Detaily v AS 2.52 final ...

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
terenbe24
Posts: 6
Joined: 02 Sep 2009, 12:21

Detaily v AS 2.52 final ...

Post by terenbe24 »

Zdravim, nainstaloval som AS 2.52 final ked vysla cestina. Avsak v novej verzii programu som postrehol par detailov ktore tu chybaju zo starej verzie. Urcite je tu takych viac. Ale mne osobne dost prekazaju. Dufam ze sa tvorcovia programu neurazia ale do novej verzi dorobia tieto detaily ...

1. Kedze ja som clovek dost nepozorny, tento detail mi hned udrel do oka ze percentualny stav neni hrubym pismom ako vo verzii 2.51. Neviem preco ale tymto sa to stalo neprehladne. Teda aspon premna urcite.
Image

2. Upravit novy subor. Ked stlacim shift+f4 zobrazi sa tabulka s nazvom pre novy subor. V starej verzii mi oznacilo na zmenenie len nazov nie priponu. V 2.52 mi oznaci cely nazov aj s priponou a ked chcem defaultne vytvorit txt subor musim zobrat mys, a oznacit len nazov a priponu nechat tak.
Image

Som dost prakticky clovek a toto ma doslova dorazilo tak sa prosim nikto neurazte je to len moj osobny nazor. Kazdopadne takychto drobnosti je tam urcite viac, neviem po tychto dvoch som usudil ze sa zase vratim k AS 2.51.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Detaily v AS 2.52 final ...

Post by SelfMan »

"problem" cislo 1 - opraveny velmi stary bug v riadeni komponent okna.
"problem" cislo 2 - options > Configuration > General > [x] Select whole name....
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Detaily v AS 2.52 final ...

Post by Ether »

terenbe24 wrote:1. Kedze ja som clovek dost nepozorny, tento detail mi hned udrel do oka ze percentualny stav neni hrubym pismom ako vo verzii 2.51. Neviem preco ale tymto sa to stalo neprehladne. Teda aspon premna urcite.
Taky jsem se divil té změně, ale nebylo záměrem snížit čitelnost. Po týdnu nebo dvou jsem si na to zvykl.
Ελληνικά rulez.
Raptor

Re: Detaily v AS 2.52 final ...

Post by Raptor »

Ja osobne bych byl pro vraceni boldu, takhle je to proste takove slabe a nevyrazne.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Detaily v AS 2.52 final ...

Post by Jan Rysavy »

Je to slabé a nevýrazné jako celý zbytek GUI Salamandera. Skutečně šlo o chybu (neinicializovaný font, který nikde jinde v Salamanderu nepotkáte).
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Detaily v AS 2.52 final ...

Post by MartinS »

ether wrote:Taky jsem se divil té změně, ale nebylo záměrem snížit čitelnost. Po týdnu nebo dvou jsem si na to zvykl.
Souhlas, taky mě to poprvé prásklo do očí a teď už to nevnímám :)
terenbe24
Posts: 6
Joined: 02 Sep 2009, 12:21

Re: Detaily v AS 2.52 final ...

Post by terenbe24 »

ten bold tam fakt chyba
Last edited by terenbe24 on 12 Sep 2009, 12:42, edited 1 time in total.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Detaily v AS 2.52 final ...

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:Je to slabé a nevýrazné jako celý zbytek GUI Salamandera. Skutečně šlo o chybu (neinicializovaný font, který nikde jinde v Salamanderu nepotkáte).
Jaký font se teda teď používá? Zkoušel jsem si pozměnit snad všechny fonty v nastavení vzhledu Windows a nemělo to žádný vliv.
Ελληνικά rulez.
Post Reply