Salamander přenositelný na USB flash disku

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Guest

Salamander přenositelný na USB flash disku

Post by Guest »

Chtěl bych se zeptat, zda je možné používat aplikaci Servant Salamander bez instalace na PC. Mám na mysli využití Salamandera jako portable aplikaci pro USB flash disk. Je něco takového možné, případně co by to znamenalo? Plánujete něco podobného do budoucna?
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Salamander přenositelný na USB flash disku

Post by cincura.net »

Anonymous wrote:Chtěl bych se zeptat, zda je možné používat aplikaci Servant Salamander bez instalace na PC. Mám na mysli využití Salamandera jako portable aplikaci pro USB flash disk. Je něco takového možné, případně co by to znamenalo? Plánujete něco podobného do budoucna?
Aktualne ne. Ale kdyz prohledas forum(!), najdes tu nekolik threadu o tomto tematu resp. o ukladani conf do souboru.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Anonymous wrote:Chtěl bych se zeptat, zda je možné používat aplikaci Servant Salamander bez instalace na PC. Mám na mysli využití Salamandera jako portable aplikaci pro USB flash disk. Je něco takového možné, případně co by to znamenalo? Plánujete něco podobného do budoucna?
Servant Salamander je ze své podstaty snadno přenositelný, nevyžaduje instalaci. Stačí překopírovat potřebné soubory. Pokud nepotřebujte některé pluginy, nemusíte je kopírovat (adresář plugins).

Jediný problém je konfigurace, která se uloží do Registry na každém počítači, kde Salamandera spustíte. Plánujeme možnost ukládání konfigurace do souboru, viz ALTAP Roadmap.

Pokud je pro Vás zanechaná konfigurace v Registry problém, lze ji smazat ručně z klíče HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Servant Salamander 2.5 beta 11 (platí pro SS 2.5 beta 11). Mazání lze také řešit malým textovým CLEAN.REG souborem, do kterého vložíte:

REGEDIT4

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Servant Salamander 2.5 beta 11]


Pokud byste potřeboval uspořit místo na disku, můžete EXE a DLL knihovny zakomprimovat například pomocí UPX, viz http://upx.sourceforge.net/

EDIT: ještě mi došel probém se souborem salexten.dll, který si v případě některých operací (například drag&drop z archivu) Salamander kopíruje do TEMP adresáře. Proberu tuto problematiku s kolegy, snadno přenositelný Salamander je často žádaná věc.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Pokud byste potřeboval uspořit místo na disku, můžete EXE a DLL knihovny zakomprimovat například pomocí UPX, viz http://upx.sourceforge.net/.
OT: Ale je pak nutne pocitat se vetsi narocnosti na pamet (pomerne znatelnou) i CPU behem zavadeni.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:OT: Ale je pak nutne pocitat se vetsi narocnosti na pamet (pomerne znatelnou) i CPU behem zavadeni.
Větší paměťová náročnost se projeví až při spuštění více instancí takto pakované aplikace. Pro většinu uživatelů to pravděpodobně není problém, protože Total Commander je takto pakovaný standardně mnoho let. Nechci říct, že bychom toto pakování plošně doporučovali, ale pokud jde o minimální zabrané místo na disku, je to použitelné řešení.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Salamander přenositelný na USB flash disku

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:Aktualne ne. Ale kdyz prohledas forum(!), najdes tu nekolik threadu o tomto tematu resp. o ukladani conf do souboru.
Jirko, příště prosím relevantní odkazy dohledej a vlož jako odpověď. Pokud na to nemáš náladu, nech odpověď na nás. Díky.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Salamander přenositelný na USB flash disku

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Jirko, příště prosím relevantní odkazy dohledej a vlož jako odpověď.
Jsem chtel jen naucit usery trochu samostatnosti.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Salamander přenositelný na USB flash disku

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:Jsem chtel jen naucit usery trochu samostatnosti.
Toto fórum slouží k oficiální podpoře uživatelů Servant Salamandera, ne k jejich napomínání. Mrkni na pravidla fóra, například bod:

Respektujte ostatní. V příspěvcích udržujte nápomocný a uctivý tón.

