Komentáře nového fóra

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Dobrý den,
dneska nás přivátalo nové fórum, ale nějak se s ním neumím sžít... asi to bude chtít chvilku času. :oops:

Kokrétně, co se mi nelíbí:
- Vzhled (skin) :(
- Titulek stránky "Altap Salamander Support Forums" není odkazem... chvíli po spuštění verze 3.0 to však ještě fungovalo ;) (Logo funguje jako odkaz stále)
- Výběr barviček se provádí tlačítkem "Font colour", ale tag pro zápis je [.color=red]červěně[/color]. Radši bych tedy americkou angličtinu
- Uživatelé jsou vpravo a ne vlevo. Pokud procházím fórum na širokoúhlém monitoru, tak vidím příspěvek a až po otočení hlavy zjistím, kdo ho napsal. Uživatelé vlevo byly přirozenější
- Stránka "Nové příspěvky" obsahuje i přečtené příspěvky :(
- Animované ikonky pro dlouhá vlákna... Přitahují zbytečně moc pozornosti :(
- Smajlíci jsou jiní a jsou vlevo :oops:
- nevýraznost příloh (nejsou moc nápadné a tak si lidé nevšimnou pluginu ke stažení...)

Asi chybka:
- nelze přikládat soubory
- nelze upravovat(mazat) přílohy

Co se mi líbi:
- možnost zasílat všechny příspěvky mailem
- seznam všech mých příloh
- uložení rozepsaných příspěvků
- jednoduší citování více příspěvků najednou
Raptor

Re: Komentáře nového fóra

Post by Raptor »

Pridam se v podstate s podobnymi ne-li stejnymi pocity:
-Skin je pro mne strasny, IMHo spatne barevne sladeny a neprehledny. Docela mi i vadi barvy aktivnich lidi - hlavne admini - ta ostra tmava cervena prebije vse
-Uzivatele a info na druhe strane - matouci a nezvykle
-Nove prispevky nefunguji
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za reakce.

Animované ikony pro dlouhá vlákna jsem vypnul.

Zvažujeme přejít na layout s pevnou šířkou, jako má nový Altap web.
Momentálně běžíme na default phpBB3 šabloně, viz http://area51.phpbb.com/phpBB/
Přešli bychom tento vzhled: http://www.phpbb.com/community/
Pevná šířka by zajistila lepší čitelnost. Na druhou stranu bude trochu limitující, ale to považujeme za menší zlo.

Na další problémy se podíváme.

Několik hezkých nových vlastností:
- Obrázky lze vkládat inline do textu.
- Konečně mohou admini spojovat vlákna.
- Vyřešená vlákna lze označit, viz symbol u vlákna http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1528355
- Lze hledat slova s délkou od dvou znaků, zároveň by si hledání nemělo stěžovat, že je hledaná fráze příliš obecná. Zkrátka lepší hledání.
Last edited by Jan Rysavy on 01 Apr 2009, 16:43, edited 1 time in total.
Reason: Doplnění nových vlastností
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:Pevná šířka by zajistila lepší čitelnost. Na druhou stranu bude trochu limitující, ale to považujeme za menší zlo.
Obávám se, že lepší čitelnost by byla zajištěna daleko lépe nějakými okraji. Tenhle vzhled, ač barevně docela příjemný a lehký, způsobuje, že vše splývá dohromady. Jemné bílé a šedé linky jsou opravdu málo. Zato přizpůsobivá šířka je jedním z velkých kladů phpBB, to bych určitě nerušil.
Jan Rysavy wrote:Vyřešená vlákna lze označit, viz symbol u vlákna http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1528355
Teď ještě najít někoho, kdo všechna vlákna projde a označí...
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

ether wrote:Obávám se, že lepší čitelnost by byla zajištěna daleko lépe nějakými okraji.
Měl jsem na mysli limitovaný počet znaků na rádku. Jejich udržení na čitelné šířce je jeden ze základních kamenů typografie. Další berličkou pro lepší čitelnost je nasazení patkového písma, kde patky vytvářejí zdánlivou linku.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:Asi chybka:
- nelze přikládat soubory
- nelze upravovat(mazat) přílohy
Opraveno, díky za info...
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Tomas Kopal »

