4.0... zklamání

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: 4.0... zklamání

Post by Jan Rysavy »

Raptore, otravujete mě, neustále nás z něčeho napadáte a nejste přínosem pro toto fórum. Dávám ban na Váš účet.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: 4.0... zklamání

Post by tukanos »

Raptor wrote: 07 Jul 2019, 17:50
tukanos wrote: 07 Jul 2019, 17:41 Osobně je úplně chápu. Dělali na tom roky a proč by to jenom tak pustili do světa? Je to jejich duševní vlastnictví a možná se k tomu někdy vrátí a mohou si tím ještě přivydělat a není důvod úplně zahodit tuhle možnost. Pokud by zdrojáky dali z ruky, už je nikdy nedostanou zpět. Myslím si, že pár schopných lidí s NDA ja přístupem do jádra AS je hodně slušný začátek a když budou výsledky jenom lépe.
V tom případě stačilo narovinu říct "nechceme naše zdrojáky nikomu dát" a hotovo :-) Já je nenutím, jen jsem chtěl slyšet ten pravý důvod, ne vytáčky typu "komentáře pouze v češtine" atd. Nic víc.
Ach jo, kdyby nechtěli nikomu ty zdrojáky dát, tak by neumožnili přístup via NDA a nenavrhovali by otevření pluginů. Nechtějí to dát všem najednou a to je rozdíl! Pokud to chtějí vydat je to svým způsobem i prezentace pro případné zaměstnavatele. Pokud na tom mají pracovat ostatní, musí být např. komentáře v En, jinak na to ostatní budou koukat jako sůva z nudlí. Jednodnoduše to musí mít štábní kulturu.
steiger
Posts: 20
Joined: 02 Sep 2011, 23:24

Re: 4.0... zklamání

Post by steiger »

Jan Rysavy wrote: 07 Jul 2019, 18:36 Raptore, otravujete mě, neustále nás z něčeho napadáte a nejste přínosem pro toto fórum. Dávám ban na Váš účet.
Pane Ryšavý, myslím, že tento krok byl zbytečný. Raptorovy příspěvky jsou psány bez vytáček, bez obalu a nepsal by je v zoufalství, kdyby se nemalá část postů za posledních 10 let netočila okolo zamrzlého vývoje a neustálého slibování "už brzy budeme mít co ukázat". Uvolnění jádra ve stavu v jakém je jako open source je jediná rozumná alternativa, bez NDA, bez dalších "kdyby"... Zajímalo by mě, co na to majitelé/jednatelé Altapu, tedy předpokládám majitelé zdrojových kódů. Vzhledem k tomu, že se na tomto fóru nevyjadřují, tak usuzuji, že je nějaký váš večerní projekt ani nezajímá. Ale to se nikdy nikdo nedozví.

A teď dostanu ban i já... Jdu raději něco dělat, tato debata nemá smysl ani směr. Jediný poražený je Servant Salamander :-)
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: 4.0... zklamání

Post by tukanos »

Pane Ryšavý, myslím, že tento krok byl zbytečný. Raptorovy příspěvky jsou psány bez vytáček, bez obalu a nepsal by je v zoufalství, kdyby se nemalá část postů za posledních 10 let netočila okolo zamrzlého vývoje a neustálého slibování "už brzy budeme mít co ukázat".
Bohužel naše země zavádí nesmyslné normy jako EET, které všechny zatěžují a profit z nich má leda tak pan Bureš. Autoři musí i něco jíst a živit své rodiny a to musí dělat v rámci zákonů. Programování je pracné a 10 let zamrzlého vývoje zase přeháníte. Slibování jste si interpretoval sami, autoři sami vždy tvrdili, že neumí přesně odhadnout jak dlouho jim vývoj potrvá. Ostatně tohle všechno asi vedlo k tomu, že se raději nechali zaměstnat, aby nemuseli řešit věci okolo firmy a mohli "pouze" programovat.
Uvolnění jádra ve stavu v jakém je jako open source je jediná rozumná alternativa, bez NDA, bez dalších "kdyby"... Zajímalo by mě, co na to majitelé/jednatelé Altapu, tedy předpokládám majitelé zdrojových kódů. Vzhledem k tomu, že se na tomto fóru nevyjadřují, tak usuzuji, že je nějaký váš večerní projekt ani nezajímá. Ale to se nikdy nikdo nedozví.
Vy si pořád představujete, že z nějakého záhadného důvodu autoři mají povinnost vydat AS jako open source, nemají. Je to jejich duševní vlastnictví a je jen na nich jak s ním naloží. Vyjádřili jste se a to je tak vše co k tomu lze udělat. Kolik už takhle zmizelo užitečných programů bez zdrojových kódů, ani se nemohu dopočítat. Buďte rád, že to autoři zvažují, protože i pro ně to znamená práci navíc. A celkem jednoznačně napsali, že když se najdou schopní programátoři, kteří by rádi přidali ruku k dílu, že není problém.
A teď dostanu ban i já... Jdu raději něco dělat, tato debata nemá smysl ani směr. Jediný poražený je Servant Salamander :-)
Máte pravdu, jdu dělat něco užitečnějšího než pořád vysvětlovat dokola. Jediní poražení jste Vy :-).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: 4.0... zklamání

