Pomoc s financováním Unicode vieweru

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.

Jste ochotni pomoci s financováním Unicode vieweru? Pokud ano, jakou částkou?

Nejsem
4
18%
100-200 Kč
8
36%
200-400 Kč
5
23%
400-600 Kč
4
18%
600-800 Kč
0
No votes
Více jak 800 Kč
1
5%
 
Total votes: 22

Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Jan Rysavy »

Raptorův příspěvek ohledně napsání prohlížeče s podporou pro Unicode kódování nás přivedl na jednu myšlenku. Pokud bychom práci zadali externistovi, byli byste ochotni nám pomoci jeho práci zafinancovat? Pokud jde o rozsah práce, je náš spodní odhad 300 hodin čistého času na straně externisty (nezahrnujeme stovky hodin na naší straně s přípravou SDK, návrhem, laděním, atd).
Raptor

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Raptor »

Mno puvodne jsem svym postem zamyslel podporit vyvojare pluginu co by to delal proste sam ze zabavy dobrovolne a nezistne. Pokud by byl na vyvoj nekdo primo najmut, je to uz trosku neco jineho a musel bych se na to divat trosku jinak. Ale i v tomto pripade bych byl ochoten na vyvoj neco obetovat, ale asi bych uz pak cekat vice "profi" vysledek, ne jen obycejne prohlizeni textu - cili ze by to fungovalo uz jako soucasny viewer s hledanim, prepinanim text/hex atd. Nejake featury navic by byly jen plus. No a protoze obecne mam rad poplatky v cene cca $20 (takove hezke cislo) tak volim stred 400-500.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Jan Rysavy »

Jednalo by se o plnohodnotný viewer, tak jak ho známe nyní (soubory o neomezené velikosti, soubory kde je na jednom řádku několik milionů znaků, hledání včetně regulárních výrazů, kódové stránky, práce s bloky, clipboard, text/hex režim, atd). S nějakým neotesaným konceptem bychom neztráceli čas (viz moje poznámka o stovkách hodin jenom na naší straně, o které bychom odsunuli ostatní úlohy, které na jádře Salamandera a webu plánujmeme).
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by SelfMan »

Mna by este zaujimalo, ze ak pomozeme s vyvojom, co dostaneme na oplatku?
Napriklad taky liftime free upgrade...?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Jan Rysavy »

Na oplátku by uživatelé dostali v blízkém časovém horizontu (měsíce) Unicode viewer.
Neberte to prosím jako prosbu z naší strany, jde pouze o předběžnou anketu a spíš nabídku.
Kdyby pro nás nebyl problém podobné projekty zafinancovat, samozřejmě jsme to dávno udělali.
Musíme hrát s tím co máme, což je momentálně kapacita dvou lidí a malého kousku :)
Raptor

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Raptor »

Jen je treba brat na vedomi, ze i kdyz toto naprogramuje nekdo jiny, bude treba opravit pripadne bugy atd. Aby se v tomto pripade nestalo, ze se dozvime neco ve stylu "to jsme nedelali my, budem kontaktovat autora", to bych opravdu nerad :-) Co si budem povidat, ne vzdy je outsourcing vyhra a vyznat se pak v cizich zdrojacich ... no kazdy to zna ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Jan Rysavy »

Naprostý souhlas. Proto bychom se chtěli podílet na návrhu vieweru. Je to pro nás klíčový plugin, který musíme být schopni do budoucna sami udržovat.

Proti současnému vieweru bychom rozhodně chtěli zdokonalit zpracování chybových stavů, zavést podporu pro non-fixed width fonty (kvůli Unicode podpoře), zjednodušit kód vieweru výměnou za větší paměťovou a výpočetní náročnost.

Pouze pro zajímavost uvedu několik bodů, o které jste si v souvislosti s viewerem psali:
-Tisky
-Možnost zobrazit čísla řádků
-Inkrementální hledání (viz například Firefox)
-Lepší chování nad měnícím se souborem (typicky sledování logů)
-Více formátů kopírování do schránky (vlastní data, jejich textová reprezentace, ...)
-Scrollbar proporcionální k počtu zobrazených řádků, ne k objemu zobrazených dat
-Možnost zapnout textový kurzor ovládaný z klávesnice
-Klikatelné URL
-Syntax highlighting
-Možnost základní editace v HEX režimu (čistě přepis existujících bajtů).