Jan Rysavy wrote:
ether wrote:Obávám se, že lepší čitelnost by byla zajištěna daleko lépe nějakými okraji.
Měl jsem na mysli limitovaný počet znaků na rádku. Jejich udržení na čitelné šířce je jeden ze základních kamenů typografie. Další berličkou pro lepší čitelnost je nasazení patkového písma, kde patky vytvářejí zdánlivou linku.
U neomezene sirky si muze kazdy uzivatel pocet znaku nastavit velikosti okna, nechal bych to na lidech, kazdemu vyhovuje neco jineho.
zarevak wrote:Dobrý den,
dneska nás přivátalo nové fórum, ale nějak se s ním neumím sžít... asi to bude chtít chvilku času. :oops:

Kokrétně, co se mi nelíbí:
- Vzhled (skin) :(
Taky si zvykam tezko, a to jsem to sam instaloval :lol: Snad to casem doladime.
zarevak wrote: - Titulek stránky "Altap Salamander Support Forums" není odkazem... chvíli po spuštění verze 3.0 to však ještě fungovalo ;) (Logo funguje jako odkaz stále)
Opraveno, diky za upozorneni.
zarevak wrote: - Výběr barviček se provádí tlačítkem "Font colour", ale tag pro zápis je [.color=red]červěně[/color]. Radši bych tedy americkou angličtinu
Britska anglictina je vychozi. Pokud bude vetsi poptavka, muzeme americkou doinstalovat.
zarevak wrote: - Uživatelé jsou vpravo a ne vlevo. Pokud procházím fórum na širokoúhlém monitoru, tak vidím příspěvek a až po otočení hlavy zjistím, kdo ho napsal. Uživatelé vlevo byly přirozenější
To je zase vec stylu, a s tim asi jeste neco delat budeme.
zarevak wrote: Co se mi líbi:
- možnost zasílat všechny příspěvky mailem
- seznam všech mých příloh
- uložení rozepsaných příspěvků
- jednoduší citování více příspěvků najednou
Doufam, ze toho casem bude vic :-).
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Ether »

Tomas Kopal wrote:Pokud bude vetsi poptavka, muzeme americkou doinstalovat.
+1
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Docela mi i vadi barvy aktivnich lidi - hlavne admini - ta ostra tmava cervena prebije vse
Upraveno.
Raptor wrote:-Nove prispevky nefunguji
Tento problém stále trvá? V jaké sekci?
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by SelfMan »

Na titulke su zle linky na ikony o novych prispevkoch

EDIT: Okrem toho by som prijal premiestnenie "breadcrumbs" pod listu s "user control panel". Stale ju totiz pouzivam na navrat do vyssich urovni a takto je dost "daleko".
Attachments
Forum image bug
Forum image bug
as-forum-bug.jpg (30.74 KiB) Viewed 12814 times
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Jan Rysavy wrote:
Raptor wrote:-Nove prispevky nefunguji
Tento problém stále trvá? V jaké sekci?
Podle mne je myšlena tato stránka. Na stejné URL v phpBB 2.0 bylo "Unread posts" a dobře se tak kontrolovaly nové příspěvky. V této verzi je stránka přejmenována na "View new posts" a přečtené příspěvky nemizí a stále se zde stále zobrazují...
přečtěné příspěvky na "View new posts" stránce
přečtěné příspěvky na "View new posts" stránce
unread.png (35.12 KiB) Viewed 12787 times
Proč je tu ten připitomnělý scrollbar? Proč má obrázek okraj? Řešení příloh mi nějak nesedí.... snad si zvyknu

Jan Rysavy wrote:
zarevak wrote:Asi chybka:
- nelze přikládat soubory
- nelze upravovat(mazat) přílohy
Opraveno, díky za info...
Můžete prosím zvětšit to okénko pro komentář na alespoň dva řádky? Jedná se o textarea (více řádkový edit), ale stažený na jeden řádek :( Navíc u uploadu je ten řádek velmi krátký. U editace je naštěstí již přes celou šířku okna.