Post by Jan Rysavy »

steiger wrote: 09 Jul 2019, 23:16 Pane Ryšavý, myslím, že tento krok byl zbytečný.
Za mě změna jednoznačně k lepšímu, už mi nevyskočí krevní tlak, kdykoliv otevřu toto fórum a najdu nový text od Raptora, ve kterém nám podsouvá něco, co jsme neřekli nebo neudělali. Úleva a více klidu na konstruktivní práci.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: 4.0... zklamání

Post by AD7 »

S tým unicode mám prakticky zmiešané skúsenosti.

Napr. v Opera 12 ak na nejakej "Tureckej" stránke chcem pridať URL do záložiek tak treba na začiatku a konci odmazať tie "pravo-ľavo točivé" kliki háky a tu ma vždy dostane lesk a bieda implementácie.

Tým chcem povedať že v tých pár slovách je angličtina zmixovaná s turečtinou a chíľu idem šípkou tam a potom zas musím inú šípku, keď chcem ďalej.... No úplný des-běs.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Re: 4.0... zklamání

Post by -=Majkl=- »

AD7 wrote: 14 Oct 2019, 14:12 S tým unicode mám prakticky zmiešané skúsenosti.

Napr. v Opera 12 ak na nejakej "Tureckej" stránke chcem pridať URL do záložiek tak treba na začiatku a konci odmazať tie "pravo-ľavo točivé" kliki háky a tu ma vždy dostane lesk a bieda implementácie.

Tým chcem povedať že v tých pár slovách je angličtina zmixovaná s turečtinou a chíľu idem šípkou tam a potom zas musím inú šípku, keď chcem ďalej.... No úplný des-běs.
Turečtina používá latinku, nejspíš šlo o arabštinu
planicka@bios.cz
Posts: 1
Joined: 26 Feb 2020, 17:57

Re: 4.0... zklamání

Post by planicka@bios.cz »

Petr Solin wrote: 03 Jul 2019, 16:03 Co se týče encodingu, tak to je asi trivi, UTF-8/16/32 LE/BE, to je jen hraní s bajty.
A nešel by tedy encoding UTF-8 zahrnout v "historicky krátké" době do kódu Vieweru? Používání tohoto produktu v denodenní programátorské praxi by to velice pomohlo. Děkuji
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: 4.0... zklamání

Post by AD7 »

Mám nastavené potrebné prípony na Notepad++, ktorý je "orezaný (všetko poschovávané)" na minimum. Jediný nevýhoda, ktorá mi chýba je prechod na ďalší/predchodzí súbor. Ak to niekto dotiahne až na toto, tak plne nahradí vstavaný viever.

Napr. taký XnView a Irfan plne podporujú ďalší/predchodzí súbor. Možná by stálo za to osloviť tvorcu Notepad++ alebo sa pohrať lepšie s klávesovými skratkami. Je možné že v režime READ only už niečo také podporuje...
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: 4.0... zklamání

Post by MartinS »

AD7 wrote: 02 Mar 2020, 10:34 Mám nastavené potrebné prípony na Notepad++, ktorý je "orezaný (všetko poschovávané)" na minimum. Jediný nevýhoda, ktorá mi chýba je prechod na ďalší/predchodzí súbor. Ak to niekto dotiahne až na toto, tak plne nahradí vstavaný viever.
Naprostý souhlas. Používám to stejně (včetně použití parametru -ro, aby se mi po F3 zobrazil skutečně jen na čtení)
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: 4.0... zklamání

Post by AD7 »

Trochu som popozeral nie možnosti Notepad++ a funkcionalitu ďalší/predošlý súbor z disku to zrejme ešte nemá. Je to celkom *komplikovaná* vec vzhľadom na to ako funguje ten zabudovaný v AS. Ale ak prezerám napr. súbor s príponou XML tak by som v tom Notepad++ očakával prechod na ďalší/predošlý XML. Teda trochu inak než sa správa interný prehliadač v AS.
Post Reply