Šíleně pomalý přístup na toto forum

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Šíleně pomalý přístup na toto forum

Post by Tomáš Rajnoha »

Dobrý den
Musím se, chtě nechtě, ozvat, protože když si lezu sem na forum.altap.cz (a i když na něm odpovídám atp., prostě při vší práci na těchto stránkách), tak je to hodně pomalý, trvá to tak deset vteřin, než alespoň zmizí původní stránka, na který jsem byl, disk chroustá jak o život, Firefox a následně i Windows se sekají...a přitom u jiných webových stránek (dokonce ani u www.altap.cz :D ) jsem něco takového nezpozoroval...dosti nenormální chování :?
Nevíte, čímpak to může být ?

P.S.: Povoluji Vám si vyžádat věci jako rychlost netu, verze Windows, vnitřnosti počítače atp.
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Šíleně pomalý přístup na toto forum

Post by ino »

Pomalou odezvu fora mohu potvrdit (ostatni vyse zminene problemy uz ne).

Moje Opera napocitala 34 vterin do nacteni stranky s timto prispevkem z odkazu RSS a dalsi 1min 22 vterin do nacteni stranky pro odeslani odpovedi.

Co se cteni prispevku tyce sleduji je pozorne pomoci RSS, coz me vubec nezdrzuje, ale kdyz chci na nejaky reagovat, tak to uz je pomerne casove narocne...
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Šíleně pomalý přístup na toto forum

Post by jis »

Tomáš Rajnoha wrote:Dobrý den
Musím se, chtě nechtě, ozvat, protože když si lezu sem na forum.altap.cz (a i když na něm odpovídám atp., prostě při vší práci na těchto stránkách), tak je to hodně pomalý, trvá to tak deset vteřin, než alespoň zmizí původní stránka, na který jsem byl, disk chroustá jak o život, Firefox a následně i Windows se sekají...a přitom u jiných webových stránek (dokonce ani u www.altap.cz :D ) jsem něco takového nezpozoroval...dosti nenormální chování :?
Nevíte, čímpak to může být ?
Dlouhé odezvy tohoto fóra potvrzuji. Již jsem to i reportoval soukromou zprávou. Je to zhruba o tom, že motherboard serveru fóra má problémy a bude se muset opravit nebo vyměnit.

Vše ostatní (váš disk chroustá jak o život, Firefox a následně i Windows se vám sekají) s tímto určitě nijak nesouvisí a příčinu bych hledal někde jinde. A možná, že si to jenom myslíte a přitom je to pouze o těch zoufalých odezvách. Samozřejmě, že když na něco čekám půl minuty, že se v multitáskovém systému mohou vámi zmiňované jevy vyskytovat, ale s fórem určitě nijak nesouvisí :)
Altap Salamander fan since 1998
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Tomas Kopal »

Za pomaly pristup na nase forum se omlouvam, vime o tom a snazime se to resit (taky nas to stve :-) ).

Jak sami vite, jde o forum pomerne mlade a ma jeste porodni bolesti. Vyse zminovany problem s deskou byl jeden z nich, nejurgentnejsi, ke kteremu jiz testujeme reseni. Zatim se zda ze uspesne. Mimochodem to byl puvod onech castych problemu s predbihajicim se casem fora a naslednych zakazu postovani.

Rychlost prijde na radu nyni, doufam ze se take podari rychle a uspesne vyresit. Do te doby mejte prosim s nami trpelivost.

Co se tyce aktivity Vaseho disku ci sekani Windows, jedine co me napada je, ze nase stranky fora pouzivaji kompresi html pro urychleni prenosu po siti a snizeni objemu prenasenych dat. Dekomprese v browseru muze zpusobovat zatizeni procesoru navic oproti jinym strankam, ktere kompresi nepouzivaji. Pokud Vas pocitac neni dostatecne silny, muze to mit viditelne nasledky. Nezda se mi vsak, ze by efekt mel byt tak silny jak popisujete. Testoval jsem pristup z Firefoxe na AMD Athlon 850MHz s 256MB pameti a zadne viditelne zpomaleni pocitace jsem nepozoroval. Pokud ovsem podobne problemy bude hlasit vice lidi, mohu kompresi zkusit vypnout...
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Šíleně pomalý přístup na toto forum

Post by jis »

Tomáš Rajnoha wrote:Povoluji Vám si vyžádat věci jako rychlost netu, verze Windows, vnitřnosti počítače atp.
Vzhledem k tomu, co zde bylo řečeno, mne to nyní opravdu zajímá: operační systém, souborový systém, procesor, RAM, možná i ta rychlost připojení k internetu. Tedy pokud si stále myslíte, že na vině je http://forum.altap.cz./
Altap Salamander fan since 1998
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Problém je v odezvách a v tý kompresi, je to jasný. Omlouvám se za případné neporozumění...

