Jak zpřístupnit mobil Nokia připojený přes BT

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Jak zpřístupnit mobil Nokia připojený přes BT

Post by ino »

Ahojte,

mám dotaz ohledně možnosti zobrazení mobilního telefonu v panelu disků.

V PC mám od Nokie nainstalovaný PCSuite a po připojení mobilního telefonu pomocí bluetooth se mi v Exploreru WinXP zobrazí jako další zařízení připojené k Tomuto počítači, kde k telefonu mohu přistupovat jako k dalším diskům.

Lze nějakým šikovným způsobem v Salamandrovi přistupovat k diskům "Phone Memory (C:)", "Memory Card (E:)" viz obrázek, popř. i dalším skrytým diskům (D:, Z:) v telefonu?

Případně, lze si vytvořit bookmark, který by v Salamanderovi otevřel daný disk (napadá mě možnost třeba přes CLSID či tak nějak)?

Pozn: zkoušel jsem plugin Mobile Devices, ale ten zjevně podporuje pouze Windows platformu...
Nokia v Exploreru
Nokia v Exploreru
Nokia.png (4.09 KiB) Viewed 4227 times
Last edited by ino on 18 Oct 2009, 08:01, edited 1 time in total.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Jak zpřístupnit mobil Nokia přes BT

Post by Jan Rysavy »

Reálně jedině pomocí pluginu, který by uměl procházet OLE složky. Máme tu takový plugin rozepsaný, ale je to jen takové preview, neumí to zatím téměř nic. Bohužel jsme neměli kapacitu plugin dotáhnout. Vedle podobných složek by uměl procházet také Control Panel.
foldersplugin.png
foldersplugin.png (31.5 KiB) Viewed 4222 times
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Jak zpřístupnit mobil Nokia přes BT

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Reálně jedině pomocí pluginu, který by uměl procházet OLE složky. Máme tu takový plugin rozepsaný, ale je to jen takové preview, neumí to zatím téměř nic. Bohužel jsme neměli kapacitu plugin dotáhnout. Vedle podobných složek by uměl procházet také Control Panel.
To vypadá slibně.
Co se týče funcionality, tak takovéto řešení hledám hlavně kvůli Salamandřímu perfektnímu zvládnutí Copy/Move operací, narozdíl od Průzkumníka, který při prvním "konfliktu" ukončí celou operaci a nedokáže daný konflikt přeskočit...

Kdyby přece jen bylo i nějaké, klidně i poněkud kostrbaté řešení, tak sem s tím. Rád si odpustím práci s Průzkumníkem ;-)
Post Reply