Víte o nějakých dalších frekventovaných požadavcích?
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by SelfMan »

Ono tu je skor taka otazka, ze co s text viewerom robime.
Ja osobne pozeram na:
- rozne textove logy (windows, apache, logy instalatorov)
- rychly prehlad HTML/CSS/JS/PHP
- rozne "read me"
- *.reg subory (casto krat unicode)
- *.bat\*.cmd subory
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by zarevak »

Udělat Syntax Highlighting na obecně veliký soubor je docela problém... Jen si vemte, že třeba koukáte někam ke konci souboru, ale ten je někde od začátku zapoznámkovaný: Musíte tak projít celý soubor, aby se zjistilo, zda zobrazené místo zapoznámkované je nebo ne :( Podobný problém budete mít i s čísly řádků - Nechci čekat než mi Salamander načte číslo řádku obrovského logu jen proto, že se chci podívat, co přibylo na konci :P

Osobně používám Internal Viewer převážně na binární data. Proto mám zájem o opravu chybné šířky HEXa znaků - pokud používáte na kreslení TextOut nebo ExtTextOut, pak by můj "patch" měl fungovat bez jakýchkoliv problémů a být implementovaný relativně rychle ;)

Editace binárních dat je podle mne zbytečná a kontraproduktivní - jedná se přece o Viewer. Otevřete tím lidem nové vlastnosti, které do Vieweru budou chtít doplnit a za chvíli z něj bude výkoný hex editor :( Také by se muselo řešit přepínání módu otevírání souborů: pro čtení/pro zápis. :(

K Hex Vieweru - líbil se mi nápad autorů programu FlexHex zobrazovat u binárních dat jak ANSI znaky, tak UCS-2 znaky ;) Ještě vymyslet, jak zobrazit UTF-8 a podobné, a bude to krása 8) (a taky vymyslet synchronizaci, když někdo začne s UCS-2 znaky na liché adrese...)

Jednu vlastnost jsem snad nikdy nevyužil a spíš mi překáží: Pokus o zobrazení souboru v jiné kódové stránce. Pravděpodobně může být někomu užitečná - zvlášť pro převod Windows-1250 a ISO-8859-2... Nesmí však měnit binární data, ale jenom vzhled znaků. (Ok, využil jsem to pro ROT13 dekodér)
dpokluda
Posts: 18
Joined: 27 Jan 2009, 20:31
Location: Redmond, WA, U.S.A.
Contact:

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by dpokluda »

Vim, ze je to trochu mimo tema, ale ja bych byl ochoten prispet vice nez 1000Kc kdyby nekdo udelal Salamander 64-bitovou aplikaci. To je pro me nyni naprosto nejdulezitejsi. Zvazte to. To je z meho sobeckeho pohledu nejvetsi mezera Salamanderu a priorita pristi verze. :-)

Viewer pouzivam skutecne jenom pro rychly nahled na soubor. Pokud chci videt soubor detailneji, tak jej otevru pres F4 v EditPad Pro (kde mam syntax highlighting, hex view, atd.). Podle me investice do Vieweru, ktery podporuje tyto advanced funkce je zbytecnost. Kazdy clovek, ktery syntax highlighting potrebuje uz ma nejaky editor, ktery jej podporuje. Potom neni rozdil mezi tim, jestli stisknu F3 nebo F4. F3 pouzivam hlavne jako rychly nahled na fotky, bitrate MP3 souboru, meta informace PE souboru, apod. Na vyvoj vieweru tak neprispeju - je to low-priority pro me.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Jan Rysavy »

64b verzi Salamandera musíme udělat interně v Altapu a také to máme v plánu. Patří to vedle podpory pro překlady, Unicode a UAC mezi nejdůležitější úlohy.
User avatar
TheX
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2006, 16:14

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by TheX »

Naprosto souhlasim s "dpokluda" Viewer by mel podporovat unicode, ale syntax highlight a spol. je zbytecny luxus. K tomu bohate poslouzi externi editor. Mnohem vice mne trapi neexistence 64bit verze.
Raptor

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Raptor »

Tak co - nejaky vysledek na zaklade diskuze?
Pavel Kysela

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Pavel Kysela »

Salamander rád používám a v mnohém mi usnadňuje práci, ale za současné situace s jeho vývojem -- mám na mysli především rychlost -- nejsem ochotný dávat peníze předem. Naopak jsem ochotný platit za upgrade a asi bych přijal za rozumnou cenu i upgrade na subverzi (např. 2.5 -> 2.6), jen abyste s tím Salamanderem hnuli. Neberte to osobně, ale možná byste mohli někoho požádat, aby vám pomohl s marketingem -- trochu se zviditelnit, nabídnout uživatelům trochu víc možností a informací, nebo je alespoň zpřehlednit na webu atd. Ale jestli vás tento produkt neživí a máte ho jen na přivýdělek a přistupujete k jeho dalšímu rozvoji (jak lze pochopit z reakcí na fóru) způsobem až to bude, tak to bude, tak bude možná lepší Salamander někomu prodat, nebo z něho udělat komunitní záležitost.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pomoc s financováním Unicode vieweru

Post by Jan Rysavy »

Pavel Kysela wrote:Ale jestli vás tento produkt neživí a máte ho jen na přivýdělek a přistupujete k jeho dalšímu rozvoji (jak lze pochopit z reakcí na fóru) způsobem až to bude, tak to bude, tak bude možná lepší Salamander někomu prodat, nebo z něho udělat komunitní záležitost.
Děkujeme za názor. Pouze OT poznámka: Salamander je náš jediný produkt, do kterého investujeme veškerý dostupný čas (vedle prací spojených s chodem firmy, provozem serveru a webu). Že jde vývoj pomalu je pravda. Neznamená to ale, že bychom pracovali na jiném projektu.
Locked