Návrhy nových BBcodes

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Návrhy nových BBcodes

Post by zarevak »

Toto vlákno slouží k diskuzi a návrhům nových BBcodes.

- http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=15554#p15554:
Jan Rysavy wrote:Mám tu jednu věc k zamyšlení. Během vkládání příspěvku jsou nad editačním polem k dispozici tlačítka po vkládání BBCodes:
Image
Máme možnost si přidat své vlastní značky. Mohli bychom si tak zavést pojmy spojené se Salamanderem. Od boku mě napadá značka pro položky prostředí Salamandera (Options > Configuration > General > Save configuration on exit). Dále by se nabízela možnost značky pro cesty a určitě by Zarevak vymyslel ještě něco, viz jeho příspěvky.

Více o custom BBCodes: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 6&t=579376
Současné návrhy:
  • škrtnutí ([.del] nebo [.strike])
  • font pevné šířky v textu ([.tt])
  • dočasné vypnutí BBcode - podobně jako <nowiki></nowiki> v MediaWiki
  • Zvýraznění prvků UI Salamanderu (položky v menu, položky konfigurace)
  • Zvýraznění klávesových zkratek
  • Zvýraznění příkazů přikazového řádku (možná font pevné šířky bude stačit)
  • Cesty souborového systému
  • Odkazy do online nápovědy
  • pluginy: prvky syntaxe zdrojových kódů (názvy metod, datové typy)
  • wiki: odkazy do budoucí místní wiki pomocí názvu článku a ne plné URL
Další nápady? Komentáře?
Last edited by zarevak on 05 Apr 2009, 12:18, edited 4 times in total.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Návrhy nových BBcodes

Post by Jan Rysavy »

Cesty?

Jak by měly vypadat ty odkazy do online helpu Salamandera?
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Návrhy nových BBcodes

Post by zarevak »

Cesty jsem doplnil do prvního příspěvku...

Odkazy do online nápovědy jsem nevymyslel. Jsou v podstatě dva důvody, pro takové značky: 1) zjednodušení tvorby a 2) zvýraznění.

Můj cíl bylo řešit zjednodušení tvorby, aby člověk nemusel nápovědu hledat a procházet a jednoduše do nápovědy odkázal. To by vyžadovalo buď znalost názvu stránky nápovědy nebo nějaký index stránek v phpBB. Zde asi rozumná cesta není :(

Zvýraznění pro odkazy na stránky nápovědy je asi zbytečné (i když by mohlo návštěvníkům naznačit, že se jedná o oficiální a bezpečný odkaz)

Nápad:
Až bude wiki, tak odkazy do wiki pomocí názvu článku ve speciálním BBcode. Pokud bude ve wiki i nápověda (nebo alespoň komunitou upravená nápověda, ze které byste čerpali inspiraci pro tu oficiální), tak by odkazování do nápovědy bylo už jednoduché: [.wiki]Help: Batch Rename[/wiki] (předpoklad, že by nápověda byla ve svém namespace "Help"; odkaz doplněn pro ukázku obsahu takové stránky)
Post Reply