Komentáře nového fóra

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Odhalil jsem význam hvězdičky v ikonce vlákna.
hvezdicka.png
hvezdicka.png (2.14 KiB) Viewed 11230 times
Hvězdička symbolizuje, že jsem do daného vlákna přispíval. Vlastnost lze vypnout, pokud by rušila.
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 35&start=0
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: URL v preview pri psani prispevku

Post by Mem »

Jan Patera wrote:
Jan Rysavy wrote:Nechodí Ctrl+LClick pro otevřené v nové záložce?
Aha, to jsem neznal. Diky.
BTW, koukam, ze mediaWiki (na rozdil od stareho fora), timto IMHO bugem trpi taky. Tak se to aspon nebude plest, az ji (pokud ji) rozjedete.
Ja bych tomu bug nerikal. Jiste, z pohledu funkce v preview by davalo vetsi smysl pro kontrolu vynutit otevirani v novem okne/panelu, ale prave proto na to vsude explicitne myslim a nespoleham se (a je zbytecne si pamatovat) na kterem webu link skutecne otevira nove okno a kde ne, vzdy oteviram prostrednim tlacitkem (nebo se shift, ctrl co je po ruce a v jakem prohlizeci jsem) a nemam nikde problem. Stejne tak mam treba reflex pred submitem cehokoliv vetsiho Ctrl+A Ctrl+C (ale to uz uznavam je trochu za hranici rozumnych uzivatelskych navyku, ale za explicitnim oteviranim linku si stojim, nekolikrat jsem totiz vyuzil i opacnou situaci, kdy jsem opravdu chtel prejit rovnou z diskuze nebo rozepsaneho prispevku na cilovou stranku, ve vasem vynucenem otvirani bych se musel jeste vracet a zavirat :)) ;)
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by SelfMan »

Jan Rysavy wrote:
SelfMan wrote:Na titulke su zle linky na ikony o novych prispevkoch
Díky za postřeh, opraveno.
Problem je teraz uz len v tom, ze na titulke (v podsekciach je to ok) sa nezvyraznuju thready s novymi prispevkami.
Takze, obrazok tam ma byt, avsak nemal korektnu url.

EDIT:
Inak osobne sa mi pozdava tento styl http://demo.phpbb3styles.net/AeroBlue a to hlavne vo veci farba/kontrast.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Pokud to chápu správně, tak tento obrázek by neměl být nikde. Byl důsledek chyby, kdy se do konfigurace phpBB připletlo moje jméno díky automatickému doplňování formulářů. Viz poslední položka v příloze.
forumimage.png
forumimage.png (13.59 KiB) Viewed 11188 times
Na phpBB píší, že jde o chybu ve Firefox 3. IE tam nic automaticky nevyplňuje, takže si musíme dávat pozor, abychom tam jméno opět nechtíc nezanesli.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by stepand76 »

zarevak wrote:Aby mne stepand76 nekounsul
Neboj nekoušu, jen jsem chtěl naznačit aby se tím netrávilo tolik času. Ale na druhou stranu, pokud budou fórum stejně řešit vývojáři AS, tak je asi lepší když jim místní komunita pomůže. Myslel jsem to dobře.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

SelfMan wrote:Problem je teraz uz len v tom, ze na titulke (v podsekciach je to ok) sa nezvyraznuju thready s novymi prispevkami.
označený nepřečtěný příspěvek na úuvodce fóra
označený nepřečtěný příspěvek na úuvodce fóra
unread_index.png (28.47 KiB) Viewed 11162 times
Mně to funguje?

stepand76 wrote:
zarevak wrote:Aby mne stepand76 nekounsul
Neboj nekoušu, jen jsem chtěl naznačit aby se tím netrávilo tolik času. Ale na druhou stranu, pokud budou fórum stejně řešit vývojáři AS, tak je asi lepší když jim místní komunita pomůže. Myslel jsem to dobře.
Jestli se někdy potkáme, tak si ty tvé zuby zkontroluji ;) Všichni to myslíme dobře... jenom někdy se necháme unást našimi představami a potřebujeme trochu usměrnit :P
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Koukám, že na phpBB3 přešel jeden z největších myslitelných zákazníků: http://forums.mozillazine.org/index.php

EDIT, postřehy: avatary mají vlevo, používají starou sadu ikon.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Však my si zvykneme... ;)