A pro pobavení :
Procesor : AMD K6-2 (něco mezi Pentium 1 a Pentium 2 :) )
Paměť (RAM) : 96 MB
Windows : 2000 Professional (se Service Packem 4)
Rychlost stahování : 56 kb/s (ADSL)
Souborový systém : Fat32
Last edited by Tomáš Rajnoha on 27 Feb 2006, 19:42, edited 1 time in total.
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tomáš Rajnoha wrote:Procesor : AMD K6-2 (něco mezi Pentium 1 a Pentium 2 :) )
Paměť (RAM) : 96 MB
Windows : 2000 Professional (se Service Packem 4)
Tak to je pomalejší běh webovského prohlížeče zcela na místě, operační systém má nedostatek paměti a je nucen si pomáhat odkládáním na pevný disk. Zkuste prohlížeč Opera, který má minimalistické nároky na systémové prostředky.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Co se tyce aktivity Vaseho disku ci sekani Windows, jedine co me napada je, ze nase stranky fora pouzivaji kompresi html pro urychleni prenosu po siti a snizeni objemu prenasenych dat. Dekomprese v browseru muze zpusobovat zatizeni procesoru navic oproti jinym strankam, ktere kompresi nepouzivaji. Pokud Vas pocitac neni dostatecne silny, muze to mit viditelne nasledky. Nezda se mi vsak, ze by efekt mel byt tak silny jak popisujete. Testoval jsem pristup z Firefoxe na AMD Athlon 850MHz s 256MB pameti a zadne viditelne zpomaleni pocitace jsem nepozoroval. Pokud ovsem podobne problemy bude hlasit vice lidi, mohu kompresi zkusit vypnout...
A nejhorší na tom je to, že tohle už je prostě vrchol přetížení a to se nestává tak často. Jen párkrát do roka (kde párkrát je proměnná s hodnotou menší než 5)
Nevim, já si dneska zkusim projít pár stránek a uvidim...každopádně, i tak mě to od lezení na forum neodradí :P
Last edited by Tomáš Rajnoha on 27 Feb 2006, 19:29, edited 2 times in total.
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Tomáš Rajnoha wrote: Procesor : AMD K6-2 (něco mezi Pentium 1 a Pentium 2 :) )
Paměť (RAM) : 96 MB
Výše uvedené, plus komprese html, plus firefox (v defaultní konfiguraci náročnější na paměť) by mohl být důvod chroustání disku a části zpomalení.

Edit: Koukám, s křížkem po funuse :D
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Jan Rysavy wrote:
Tomáš Rajnoha wrote:Procesor : AMD K6-2 (něco mezi Pentium 1 a Pentium 2 :) )
Paměť (RAM) : 96 MB
Windows : 2000 Professional (se Service Packem 4)
Tak to je pomalejší běh webovského prohlížeče zcela na místě, operační systém má nedostatek paměti a je nucen si pomáhat odkládáním na pevný disk. Zkuste prohlížeč Opera, který má minimalistické nároky na systémové prostředky.
Díky, budu to muset zkusit. Firefox je dobrej, pravda, ale prostě "žere", a na takových kalkulačkách*, jako mám já, to jde cítit.

*) Ne že by se mi můj komp nelíbil (naopak, úplně mi stačí), ale dnesk už to kalkulačka je, uznejte :lol:
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Tomas Kopal wrote:Za pomaly pristup na nase forum se omlouvam, vime o tom a snazime se to resit (taky nas to stve :-) ).
BTW neni to spis problem s rychlosti DB? Zda se mi, ze treba http://forum.altap.cz/cdscds tedy chyba je zobrazena celkem rychle. Jedine na co se tedy muze cekat je PHP a DB. A vzhledem k tomu, ze neprichazi po requestu vubec nic, tak se (podle me) ceka hlavne na DB.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:BTW neni to spis problem s rychlosti DB? Zda se mi, ze treba http://forum.altap.cz/cdscds tedy chyba je zobrazena celkem rychle. Jedine na co se tedy muze cekat je PHP a DB. A vzhledem k tomu, ze neprichazi po requestu vubec nic, tak se (podle me) ceka hlavne na DB.
Jo jo, je to problém s DB, Tomáš na tom pracuje. Jak psal, dosud byl prioritní problém s rozjížděním času. Nyní se přesunul na optimalizaci rychlosti.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Tak to je pomalejší běh webovského prohlížeče zcela na místě, operační systém má nedostatek paměti a je nucen si pomáhat odkládáním na pevný disk. Zkuste prohlížeč Opera, který má minimalistické nároky na systémové prostředky.
Tak už se ten přístup díky Opeře zrychlil :lol:
Disk už nechroustá, Widle nesekaj a můžu při tom ještě v pohodičce poslouchat Beatlesáky a programovat !
Díky za radu :!: :D
Už je to opravdu přijatelně rychlé, takže si na nic stěžovat opravdu nemusím
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Já jsem u sebe neměnil vůbec nic, ale fórum se mi také jeví podstatně svižnější. Takže optimalizace db se podařila?
Altap Salamander fan since 1998
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Tomas Kopal »

jis wrote:Já jsem u sebe neměnil vůbec nic, ale fórum se mi také jeví podstatně svižnější. Takže optimalizace db se podařila?
To ja neco menil ;-). Ano, podarila...
Post Reply