Komentáře nového fóra

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by SelfMan »

Ono problem je hlavne v tom, ze spamboti maju svoje OCR zalozene na sablonach z vygenerovanych obrazkov.
Takze cim je font menej znamy a obrazok menej citatelny, tym je "ochrana" voci tymto botom lepsia.

http://caca.zoy.org/wiki/PWNtcha (sice starsie, avsak da prehlad)
k0nelupy

Re: Komentáře nového fóra

Post by k0nelupy »

jo tahle captcha vypadá líp dík :-)
k0nelupy

Re: Komentáře nového fóra

Post by k0nelupy »

ještě až bude čas mrkněte proč se ztrácí username při quote nějakého příspěvku a chybně zadaném kódu

teď mi captcha ukázala jen 4 písmenka a neprošlo to - nemohou být náhodou stejné barvy jako pozadí ? mám LCD na notesu
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by konelupy »

k0nelupy wrote: teď mi captcha ukázala jen 4 písmenka a neprošlo to - nemohou být náhodou stejné barvy jako pozadí ? mám LCD na notesu
tak další se mi objevila se 4 písmeny nejsou náhodou povolené i mezery ?
mimochodem bez přihlášení nemohu přikládat přílohy :-(
Attachments
48dp nebo co musím zadat ?
48dp nebo co musím zadat ?
captcha48dp.png (1.89 KiB) Viewed 11911 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Děkujeme za info, mrknu na to. EDIT: opraveno.

Vkládání příloh pro neregistrované jsem rozjel.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Zprovoznili jsme rozesílání emailů pro vlákna, která mají uživatelé přihlášena k odběru.

Kam se poděly "ztracené" zprávy si nejsem jistý a asi tímto směrem nebudu investovat čas.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Dnes jsme přešli na nový a snad finální vzhled fóra. Změny jsou v podstatě jen v barvách, takže by to již nemělo způsobit takový šok ;-)

Obrázky vložené jako příloha již nemají rolovací lišty a jsou vidět rovnou celé.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by SelfMan »

Jan Rysavy wrote:Dnes jsme přešli na nový a snad finální vzhled fóra. Změny jsou v podstatě jen v barvách, takže by to již nemělo způsobit takový šok ;-)

Obrázky vložené jako příloha již nemají rolovací lišty a jsou vidět rovnou celé.
+1000 :-)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Juchů... lepší barvičky ;) Jen ten rozdíl mezi lichými a sudými příspěvky zůstal stále neznatelný...

Mimochodem: začínám si zvykat na tu stránku View new posts - nějdřív si přečtu nové příspěvky a pak se rychle mohu vrátit k těm, které mne zaujaly ;)
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by SelfMan »

Ja mam v bookmarku http://forum.altap.cz/search.php?search_id=newposts
Toto zobrazi vlakna s novymi prispevkami od poslednej navstevy. Velmi uzitocne, netreba sa preklikavat.
Problematicky je jedine navrat do tohto "indexu". Pokial clovek prispieva niekde, tak sa nasledne musi preklikavat but cez bookmark alebo najprv na "Obsah fora" a nasledne na "Zobrazit nové příspěvky" (vyssie uvedena URL.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

SelfMan wrote:Ja mam v bookmarku http://forum.altap.cz/search.php?search_id=newposts
Toto zobrazi vlakna s novymi prispevkami od poslednej navstevy. Velmi uzitocne, netreba sa preklikavat.
Problematicky je jedine navrat do tohto "indexu". Pokial clovek prispieva niekde, tak sa nasledne musi preklikavat but cez bookmark alebo najprv na "Obsah fora" a nasledne na "Zobrazit nové příspěvky" (vyssie uvedena URL.
Nevím, mně se zobrazují všechny nové příspěvky od instalace fóra. Možná to bude zaškrtnutím "automatického přihlašování"... ale nevadí mi to. ;)

Co však někdy nefunguje je označení nepřečtenosti kategorie. Někdy najdu nějakou kategorii označenou jako "nepřečtenou", ale žádná nová vlákna ani příspěvky neobsahuje. Podezírám, že se jedná o chybku po přesunutí vlákna do jiné kategorie?? Po zobrazení vláken kategorie se chybka opraví.

Důležitějším nedostatkem však je, že nelze mazat své příspěvky. :( V původní verzi šlo poslední příspěvek smazat...
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by SelfMan »

Ja pouzivam IE7. Precitane/neprecitane je myslim skor vecou cookies, to by som pozeral tam.
Mazanie som osobne nikdy nepotreboval pouzit. Maximlane editaciu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:Co však někdy nefunguje je označení nepřečtenosti kategorie. Někdy najdu nějakou kategorii označenou jako "nepřečtenou", ale žádná nová vlákna ani příspěvky neobsahuje. Podezírám, že se jedná o chybku po přesunutí vlákna do jiné kategorie?? Po zobrazení vláken kategorie se chybka opraví.
Vidím to stejně, zkusím věc prozkoumat. Jde o nějakou chybu.

Mazání (vlastních) příspěvků jsem právě povolil. Raději bych viděl mazání povolené pouze řekněme do 30 minut, ale takovou možnost jsem nenašel.

EDIT: na co mazání potřebujete? Sám často po sobě edituji, protože jsem trochu zmatkař, ale velice málo mažu celý příspěvek. Ideální by asi byl i ten zámek pro editaci. Po 30 minutách řekněme. Abychom vyloučili možnost "poškození" existujících vláken.

EDIT2: nalezeno v konfiguraci (phpbb3 je prostě paráda). Jenom mi právě došlo, že to pro nás není použitelné: potřebujeme edit pro aktualizace prvního příspěvku některých vláken obsahujících přílohy.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Jan Rysavy wrote:na co mazání potřebujete? Sám často po sobě edituji, protože jsem trochu zmatkař, ale velice málo mažu celý příspěvek. Ideální by asi byl i ten zámek pro editaci. Po 30 minutách řekněme. Abychom vyloučili možnost "poškození" existujících vláken.
Co si pamatuju, tak jsem za ty tři roky mazal jen asi 2 své příspěvky... Od dob phpBB3 se zde objevili dva přebytečné příspěvky: zde a v diskuzi o PNG, který je již smazán. Je pravda, že těchto drobností je minimum a přebytečný příspěvek můžete kdykoliv kontrolovaně smazat vy. Mazání tedy asi nepotřebujeme.

Poškození vláken editací se nebojím - pro příspěvky uprostřed vláken se počet změn eviduje, takže lze zjistit, že byl obsah změněn. Mám pocit, že toto však pro poslední příspěvek vlákna neplatí (nebo se jedná o časový limit?) - tvůj poslední příspěvek informaci o úpravách nemá.

Mimochodem, někdy ani editace nestačí na zakrytí stop: 8) můj příspěvek původně s hrubkou a její zachycení v příspěvku Raptora. :oops:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Asi se shodneme, že když necháme volnou editaci, můžeme nechat i volné mazání.
Pro poslední příspěvek info o editu skutečně neplatí, bylo to tak i na phpbb2.
Post Reply