Ale copak to na webu mozillazine.org nevidím? Uživatelé pěkně vlevo v pěvně širokém sloupci a hezcí kulatí smajlíci místo šišatých ufonů 8)

EDIT: Nové ikony vláken se mi líbí - až na "žárovku" jsou jednoznačné a jasné.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

A tady je jejich vlákno o přechodu na phpBB3: http://forums.mozillazine.org/viewtopic ... 1&t=665735
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Díky za připomenutí:

Gratuluji k instalaci nového fóra! :D

Jsme nezdvořilí kritici, co nedokáží ocenit vaši práci, tak snad tato malá kapička vám přinese trochu radosti. Děláte dobrou věc - se Salamanderem pomáháte nám ostatním s našimi každodeními úkoly. ;)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Kvůli tamním veskrze pozitivním reakcím jsem to nelinkoval i když mě taky zaujaly.
Spíš že to je vlákno řešící naše aktuální problémy, ale v masovém měřítku (my si tu píšeme v několika málo lidech).

EDIT: stále se snažím pochopit význam Bookmarks, díky tomu jsem na fórum Mozilly narazil. Začínám mít dojem, že mi nic neuniká a je to prostě nedotažené.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Mám tu jednu věc k zamyšlení. Během vkládání příspěvku jsou nad editačním polem k dispozici tlačítka po vkládání BBCodes:
bbcodes.png
bbcodes.png (6.51 KiB) Viewed 11214 times
Máme možnost si přidat své vlastní značky. Mohli bychom si tak zavést pojmy spojené se Salamanderem. Od boku mě napadá značka pro položky prostředí Salamandera (Options > Configuration > General > Save configuration on exit). Dále by se nabízela možnost značky pro cesty a určitě by Zarevak vymyslel ještě něco, viz jeho příspěvky.

Více o custom BBCodes: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 6&t=579376
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Jan Rysavy wrote:... a určitě by Zarevak vymyslel ještě něco ...
:D :D :D :D :D

Nemyslím si, že mnoho specializovaných BBkódů by nějak pomohlo. Kdo nemá čas nebo chuť, tak neupoužije ani ty základní, dokud mu nepřinesou něco zásadního. Změna barvičky je malý zisk :(

Mně osobně chybí možnost odkazovat jednoduše do online nápovědy Salamanderu. Vždy musím na web Altapu, pak přes Site Map, kde snad najdu odkaz do online nápovědy a v seznamu hledám odpovídající stránku. (nikdy jsem nějaký očividný odkaz do nápovědy nenašel :()

Pokud si vzpomenám, co jsem tak různě obarvoval:
- položky prostředí Salamanderu
- klávesové zkratky (by mohly vypadat jako "klávesy" :D)
- příkazy příkazové řádky (tedy neproporcionální písmo v textu bez použití [.code][/code] - na některých fórech se používá [.tt]dir /a[/tt])
- pluginy: metody, datové typy (prvky syntaxe zdrojového kódu)

Teď mne napadá:
- BBcode pro dočasné vypnutí parsování BBcode ;) (abych nemusel psát ty neviditelné tečky, ale zároveň mohl používat BBcode ve zbytku příspěvku) - užitečnost tohoto však po zavedení fóra klesne

Mimochodem:
- Font colour nenabízí odstíny šedi... musím psát ručně
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:Nemyslím si, že mnoho specializovaných BBkódů by nějak pomohlo. Kdo nemá čas nebo chuť, tak neupoužije ani ty základní, dokud mu nepřinesou něco zásadního. Změna barvičky je malý zisk :(
Pomohlo by minimálně v příspěvcích lidí z Altapu, což bude tvořit nemalou porci z celkového množství. Kdo by měl zájem, přidal by se.
Guest

Re: Komentáře nového fóra

Post by Guest »

zarevak wrote:Však my si zvykneme... ;)

EDIT: Nové ikony vláken se mi líbí - až na "žárovku" jsou jednoznačné a jasné.
jojo zvykneme si - žárovka jsou asi ty vlákna co zůstavají ukotvená nahoře jako důležitá ne ?
asi by bylo fajn kdyby šli oddělit od ostatních nějakou mezerou

zkoušel jste někdo příspěvek bez přihlášení ? to aby byl člověk už pomalu věštec co to je za kód :-)
Post Reply