Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by AD7 »

Zdravím,

testujem a skúmam novinky v novej verzii, celkovo sklamanie. Zrejme súril čas aby sa pred dovolenkami stihlo čo to..
Mám na mysli nápady a ideje, ktoré tu na fóru tak nejak "ozneli" či "zarezonovali" a odvial ich čas ..počas posledného roka. Škoda.

Autorom AS samozrejme ďakujem, za inak dobrú prácu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by Jan Rysavy »

Jde především o servisní verzi, která se zaměřuje na chyby, které jsme byli schopni v daný čas vyřešit. Nebyl záměr dopisovat nové funkce, i když něco nového tam z různých důvodů dopsáno je. Další verze bude zaměřená na novou funkcionalitu.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by AD7 »

Vďaka, plánujete doplniť Roadmap?

http://www.altap.cz/cz/salamander/roadmap/
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by Jan Rysavy »

Momentálně máme v plánu v podstatě tři věci: Unicode, UAC, High DPI GUI založené na SVG prvcích. High DPI máme v rozpracovaném stavu, kolem Unicode a UAC se musíme rozhodnout v jakém rozsahu a pořadí. Napřed nás čeká očistná práce spojená s přechodem na Visual Studio 2013 a odstranění hromady kódu specifického pro Windows 2000, XP a Vista.

Pokud si najde Manison čas, mohl by vzniknout Portables plugin pro přístup na PTP/MTP zařízení. Preview verzi nám již ukazoval a vypadá to nadějně.

Další bod, který bychom chtěli prozkoumat, je paralelní zpracování síťových operací. Na interní aplikaci jsme zjistili, že s Windows 7 by to přineslo znatelný nárůst přenosových rychlostí.

Edit: prozkoumat podporu pro záložky, kolik by to obnášelo práce.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by tukanos »

Jan Rysavy wrote:Momentálně máme v plánu v podstatě tři věci: Unicode, UAC, High DPI GUI založené na SVG prvcích. High DPI máme v rozpracovaném stavu, kolem Unicode a UAC se musíme rozhodnout v jakém rozsahu a pořadí. Napřed nás čeká očistná práce spojená s přechodem na Visual Studio 2013 a odstranění hromady kódu specifického pro Windows 2000, XP a Vista.

Pokud si najde Manison čas, mohl by vzniknout Portables plugin pro přístup na PTP/MTP zařízení. Preview verzi nám již ukazoval a vypadá to nadějně.

Další bod, který bychom chtěli prozkoumat, je paralelní zpracování síťových operací. Na interní aplikaci jsme zjistili, že s Windows 7 by to přineslo znatelný nárůst přenosových rychlostí.
Díky za opravnou verzi. Už se těším na dopsání toho Unicode a UAC musel jsem začít používat FAR na Unicode věci, protože se teď soubory s různými znaky množí jak z venku tak zevnitř.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by AD7 »

Ano Unicode je prvoradé, naprieč celým AS.

Človek si stiahne pár videí z YouTube ..a už aby manuálne premenovával a z názvov ručne odstraňoval "háčky"..
xm
Posts: 69
Joined: 11 Dec 2007, 11:11

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by xm »

+1 za Unicode
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by stepand76 »

Dík za 3.0.7. Potěšilo mě mj. Version Info v PE vieweru.
Pokud si najde Manison čas, mohl by vzniknout Portables plugin pro přístup na PTP/MTP zařízení. Preview verzi nám již ukazoval a vypadá to nadějně.
Tohle mě zajímá, rád otestuju to preview pokud ho poskytnete a podám report. Nějaká zařízení na testy mám.

Co se týče dalšího vývoje, tak jako uživatel bych ocenil (bez pořadí):
  • zip/unzip na pozadí
  • portables plugin
  • unicode
Bylo by fajn, kdyby se podařilo upravit model vývoje tak, abyste byli schopni častěji vydávat Pre-release verze.
A držím palce. Díky za AS, skvělý produkt.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by AD7 »

stepand76 wrote: Co se týče dalšího vývoje, tak jako uživatel bych ocenil (bez pořadí):
  • zip/unzip na pozadí
  • ..
Tak kvôli tomu mám WinRAR ...a je to. :D
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by stepand76 »

AD7 wrote: Tak kvôli tomu mám WinRAR ...a je to. :D
A to je to, co já právě nechci, spoléhat se na nástroj třetí strany.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Altap Salamander 3.07 - Nové prínosy?

Post by tukanos »

AD7 wrote:
stepand76 wrote: Co se týče dalšího vývoje, tak jako uživatel bych ocenil (bez pořadí):
  • zip/unzip na pozadí
  • ..
Ona jakákoliv operace na pozadí a její správa (manager) by byla hodně užitečná .).
Post Reply