Komentáře nového fóra

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
k0nelupy

Re: Komentáře nového fóra

Post by k0nelupy »

předchozí příspěvek mi zmizel username při špatném zadání kódu
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Guest wrote:to aby byl člověk už pomalu věštec co to je za kód :-)
A stejný kód se zadává i při registraci... a přesto jsem si všimnul už dvou zaregistrovaných spammerů :(

Možná by bylo rozumné použít jiný kód než oficiální phpBB implementaci. Nebo to alespoň nějak upravit. Takhle spammer vytvoří jeden dekóder a má vyhráno na všechna phpBB fóra ;)

EDIT: Co takhle přídat BBcode pro škrtnutí? párkrát jsem chtěl něco "škrtnout", aby bylo jasné, že to tu bylo, ale už to neplatí...
k0nelupy

Re: Komentáře nového fóra

Post by k0nelupy »

zarevak wrote:A stejný kód se zadává i při registraci... a přesto jsem si všimnul už dvou zaregistrovaných spammerů :(

EDIT: Co takhle přídat BBcode pro škrtnutí? párkrát jsem chtěl něco "škrtnout", aby bylo jasné, že to tu bylo, ale už to neplatí...
takze username při špatném zadání kódu mizí v případě že v příkazovém řádku je mode=quote
firefox 3.0.7 on Vista64b

taky BOTi jsou registred users :-)

škrtnutí by se mi taky asi hodilo
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Založte prosím zvláštní vlákno pro custom BBCodes.

Standardní phpBB captcha je skutečně špatně čitelná a navíc zřejmě prolomená. Přejdeme na něco minoritního. Zatím ještě řešíme vážnější problém (nějaká nekonzistence v databázi).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:A stejný kód se zadává i při registraci... a přesto jsem si všimnul už dvou zaregistrovaných spammerů :(
Spamů jsme již mazali desítky (od přechodu na phpBB3), ale všechny byly vložené jako host. Zároveň na stejné jméno byl pokus o registraci uživatele, ale nebyl potvrzen registrační email.

Je to ten případ nebo jsem něco přehlédl?
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Všechny spamy jsou smazané, takže jste nic nepřehlédli ;) Možná mne s tím počtem a registrovaností spammerů jen klame pamět...
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by SelfMan »

zarevak wrote:
SelfMan wrote:Problem je teraz uz len v tom, ze na titulke (v podsekciach je to ok) sa nezvyraznuju thready s novymi prispevkami.
The attachment unread_index.png is no longer available
Mně to funguje?

stepand76 wrote:
zarevak wrote:Aby mne stepand76 nekounsul
Neboj nekoušu, jen jsem chtěl naznačit aby se tím netrávilo tolik času. Ale na druhou stranu, pokud budou fórum stejně řešit vývojáři AS, tak je asi lepší když jim místní komunita pomůže. Myslel jsem to dobře.
Jestli se někdy potkáme, tak si ty tvé zuby zkontroluji ;) Všichni to myslíme dobře... jenom někdy se necháme unást našimi představami a potřebujeme trochu usměrnit :P
Aaaarghh... MEA CULPA! O tomto hovorim - strasne slaby kontrast... a pri unavenych ociach je to este horsie.
Detaily som zbadal az pri zvacseni vo fotoshope. V kazdom pripade som sa trosku pohral s photoshopom a urobil nieco jednoznacnejsie. Vid priloha. Dufam, ze to ALTAP pouzije.
Attachments
Forum Undread GIF
Forum Undread GIF
forum_unread.gif (4.21 KiB) Viewed 11525 times
Raptor

Re: Komentáře nového fóra

Post by Raptor »

Mozna by chtelo dat nejakou jinou barvu pro Plugin developers, pokud je to takhle na uvodni strane.
barvy.png
barvy.png (4.18 KiB) Viewed 11496 times
Jinak nejde tyto lidi rozlisit barvou.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Jo jo. Zatím jsem barvu nastavil podle barev ranku. Něco s tím provedeme.
devels.png
devels.png (7.45 KiB) Viewed 11494 times
fenghuang
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2009, 15:03

Re: Komentáře nového fóra

Post by fenghuang »

Zdar všem. Po delší době jsem se mrkl na zdejší forum a vidím novou formu fora spíš pozitivně. Tak třeba "Konečně mohou admini spojovat vlákna.", což ulehčí přežití mnoha obyčejných lidí na tomto foru. :lol:

Graficky mi to přijde v klidu, dost konzervativní, barvičky v klidu :lol: . Když už bych se teda měl v něčem vrtat, tak odkaz "board index" nemusí být každému jasný.

Edit: Tak přece jenom něco, bez předchozího přihlášení není možné příspěvěk prakticky odeslat. Možná by stačilo sloučit psaní příspěvku nepřihlášeného uživatele s uživatelovým přihlášením. (?) Jak se znám, tak se to tu už někde řešilo... :lol:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Dokud nevyřešíme problém s prolomenou CAPTCHA nového phpBB3, zakázal jsem vkládání příspěvků pro anonymní uživatele.
Mám obavy, že by nás vložený spam (který nestihneme obratem smazat) mohl negativně ovlivnit z hlediska vyhledávačů a navíc je protivný pro uživatele.
Omlouváme se za dočasnou nepříjemnost.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by SelfMan »

Jan Rysavy wrote:Dokud nevyřešíme problém s prolomenou CAPTCHA nového phpBB3, zakázal jsem vkládání příspěvků pro anonymní uživatele.
Mám obavy, že by nás vložený spam (který nestihneme obratem smazat) mohl negativně ovlivnit z hlediska vyhledávačů a navíc je protivný pro uživatele.
Omlouváme se za dočasnou nepříjemnost.
Zaujimava metoda na stazenie rozoznavania http://code.google.com/p/3dcaptcha/
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by konelupy »

SelfMan wrote: Zaujimava metoda na stazenie rozoznavania http://code.google.com/p/3dcaptcha/
tahle je určitě čitelnější pro mě než ta prolomená - ta se fakt nedala
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Momentálně se pokoušíme přenést do phpBB3 starou verzi CAPTCHA. Na tu si uživatelé nestěžovali a nezaznamenali jsme, že by byla prolomena. Pokud pokus selže, mrkneme po alternativách. Takže děkujeme za odkazy.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Nejméně bolestivou možností se nakonec ukázala úprava stávajícího algoritmu. Změnil jsem font a použil malá písmena.
Spam-boty by to mohlo odstavit, nejsme zajímavý terč a jsme teď jiní.

Odstranil jsem šum, takže by text měl být řádově čitelnější. Neregistrovaní uživatelé mohou opět vkládat příspěvky.
Post Reply