Salamander přenositelný na USB flash disku

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
zdenek bulin
Posts: 51
Joined: 11 Dec 2005, 19:10
Location: Czech Republic

Post by zdenek bulin »

cincura.net wrote:
zdenek bulin wrote:Když mám koupenou licenci na PC a mám ho na PC nainstalovaný, tak už bych ho na USB bez další licence nakopírovat neměl, nebo se pletu ?
PS: Nejsem pravnik, moje uvaha muze byt totalne spatne.
A proto by bylo lepší, pokud odpoví přímo někdo z Altapu. Ale i za váš názor díky.

Zdeněk Bulín
ondras
Posts: 13
Joined: 03 Feb 2006, 18:39
Contact:

Post by ondras »

cincura.net wrote:
A co ti tam brani zadat napr.

Code: Select all

..\..\editor.exe
? Mam to tak udelane a bez problemu mi to funguje.
Tak to velmi zavidim a zaroven se divim. Ja to samosebou zkousel, pri takovemto nastaveni pri stisku F4 obdrzim okenko '(2) The system cannot find the file specified' (s titulkem Error executing editor). Cestu jsem kontroloval mnohokrat, je relativni k binarce salamandru. Co tedy delam spatne?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

zdenek bulin wrote:Dobrý den,
taky by se mi líbila možnost mít Salamandera na USB disku včetně konfigurace. Jen by mě zajímalo jak je to potom s licencí ? Když mám koupenou licenci na PC a mám ho na PC nainstalovaný, tak už bych ho na USB bez další licence nakopírovat neměl, nebo se pletu ?
S licencí Servant Salamandera není v tomto směru problém. Uživatel má právo používat licenci na neomezeném počtu počítačů. Registrační klíče jednoduše rozbalíte na USB disk do domovského adresáře Salamandera.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

ondras wrote:
cincura.net wrote:
A co ti tam brani zadat napr.

Code: Select all

..\..\editor.exe
? Mam to tak udelane a bez problemu mi to funguje.
Tak to velmi zavidim a zaroven se divim. Ja to samosebou zkousel, pri takovemto nastaveni pri stisku F4 obdrzim okenko '(2) The system cannot find the file specified' (s titulkem Error executing editor). Cestu jsem kontroloval mnohokrat, je relativni k binarce salamandru. Co tedy delam spatne?
Nakopírujte váš oblíbený Editor.exe do adresáře kde je SS. Konfiguraci vyplňte takto:
Command: Editor.exe
Arguments: "$(Name)"
Initial directory: $(FullPath)
Altap Salamander fan since 1998
ondras
Posts: 13
Joined: 03 Feb 2006, 18:39
Contact:

Post by ondras »

jis wrote:
ondras wrote:
cincura.net wrote:
A co ti tam brani zadat napr.

Code: Select all

..\..\editor.exe
? Mam to tak udelane a bez problemu mi to funguje.
Tak to velmi zavidim a zaroven se divim. Ja to samosebou zkousel, pri takovemto nastaveni pri stisku F4 obdrzim okenko '(2) The system cannot find the file specified' (s titulkem Error executing editor). Cestu jsem kontroloval mnohokrat, je relativni k binarce salamandru. Co tedy delam spatne?
Nakopírujte váš oblíbený Editor.exe do adresáře kde je SS. Konfiguraci vyplňte takto:
Command: Editor.exe
Arguments: "$(Name)"
Initial directory: $(FullPath)
Nikoliv. Udelal jsem to presne tak, jak jste napsal, bez valneho uspechu (stejna hlaska jako predtim). A to nezminuji, ze kopirovat binarku editoru k salamandru neni dobry napad, uz jen proto, ze editor potrebuje ke sve funkci dalsi adresare s konfiguraci atp.

Nicmene, jste uz druhy clovek kteremu to patrne funguje, a ja se tak dostavam do mensiny - je jeste nekdo, kdo cte toto forum a nedari se mu zprovoznit relativne umisteny externi editor (pro *.*) ?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

ondras wrote:Nicmene, jste uz druhy clovek kteremu to patrne funguje, a ja se tak dostavam do mensiny - je jeste nekdo, kdo cte toto forum a nedari se mu zprovoznit relativne umisteny externi editor (pro *.*) ?
Založte na to prosím nové vlákno v chybách (s minimalistickým popisem jak chybu reprodukovat). Mrkneme v čem je problém.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

ondras wrote:Nikoliv. Udelal jsem to presne tak, jak jste napsal, bez valneho uspechu (stejna hlaska jako predtim). A to nezminuji, ze kopirovat binarku editoru k salamandru neni dobry napad, uz jen proto, ze editor potrebuje ke sve funkci dalsi adresare s konfiguraci atp.
Tento příklad jsem uvedl schválně, protože v tomto případě snad nelze udělat chybu, která by způsobila, že by to nefungovalo... Ale jinak, opravdu znám editor, který nepotřebuje žádné další soubory, kromě samotného exe.
Je to Notepad2, ideální náhrada za standardní Notepad.
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Problematice spouštění editorů/prohlížečů/user menu/archiverů z relativních cest se nadále věnujeme v tomto vlákně: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=365
Post Reply