Už bych v této debatě nerad dál pokračoval.
ondras
Posts: 13
Joined: 03 Feb 2006, 18:39
Contact:

Post by ondras »

Co se prenositelnosti tyce, narazil jsem jeste na jeden problem. Mam jako externi editor (na stisk F4) nastaveny Notepad++, ale pokud Salamandr ulozim na flashku, uz to nefunguje. Je to zpusobeno tim, ze cesta k externimu editoru je absoluteni, kdezto na flashce by byla zapotrebi relativni. Da se v dohledne dobe ocekavat vylepseni tohoto problemu?
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

ondras wrote:cesta k externimu editoru je absoluteni, kdezto na flashce by byla zapotrebi relativni.
A co ti tam brani zadat napr.

Code: Select all

..\..\editor.exe
? Mam to tak udelane a bez problemu mi to funguje.
Jiri {x2} Cincura
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Větší paměťová náročnost se projeví až při spuštění více instancí takto pakované aplikace.
OT: No nevim. Ale pokud je to zabaleno pomoci UPX, tak se musi cely soubor nahrat to pameti a tam rozbalit (nepocitam dalsi kod pro rozbaleni a dany cas). Pokud neni zabalen, muze MM a scheduler Win nahrat jen cast a pak pokracovat (obdobne jako prepaging).

Omlouvam se za OT.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:OT: No nevim. Ale pokud je to zabaleno pomoci UPX, tak se musi cely soubor nahrat to pameti a tam rozbalit (nepocitam dalsi kod pro rozbaleni a dany cas). Pokud neni zabalen, muze MM a scheduler Win nahrat jen cast a pak pokracovat (obdobne jako prepaging).
Tady jsou naměřené hodnoty: Executable and DLL packing performance and footprint discussion & results

V případě spuštění jedné instance to skutečně není problém. U více instancí je pak aplikace žravěší na paměť, ale u přenosné verze to nemusí být kritérium.

Portable Thunderbird používá také UPX: http://en.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Th ... hunderbird
"It also uses UPX compression to reduce the overall footprint making Portable Thunderbird load quickly from a USB device."
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote: "It also uses UPX compression to reduce the overall footprint making Portable Thunderbird load quickly from a USB device."
Ano, rychlost nacteni je lepsi, musi se prenest mene dat. Koukal jsem i na odkaz a rychlost rozbaleni byla opravdu zanedbatelna (naposledy jsem UPX testoval pred asi 4 lety, takze vykon je nyni nekde jinde). Avsak overhead behem nacitani a totalni rozboreni MM je patrne.
Ono je to celkem jasne, pokud nekdo chape MM ve Win, chape i proc je nutne natahnout pri UPX cely program (zbytecne) do pameti - ale muzes argumentovat, ze pri dnesnich velikostech RAM je to jedno ;).
Jiri {x2} Cincura
zdenek bulin
Posts: 51
Joined: 11 Dec 2005, 19:10
Location: Czech Republic

Post by zdenek bulin »

Dobrý den,
taky by se mi líbila možnost mít Salamandera na USB disku včetně konfigurace. Jen by mě zajímalo jak je to potom s licencí ? Když mám koupenou licenci na PC a mám ho na PC nainstalovaný, tak už bych ho na USB bez další licence nakopírovat neměl, nebo se pletu ?
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

zdenek bulin wrote:Když mám koupenou licenci na PC a mám ho na PC nainstalovaný, tak už bych ho na USB bez další licence nakopírovat neměl, nebo se pletu ?
Nevim presne jestli ma altap nejake specialni licence pro PC, ale napr. moje je vystavena na jmeno, tudiz se domnivam, ze mam-li 3PC a vsechny pouzivam vyhradne ja, neni problem tam mit SS nainstalovaneho (a tak to i provozuji).

Pokud ho budete mit na USB disku, je to porad jen jedna "instalace", takze tam by uz nemel byt vubec problem.

PS: Nejsem pravnik, moje uvaha muze byt totalne spatne.
Jiri {x2} Cincura
Post Reply