Forum: Zvetseni okna pro editaci

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Forum: Zvetseni okna pro editaci

Post by cincura.net »

Nemohl by nekdo z Altapu zvetsit okno, kde se edituje prispevek? Je zbytecne male a spatne se v tom orientuje. Na sirku je i na 1024x768 dost mista.

A mozna lehce zvetsit font, aby se to lepe cetlo, kdyz pisete.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Forum: Zvetseni okna pro editaci

Post by jis »

cincura.net wrote:Nemohl by nekdo z Altapu zvetsit okno, kde se edituje prispevek? Je zbytecne male a spatne se v tom orientuje. Na sirku je i na 1024x768 dost mista.

A mozna lehce zvetsit font, aby se to lepe cetlo, kdyz pisete.
To by se mi také moc líbilo, ale není to náhodou natvrdo zadrátované v phpBB? Viděl jste to na nějakém jiném fóru takto upravené? To by potom snad nemusel být žádný problém to také změnit. Já jsem to však nikde neviděl.
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Forum: Zvetseni okna pro editaci

Post by cincura.net »

jis wrote:To by se mi také moc líbilo, ale není to náhodou natvrdo zadrátované v phpBB? Viděl jste to na nějakém jiném fóru takto upravené? To by potom snad nemusel být žádný problém to také změnit. Já jsem to však nikde neviděl.
IMHO neznam phpBB, ale pokud ano, je to prasarna a melo by to byt nekde v template.

Na druhou stranu i prumerny clovek snad dokaze upravit 2 parametry v HTML kodu v PHP (event. v te sablone).
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Současných (přibližně) 70 znaků na řádek mi připadá jako rozumná šířka.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Současných (přibližně) 70 znaků na řádek mi připadá jako rozumná šířka.
No ale i na 1024x768 je porad dost mista pro rozsireni, ze?

BTW pokud edituju delsi prispevek a chci ho korektne zaquotovat, tak je v tom pak maglajs, clovek porad scrolluje.

PS: Predpokladam, ze je to v nejake sablone, takze pokud jde jen o to to zmenit, ja ji klidne zmenim a poslu Vam ji, jen ji tam nahrajte.
Jiri {x2} Cincura
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

No kdyby to chtel nekdo z Altapu udelat, tak v souboru posting_body.tpl staci najit radek '<textarea name="message" rows="15" cols="35" wrap="virtual" style="width:450px"' a zvetsit style="width:450px".

Muze se to pak ulozit jako nova sablona.

PS: Pro velikost fontu staci pridat do style jste treba font-size: x-small;
Jiri {x2} Cincura
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Take bych byl pro zvetseni editovaciho okna.

I pri rozliseni okna 800x600 zbyva nejmene 200px nevyuzitych natoz pri nejvice vyuzivanem rozliseni 1024x768. A i pri editaci vetsiho okna necini problem si okno posunout do prava, tak aby bylo videt pouze okno se vstupni textovym polem (takze by mohlo mit klidne sirku az co to jde).
Jan Rysavy wrote:Současných (přibližně) 70 znaků na řádek mi připadá jako rozumná šířka.
Ano, je to rozumne pokud prispivate jednovete prispevky. Pokud vsak reportujete nejaky problem, ktery je potreba obsirneji popsat, tak je to skutecne hruza, natoz neco takoveho quotovat, jak bylo zmineno od cincura.net.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Věčná škoda, že phpBB neumožňuje uživatelům v Nastavení velikost editačního pole a velikost fontu nastavit.
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zkoušeli jste jim to reportit jako feature request, případně mrknout zda to v nové verzi není?

Mě osobně mnohem víc na phpBB deprimuje hledání: nedokážu hledat přesné fráze, například "dvě slova".

Potom (zatím) neumíme ořezávat při hledání diakritiku, ale to Tomáš snad časem doprogramuje. Zatím upravil alespoň to, že už naše phpBB nehledá case sensitive.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Zkoušeli jste jim to reportit jako feature request, případně mrknout zda to v nové verzi není?
reportit jsem to nezkousel (pokud lze upravit sablonu, tak z meho hlediska neni co resit)
Jan Rysavy wrote:Mě osobně mnohem víc na phpBB deprimuje hledání: nedokážu hledat přesné fráze, například "dvě slova".
souhlas. pomaham si hledanim i v RSS (Opera, kterou rss odebiram to umi celkem pekne a rychle ;-) vpodstate forum sleduji jenom pomoci rss a na web jdu pouze, kdyz pridavam prispevek, nebo si chci prohlednout prilozeny obrazek...)
Post Reply