Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Rysavy »

Jan Patera wrote:Zajimalo by me, zda existuji uzivatele, resp. jak moc jich je, kteri z principu nechteji ukladat lautr nic: Salamandera si nosi na flash disku a nechteji v systemu zanechavat zadne stopy.
To by užila většina administrátorů a IT techniků. Chtějí Salamandera na "cizím" spustit, něco tam vyřešit a beze stopy z něj zmizet. Řešením bude přenositelný Salamander s konfigurací v souboru. Často žádaná věc.
Zatím uživatelé problém "Portable Salamander" obcházejí pomocí dávek, viz http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=14&t=3084
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Ether »

Petr Solin wrote:Pro případ, že si člověk příliš pokazil konfiguraci (nebo s ní jen experimentoval) bychom mohli např. povolit v menu Help / Task List tlačítko Terminate pro aktuální proces.
Souhlasím, to by myslím můj problém řešilo.
Ελληνικά rulez.
xm
Posts: 69
Joined: 11 Dec 2007, 11:11

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by xm »

Take pouzivam vypnuti automatickeho ukladani.

Vice, nez-li pripadna zmena chovani u autosavingu, mi ale vadi absence full-portable Salamandera, t.j hlasuji pro moznost volby konfigu v souboru co nejdrive.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Rysavy »

O tom ale není toto vlákno. Zde máte možnost navrhnout volby, které budete mít k dispozici po plánovaném odstranění volby Save configuration on exit.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Gtein »

No nevím proč někomu vadí tato volba (to máte tak pomalé PC, že ukládání trvá tak dlouho, že musíte tuto volbu vypínat :D ) já ji mám zapnutou a jsem pro její zachování, když ukončím Salamander tak se mi vše uloží a po dalším spuštění ho mám tam kde jsem skončil což mi vyhovuje.

PROČ VÁM TATO VOLBA TAK VADÍ ???
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Rysavy »

Gtein wrote:PROČ VÁM TATO VOLBA TAK VADÍ ???
Proč někteří lidé mají tuto volby trvale vypnutou a někteří ji vypínají ve speciálních případech před ukončením Salamandera se dočtete ve starších vláknech, které jsem nalinkoval z tohoto příspěvku: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=17253#p17253
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Ether »

Gtein wrote:PROČ VÁM TATO VOLBA TAK VADÍ ???
Z vašeho příspěvku si nejsem jistý, jestli jste pochopil, o co jde. V plánu je odstranit tuto volbu, ale ukládání konfigurace samozřejmě zůstane. Záměrem je zamezit nedorozuměním, když je volba vypnutá (neuloží se změna jazyka apod.).
Ελληνικά rulez.
User avatar
Gtein
Translator
Translator
Posts: 92
Joined: 08 Mar 2009, 09:15
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Gtein »

ether wrote:
Gtein wrote:PROČ VÁM TATO VOLBA TAK VADÍ ???
Z vašeho příspěvku si nejsem jistý, jestli jste pochopil, o co jde. V plánu je odstranit tuto volbu, ale ukládání konfigurace samozřejmě zůstane. Záměrem je zamezit nedorozuměním, když je volba vypnutá (neuloží se změna jazyka apod.).
Ale rozumím jen nechápu proč ji někdo vypíná a když ji vypne tak musí počítat s tím, že se mu konfigurace neuloží, proto ji snad taky vypnul, že nechce aby se konfigurace uložila.
Raptor

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Raptor »

Gtein wrote:Ale rozumím jen nechápu proč ji někdo vypíná a když ji vypne tak musí počítat s tím, že se mu konfigurace neuloží, proto ji snad taky
vypnul, že nechce aby se konfigurace uložila.
No ono je konfigurace a konfigurace :-) Nechci aby se mi ukladala historie, ale predpokladam ze nainstalovani prekladu nebo pluginu se samo ulozi a nemusim kvuli tomu zapinat ukladani historie nebo MRU seznamu. Asi tak bych to rekl :-)
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by MartinS »

Gtein wrote:Ale rozumím jen nechápu proč ji někdo vypíná a když ji vypne tak musí počítat s tím, že se mu konfigurace neuloží, proto ji snad taky vypnul, že nechce aby se konfigurace uložila.
Mě tato volba (Autosave=OFF) vyhovuje. Mám už Salamandera nakonfigurovaného dle svých potřeb a pokud nějakou konfiguraci měním, je to jen ve speciálních případech a po dalším spuštění chci aby mi zase naskočilo známé prostředí. Pokud výjimečně něco měním, prostě si ručně uložím. Automatické ukládání FTP linků, nainstalovaných pluginů nebo nastaveného jazyka by mi ale nevadilo.

Spíš by mne zajímalo, jak při vynuceném automatickém ukládání mohu experimentovat s nastavením, tedy scénář že něco v konfiguraci změním (barvy, volání prohlížeče apod.), nevyhovuje mi to a chci se vrátit zpět? Teď prostě AS restartuji a mohu začít experimentovat znovu. Nově by asi bylo třeba mít možnost znovu načíst uloženou konfiguraci, nebo se vrátit v historii konfigurací zpět...
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Jan Rysavy »

Viz předchozí stránka:
Petr Solin wrote:Pro případ, že si člověk příliš pokazil konfiguraci (nebo s ní jen experimentoval) bychom mohli např. povolit v menu Help / Task List tlačítko Terminate pro aktuální proces. Občas mám potřebu ukončit instanci bez uložení a řeším to terminováním v Task Manageru, což je ovšem při více spuštěných instancích trochu problém. Dávat na to příkaz přímo do menu nám nepřijde šťastné, to bychom mohli rovnou zůstat u současného checkboxu.
bzuK
Posts: 5
Joined: 21 Apr 2009, 13:58

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by bzuK »

Pro mě, "běžného ajťáka" i "běžného uživatele" mi varianta nastíněná v prvním příspěvku J. Ryšavého přijde dobrá.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Plánované odstranění volby Save configuration on exit

Post by Petr Solin »

Povolil jsem v menu Help / Task List tlačítko Terminate pro aktuální proces. Bude k dispozici ve verzi 2.53 (včetně preview buildu).
Post Reply