Kontextové menu

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Karolina84
Posts: 2
Joined: 13 Aug 2010, 15:20

Kontextové menu

Post by Karolina84 »

Ahoj, dá se nějak zobrazit kontextové menu? Myslím tedy rozšířené, které mám například v průzkumníku. V Salamanderu když kliknu pravým například na komprimovaný soubor, nezobrazí se mi v kontextovém menu můj rozbalovací program (vím že Altap už má komprimaci v sobě, ale jsem zvyklá na svůj), zobrazí se jen takové to základní menu. Ani další mnou nainstalované programy se mi tam nezobrazí. Celé kontextové menu je asi jediná věc která mi na tomto programu chybí.
Jde to nějak zobrazit? Děkuji.
therube
Posts: 674
Joined: 14 Dec 2006, 06:22

Re: Kontextové menu

Post by therube »

Co os?

x86 nebo x64?

Co program to je?

Pokud x64, Salamander běží jako x86 aplikace & takže bude vidět pouze 32-bitové rozšíření položky kontextového menu.

Jedna z možností může bude instalovat 32-bit verzi programu.
What os?
x86 or x64?
What program is this?

If x64, Salamander runs as an x86 application & so will only see 32-bit extension context menu items.

One workaround may be to install a 32-bit version of your program.
WinXP Pro SP3 or Win7 x86 | SS 2.54
Karolina84
Posts: 2
Joined: 13 Aug 2010, 15:20

Re: Kontextové menu

Post by Karolina84 »

Systém je Win 7 x64, většinu programů mám ale x32. Například Power ISO a Power Archiever.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Kontextové menu

Post by Ether »

PowerArchiver je sice 32bitový, ale instaluje 64bitové rozšíření kontextového menu. Zběžným prozkoumáním jsem nenarazil na žádný rozumný způsob, jak instalátor přesvědčit, aby nainstaloval 32bitové rozšíření. Příslušný DLL soubor jsem tedy vykuchal z instalačky verze 2010 (1163int). K instalaci postačí pashlext.dll rozbalit a nakopírovat na nějaké bezpečné místo (třeba do C:\Program Files (x86)\PowerArchiver\x86\pashlext.dll) a pak v příkazovém řádku zaregistrovat rozšíření příkazem:

Code: Select all

regsvr32 "C:\Program Files (x86)\PowerArchiver\x86\pashlext.dll"
PowerISO jsem nezkoumal, pokud budete mít zájem, můžu se na to podívat. Jinak doporučuju u obou programů napsat na příslušnou podporu a žádat, aby program na 64bitovém systému instaloval obě verze rozšíření.
Attachments
powerarchiver2010-1163int-32bit.zip
pashlext.dll, paburner116.dll
(552.97 KiB) Downloaded 397 times
Ελληνικά rulez.
Post Reply