Šedý bodkovaný obdĺžnik priečinka - k čomu to je?

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Šedý bodkovaný obdĺžnik priečinka - k čomu to je?

Post by Ansambla »

Pri práci so AS 2.51 sa mi občas stane (neviem ako) jedná zatiaľ pre mňa záhadná vec. Pri voľbe priečinka (klik myšou na priečinok) mi tento priečinok zašedne a zvýrazní sa obdĺžnikom čiernej farby. No raz začas sa pri voľbe priečinka (klik myšou na priečinok) tento priečinok zašedne a zvýrazní sa obdĺžnikom bodkovanej šedej farby. A tento obdĺžnik sa DRŽÍ a nejde s ním pohnúť klávesovými šípkami. Až pokyn ESC zmení bodkovaný obdĺžnik na obdlžnik s čiarou a potom už ide riadne s AS pracovať.

OTÁZKA:
- ako sa stane, že pri voľbe priečinka sa vytvorí obdĺžnik s bodkami okolo zvoleného priečinka
- k čomu je dobrá takáto voľba priečinka s bodkami okolo zvoleného priečinka
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Šedý bodkovaný obdĺžnik priečinka - k čomu to je?

Post by Jan Rysavy »

Kliknutím do Command Line (dole pod panely, lze zobrazit pomocí Options > Show > Command Line) dochází k popsanému jevu.
Značí to, že kurzor je dole v Command Line a psaný text se bude vkládat tam, místo aby fungoval Quick Search.
Vedle kliknutí lze tam a zpět přepnout také pomocí Ctrl+Tab.

Více viz Altap Salamander Help: Activating Command Line a Keyboard Shortucts for Command Line.
Post Reply