Další drobnosti:
- Subscribe topic (odkaz dole pod vláknem) má ikonu zaškrtávátka, ale přihlášená vlákna se zobrazují s červenou hvězdičkou (jak vidět na přiloženeém screenshotu). Pod vláknem je červená hvězda, ale s textem "Bookmark topic" - zmatečné :(
- V topic review chybí sloupec o uživateli úplně a zůstává jen malý neznatelný řádek pod opakujícím se obrovským názvem příspěvku...
- GRRRR - V IE8 při překročení nějakého počtu znaků (cca 1500) příspěvku se phpBB začne bránit psát další, prestože se interně asi snaží zvětšit okno, ale místo toho mi tu skáče scrollbar a Enter místo přidání řádku přídá mezeru a pokud vložím (Quote pomocí "Topic review") příspěvek někoho jiného, tak se ho pak velmi těžko zbavuji a nelze s ním pracovat. Další řádky se zobrazují pod hranicí okna :cry: (V Google Chrome toto neblbne, ale ten umí zvětšovat textareu sám...)
- v IE8 je odkaz "Go to Altap website" modrý a při kliknutí odkaz zmizí (asi stejná modrá jako pozadí) :( (V Google Chrome jsou oba stavy bílé)
Tomas Kopal wrote:Doufam, ze toho casem bude vic :-).
Až mi přestane v IE8 skákat scrollbar při psaní dlouhých příspěvků, tak se určitě něco najde ;)
Last edited by zarevak on 02 Apr 2009, 08:44, edited 1 time in total.
Raptor

Re: Komentáře nového fóra

Post by Raptor »

Kralovstvi za jiny skin, vazne, tohle je imgo graficka katastrofa :-) Neda se v tom orientovat. Ma treba tohle phpBB vice skinu v default instalaci?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Když vaše komentáře čteme, vyloženě se těšíme na re-design oken Salamandera pro toto století. Předpokládám, že z aut stále preferujete Wartburg pro jeho praktické tvary, charakteristický zvuk a super úložnej prostor? :lol:

Považovali jsme se s Petrem za příliš konzervativní, ale od tohoto mylného dojmu nám vydatně pomáháte.

K věci: existuje emulace starého vzhledu: subsilver2. Ale napřed bychom navrhovali sociální experiment. Pojďme pár týdnů současnou šablonu používat a teprve potom probrat, co necháme pro další roky.

Připomínkované drobnosti samozřejmě bereme. Něco jsme schopni pochytat, něco bude asi potřeba probrat s tvůrci phpBB. Uvidíme.
Raptor

Re: Komentáře nového fóra

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:Ale napřed bychom navrhovali sociální experiment. Pojďme pár týdnů současnou šablonu používat a teprve potom probrat, co necháme pro další roky.
Nebranim se experimentum, ale mam lepsi napad - co tak pridat vice skinu do instalace a nechat uzivatele at si kazdy nastavi co chce? To mi prijde jako lepsi napad nez proste dat 1 skin natvrdo.

Jinak mi osobne nevadi ani tak design jako takovy, mi vadi ty "vyblite" barvy. nevidim poradne kde konci a kde zacina prispevek, jednotlive kategorie mi splyvaji dohromady a to se mi nelibi. Mozna je to divnym barevnym nastavenim meho LCD? Nevim, ale asi ne.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Další skiny klidně přidáme, ale nechtějte po nás, abychom ladili víc jak ten jeden defaultní. I ten jeden je na úkor vývoje Salamandera...
Post Reply