Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Rysavy »

Reakce na problém http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=6&t=3495

Ano, další problém, svázaný s volbou Save configuration on exit.

Jsme pevně rozhodnuti (nedávno jsme s Petrem věc asi den analyzovali) tuto volbu zrušit a pouze umožnit neukládat některá vybraná nastavení (cesty v panelu, řazení, atd). Tím tento problém přestane existovat.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Neukládání konfigurace a pokus o přepnutí jazyka

Post by Ether »

Nejsem touto změnou příliš nadšený. Ale když už se má provést, tak bych chtěl prodiskutovat, co přesně hodláte nechat s volbou neukládání. Jaký je plánovaný seznam? Pokud by k tomu mělo být nové vlákno, tak ho založte.
Ελληνικά rulez.
Raptor

Re: Neukládání konfigurace a pokus o přepnutí jazyka

Post by Raptor »

Taky se mi to nelibi. AS pak automaticky uklada strasnou spoustu neuzitecnych blbosti a paradoxne co ukladat ma tak neuklada. Kdybyste radeji venovani cas na podporu Unicode a 64b verze nez tyhle nechtene zmeny :-(
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Neukládání konfigurace a pokus o přepnutí jazyka

Post by Jan Rysavy »

Již se to zde na fóru několikrát řešilo, ale není nad aktuální náhled na věc. Pokud máte zájem mít možnost potlačení některých prvků konfigurace Salamandera, připište je do tohoto vlákna. Momentálně je již možné neukládat historie, viz Options > Configuration > History. Dále počítáme s možností neukládat aktuální cestu panelů a dále nastavení řazení v panelech - patrně nejfrekventovanější důvod, proč uživatelé volbou Save configuration on exit vypínají.
Raptor wrote:Taky se mi to nelibi. AS pak automaticky uklada strasnou spoustu neuzitecnych blbosti a paradoxne co ukladat ma tak neuklada. Kdybyste radeji venovani cas na podporu Unicode a 64b verze nez tyhle nechtene zmeny :-(
Neváhejte konkrétizovat. Rádi plánovaný seznam rozšíříme. Je tu i možnost delšího seznamu, viz Options > Confirmations. Situaci řešit musíme, protože v současné době vypnutá volba Save configuration on exit způsobuje řadu problémů. Téměř nikdo není schopný domyslet, jaké důsledky její vypnutí na chod Salamander má. Bez problému mate i velmi zkušené uživatele, jako je Zarevak. Její zavedení byla chyba a musíme se jí pokusit napravit, pokud možno dost nenásilně (pokusit se pomocí náhradních voleb pokrýt požadavky většiny uživatelů).

EDIT: doplním starší vlákna
Saving configuration on exit / multiple instances
Plugins manager
Save Settings command line switch
ftp links lost after exit from program
Default drive locations?
FTP Klient - ukladani bookmarku
Nastavení cest v panelech při spuštění Salamandera
Ukládání/neukládání konfigurace

Pokud narazíte na další vlákna s touto problematikou, seznam doplním.
Raptor

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Raptor »

Pro zacatek by mne hlavne zajimala jedna vec, co uz se taky resila - pokud uz se bude do ukladani konfigurace zasahovat - co tak konecne udelat volbu ukladani do souboru misto do registru?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Pro zacatek by mne hlavne zajimala jedna vec, co uz se taky resila - pokud uz se bude do ukladani konfigurace zasahovat - co tak konecne udelat volbu ukladani do souboru misto do registru?
Máme to v plánech s vysokou prioritou. Zejména pro finální dořešení přenositelnosti Salamandera. Bude to několik týdnů práce, takže rozhodně až po jazycích. Salamander pak bude umět pracovat s konfigurací jak v Registry, tak v souboru.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Neukládání konfigurace a pokus o přepnutí jazyka

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:Pokud máte zájem mít možnost potlačení některých prvků konfigurace Salamandera, připište je do tohoto vlákna. Momentálně je již možné neukládat historie, viz Options > Configuration > History. Dále počítáme s možností neukládat aktuální cestu panelů a dále nastavení řazení v panelech
Bohužel Salamandera používám k různým ověřováním chyb a jejich řešení na tomto fóru, takže měním prakticky všechno a nechci, aby se cokoliv z toho uložilo. Často taky instaluju pluginy, abych je otestoval, ale nechci, aby mi cokoliv v konfiguraci nechaly (z vícero důvodů). Ale pokud mám uvést seznam věcí, které by se určitě neměly ukládat povinně, musím zmínit:

x) pohled, řazení a filtry v panelech,
x) jakákoliv historie vč. pluginů (ty by měly ověřovat toto nastavení, popř. Salamander by měl poskytnout pluginu možnost prezentovat svoje vlastní zaškrtávátko v hlavní konfiguraci),
x) pozice a velikosti oken a sloupců.

Dále věci, které jsou předané Salamanderovi pomocí parametrů při spuštění, jsou pravděpodobně jen pro tuto instanci. Také si dovedu představit, že si někdo bude chtít upravovat Hot Paths, pokud má zrovna práci v množství různých cest, ale nechtěl by, aby přišel o svoje původní.

