Hledání - separace adresářů

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Hledání - separace adresářů

Post by Hlava »

Dneska jsem trochu zápasil s Hledáním.

Mám asi 800 adresářů s hudbou (FLAC + CUE). Potřebuju z toho vyseparovat adresáře, kde jsou alba rozsekána na jednotlivé tracky (tzn každá stopa je jeden FLAC). Jak to ale udělat (procházet ručně 800 adresářů je zhovadilost)? Napadly mě dvě možnosti:

1/ Vyhledat všechny CUE soubory, v nichž je víc jak jeden řádek začínající textem "FILE" (což odkazuje na to, že je v adresáři více FLAC souborů než jeden). První problém je, že nevím jak to zadat. Search File Content umožňuje volbu 1 or More Matches, což bohužel platí ale pro všechno. Škoda že není volba 2 or More Matches, tou bych to vyřešil. Druhý problém pak nastává jak pak jinak než zase ručně označit všechny adresáře, kterých se to týká?

2/ Vyhledat/vybrat adresáře, v nichž je víc jak jeden FLAC soubor, ale zase narážím na to ... jak to udělat?

Dáte mi někdo tip?
Last edited by Jan Rysavy on 31 Dec 2009, 10:23, edited 1 time in total.
Reason: Přesnější titulek vlákna
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Hledání - logické operátory pro vyhledávaná slova

Post by Jan Rysavy »

Doporučil bych napsat na to skript. Pokud byste ho chtěl elegantně spouštět ze Salamandera, je tu Automation Plugin.

Lidé si ve Windows také rádi pomáhají skriptováním z Unix světa, viz projekt Cygwin.
Hlava
Posts: 55
Joined: 23 Sep 2006, 12:57
Location: Praha

Re: Hledání - logické operátory pro vyhledávaná slova

Post by Hlava »

No jo, jenže já nejsem programátor, ale obyčejný user ... :)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Hledání - logické operátory pro vyhledávaná slova

Post by Jan Rysavy »

Berte to z té lepší stránky: můžete tupě třídit 800 adresářů ručně (a s jistotou se zbláznit) nebo se za stejnou dobu naučit základy skriptování, které Vám budou ještě mnohokrát užitečné. Volba je myslím jasná ;-)

EDIT: zkuste prolomit alespoň základní bariéru, ukázat nám nějaký skriptík a co nefunguje a určitě rádi pomůžeme.
Pro základy mrkněte například sem: http://www.activexperts.com/activmonito ... s/folders/
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Hledání - logické operátory pro vyhledávaná slova

Post by SelfMan »

Hlava wrote:No jo, jenže já nejsem programátor, ale obyčejný user ... :)
Trochu ti pomozem...

Code: Select all

@echo off

set /a cc=0

for /D %%a in ("D:\HUDBA\*.*") do (
    call :count_files "%%a"
)

goto :END

:count_files
    
set /a cc=0

for /f "tokens=* delims= " %%b in ('dir /s /b /a-d "%~1\*.flac"') do ( 
    set /a cc+=1
)

echo %1 ^- %cc% >>list.txt

goto :eof

:END
Uloz si to do FileList.cmd a zmen cestu na adresar kde mas tie podadresare s FLAC subormi.
Ked FileList.cmd spustis, tak ti po chvili prescanuje vsetky podadresare na pocet FLAC suborov a ulozi to do suboru list.txt, ktory si nasledne mozes otvorit a spracovat ako chces. Na zaklade informacie, ze mas v adresari len 1 FLAC subor budes vediet, ze to treba "rozsekat".
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Hledání - logické operátory pro vyhledávaná slova

Post by Jan Rysavy »

Post Reply