Porovnání adresářů - logické uspořádání

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Porovnání adresářů - logické uspořádání

Post by Ether »

ino wrote:Mě většinou zajímá konkrétní obsah:

Code: Select all

Compare files with same name by
[] Size	Bigger files will be selected.
[] Date and time	Newer files will be selected.
[] Attributes	Files with different attributes will be selected.
[x] Content	Files with different content will be selected.
Nyní zůstanou označené pouze soubory, které mají v každém panelu rozdílný obsah.
Nějak mi tady nesedí, že je možné porovnávat podle obsahu, ale přitom ne podle velikosti. Buď je to neoptimalizované, nebo se podle toto porovnávání neřídí, nebo to není binární porovnávání. ?
Ελληνικά rulez.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Porovnání adresářů - logické uspořádání

Post by ino »

Ether wrote:
ino wrote:Mě většinou zajímá konkrétní obsah:

Code: Select all

Compare files with same name by
[] Size	Bigger files will be selected.
[] Date and time	Newer files will be selected.
[] Attributes	Files with different attributes will be selected.
[x] Content	Files with different content will be selected.
Nyní zůstanou označené pouze soubory, které mají v každém panelu rozdílný obsah.
Nějak mi tady nesedí, že je možné porovnávat podle obsahu, ale přitom ne podle velikosti. Buď je to neoptimalizované, nebo se podle toto porovnávání neřídí, nebo to není binární porovnávání. ?
Pokud porovnávám soubory podle velikost [x] Size, tak se porovnává "jen" jejich velikost na disku, tj. počet bytů.
Například pokud mám dva textové soubory, v jednom je napsáno slovo testtest a v druhém tasttast, tak mají shodně velikost 8 bytů. Oba soubory budou vyhodnoceny jako shodné podle atributu Size, kdežto podle podle atributu Content budou vyhodnoceny jako rozdílné.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Porovnání adresářů - logické uspořádání

Post by Ether »

No to mi tak nějak došlo, ale jde mi o nekonzistenci mezi tím, co vlastně porovnávání bude dělat, a tím, co je vyjádřeno v dialogu. Když porovnávám podle obsahu, tak většinou začnu tím, že zkontroluju, jestli vůbec soubory mají shodnou délku (což je nutná podmínka pro to, aby mohly mít binárně stejný obsah). Dialog by tohle měl odrážet tím, že buď nepovolí zaškrtnutí Content, pokud nebude zároveň i Size, nebo tím, že po zaškrtnutí Content automatický zaškrtne i Size.
Ελληνικά rulez.
therube
Posts: 674
Joined: 14 Dec 2006, 06:22

Re: Porovnání adresářů - logické uspořádání

Post by therube »

Obsah znamená velikost, to musí.
(No jakékoliv srovnání programu stojí za to je váha musí být.)
Libovolné velikosti nesoulad bude okamžitě neporovnává, když je vybrán obsah.
WinXP Pro SP3 or Win7 x86 | SS 2.54
Post Reply