by to bylo velice intuitivni - vidim odkud kam se zizalka s daty plazi. Na druhou stranu bych si to musel vyzkouset v realu, co to semnou udela (jestli si nebudu myslet, ze se mi data zraci pred ocima...)
Mem wrote:Jakpak asi ten progress bar funguje v zemích, kde čtou zprava doleva?
Myslim, ze pokud jim ona zizalka v progressbaru beha zleva doprava, tak jim to za ta leta prijde naprosto prirozene, tak jako vsem uzivatelum, kteri ovladaji mys pravou rukou vubec neprijde divne, ze jejich stolni klavesnice je defacto optimalizovana pro uzivatele ovladajici mys levou rukou.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by Mem »

ino wrote:
Mem wrote:Škoda, že čtení zleva-doprava je u nás tak zažité, kdyby se progress-bar při kopírování pohyboval vždy směrem od zdroje k cíli (tj. buď standardně zleva doprava, tak i zprava doleva), nemusel bych si přehazovat panely
To je velice zajimava myslenka. Na jednu stranu by to bylo velice intuitivni - vidim odkud kam se zizalka s daty plazi. Na druhou stranu bych si to musel vyzkouset v realu, co to semnou udela (jestli si nebudu myslet, ze se mi data zraci pred ocima...)
Anebo se vykaslat na "zizalku" (progress bar) a nastrcit tam klasickou animaci z jednoho windowsackeho DLL, jak letaji takove predmety z jedne slozky do druhe (takze dodelat prehravani pozpatku, a jeste nekam dopsat textove procentualni vyjadreni)
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Servant Salamander: VYCHYTÁVKY

Post by ino »

Mem wrote:Anebo se vykaslat na "zizalku" (progress bar) a nastrcit tam klasickou animaci z jednoho windowsackeho DLL, jak letaji takove predmety z jedne slozky do druhe (takze dodelat prehravani pozpatku, a jeste nekam dopsat textove procentualni vyjadreni)
Nee, ja mam rad sve zizalky! Vsimli jste si nekdy, ze ty horni jsou o moc rychlejsi, nez ta spodni, lenoska jedna lina...

Soucasne graficke provedeni mi plne vyhovuje.
Post Reply