Mimochodem, když už jsme u té centralizace (a taky to trochu souvisí s tím, co si má Salamander pamatovat), určitě by se šiklo někde prezentovat všechna zapamatovaná hesla, možnost je selektivně smazat a případně úplně zakázat jakékoliv pamatování.
Ελληνικά rulez.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by zarevak »

Můj hlavní důvod pro vypnutí "Save configuration on exit" je problematická koordinace konfigurací při použití více instancí Salamanderu zároveň. Dříve se mi stávalo, že jsem si do jedné instance přidal nový FTP Bookmark a do druhé instance novou Hot Path. Které z nových nastavení zůstalo zachováno záviselo na pořadí vypnutí Salamanderu a bylo těžko kontrolovatelné.

Pro rýpaly: Salamander mi běží několik dní v kuse, takže pamatovat si, co se v které instanci změnilo, je problematické. Při vypnutém "Save configuration on exit" si sám kontroluji kdy a jaké změny chci uložit. Přesto se mi stane, že nějaké nastavení ztratím...

Za posledních několik týdnů jsem pracoval s nastavením asociací viewer a archiver pluginů. (například přiřazení XML souborů WiXu do IEVieweru; otevírání přejmenovaných ZIP archivů; ....) Dále pak jsem vytvářel nové záložky ve FTP pluginu a upravoval Hot Paths. Tyto věci bych potřeboval míti synchronizavané mezi instancemi a vždy uložené ;)

Čímž tedy vkládám nový problém/návrh na novou vlastnost: Synchronizovat nastavení mezi instancemi Salamanderu

Osobně mi jde o tato nastavení:
- Asociace pluginů
- Hot Paths
- FTP/WinSCP Bookmarks
- nastavení povrzení různých dialogů (abych třeba zrušení potvrzení zavření okna pomocí Escape nemusel nastavovat ve všech instancích)
- další "systémová" nastavení (barvičky, fonty, jazyk, Icon Overlays, ...)

Co rozhodně nesynchronizovat:
- nastavení panelů (řazení, zobrazení, velikost Thumbnails)
- historie cest v panelu
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:Čímž tedy vkládám nový problém/návrh na novou vlastnost: Synchronizovat nastavení mezi instancemi Salamanderu.
Zní to hezky, ale my to neumíme v rozumném čase naprogramovat. Probrali jsme to s Petrem ze všech stran a pokaždé jsme narazili na ošklivé implementační problémy.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by SelfMan »

Osobne davam vyssiu prioritu unicode a 64 bit verzii.
Raptor

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Raptor »

Nebude proste momentalne jednodussi/rychlejsi implementovat jakysi "autosave" kritickych polozek a zbytek nechat? Videl bych to tak, ze pokud uzivatel zmeni treba onen jazyk, AS se zepta s nejakym pokecem zda ma toto ulozit a udela/neudela to tak. To same treba po instalaci noveho pluginu/nove verze. Dovedu si predstavit ze napsani jedne ukladaci metody + pridani kousku kodu do stavajiciho projektu je prace na radove par hodin i s varenim kavy a zbytek muze zustat zatim jak je. Myslim si ze pokud se ted sahne do principu ukladani, zabije to vyvoj AS na radove mesice (uz neverim ze "jen" desitky hodin) a dulezitejsi veci nebudou stale hotove.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Rysavy »

To je přesně to co plánujeme. Ukládat automaticky (bez možnosti vypnutí) tyto podstatné části konfigurace (což je reálně většina). Umožníme neukládat její části, které uživatelé ukládat nechtějí.

Jde o jednoduchou úpravu v řádu desítek hodin práce. Z hlediska zaseknutí vývoje se v tomto případě nemusíte obávat. Navíc to neplánujeme před vydáním jazykových verzí, ty mají společně se spuštěním Early Access Program momentálně nejvyšší prioritu.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Patera »

Jan Rysavy wrote:To je přesně to co plánujeme. Ukládat automaticky (bez možnosti vypnutí) tyto podstatné části konfigurace (což je reálně většina). Umožníme neukládat její části, které uživatelé ukládat nechtějí.
Zajimalo by me, zda existuji uzivatele, resp. jak moc jich je, kteri z principu nechteji ukladat lautr nic: Salamandera si nosi na flash disku a nechteji v systemu zanechavat zadne stopy.
Ale to jim vlaste ted stejne nejde, protoze default je, logicky, ulozit vsechno, kdyz dosud nebylo v registry nic?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Ether »

Jan Patera wrote:Ale to jim vlaste ted stejne nejde, protoze default je, logicky, ulozit vsechno, kdyz dosud nebylo v registry nic?
Přesně tak, Salamander při prvním spuštění (= když nenalezne svoje nastavení v registrech) konfiguraci uloží automaticky po inicializaci pluginů.
Ελληνικά rulez.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Petr Solin »

Pro případ, že si člověk příliš pokazil konfiguraci (nebo s ní jen experimentoval) bychom mohli např. povolit v menu Help / Task List tlačítko Terminate pro aktuální proces. Občas mám potřebu ukončit instanci bez uložení a řeším to terminováním v Task Manageru, což je ovšem při více spuštěných instancích trochu problém. Dávat na to příkaz přímo do menu nám nepřijde šťastné, to bychom mohli rovnou zůstat u současného checkboxu.
Post Reply