Ikonka disku na toolbare s diskami

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Ikonka disku na toolbare s diskami

Post by AD7 »

Zdravim,

ide nejak u AS 2.52/2.53 nastavit aby mi bral v uvahu a zobrazoval na liste diskov ikonku, ktoru mam priradenu cez autorun.inf u pevneho disku/tj. particie, disk rozdeleny na viac casti, NTSF/? pre Windows 7.

USB ikonku bezne pekne zobrazi v poriadku, a pre disk aj samotny Windows 7 x86 SK /v Exploreri/, ale AS nie...


Vdaka.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Ikonka disku na toolbare s diskami

Post by AD7 »

Prosim o pomoc ide alebo nejde to v AS 2.52/2.53? V Exploreri Windows XP/7 sa mi ikonky diskov C:\, D:\, ..., pekne zobrazuju.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Ikonka disku na toolbare s diskami

Post by Jan Rysavy »

Můžete prosím popsat, jak situaci navodit? Zobrazujeme ikony, které nám vrací operační systém.
Explorer zřejmě toto pravidlo obchází. Pamatuji si, že zde již podobné žádosti byly.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Ikonka disku na toolbare s diskami

Post by AD7 »

Funguje mi zobrazenie ikonky pre systemovy disk a USB kluc, rovnake spravanie vo Win XP aj 7.
Na obrazku je ukazka ked mam pripojeny USB kluc vo Win XP a zobrazene skryte subory. Rovnakym sposobom si mozem definovat moje ikonky pre vsetky pevne disky /oddiely/ no ikonky zobrazi len Explorer XP/7.

Na tomto PC nemam u disku C:\ ziadnu ikonku, preto vyzera rovnako ako ostatne.

EDIT: Vcera som skusal Ashampoo WinOptimizer 6 utilitku vo Win XP - http://www2.ashampoo.com/webcache/html/ ... ___EUR.htm
ktora umoznuje nastavenie ikonky disku inym sposobom (nepouziva tento .INF subor a ikonku v hlavnom adresari), zrejme zapisom v registroch ale AS 2.53b1 stale nic.
Attachments
ikonka-disku.png
ikonka-disku.png (22.14 KiB) Viewed 5272 times
Post Reply