Komentáře nového fóra

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Raptor

Re: Komentáře nového fóra

Post by Raptor »

- Na uvodni strance se porad nezobrazuji ikonky pro "Zadne nove prispevky" a alternativu s novymi
- Neslo by zmenit ikonku pro sticked (nebo jak se to jmenuje) temata? Je tam v ikone sice nejaky vykricnicek, ale zase to cele splyva se zbytkem a ted jsem marne premyslel jak se radi thready ze nahore je neco starsiho, nez mi doslo co to je.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Prošel jsem si skiny na tom jejich webu a musím říci, že tento patří mezi ty nejlepší, které tam jsou...

Pár poznámek k vzhledu:
- ikony vláken jsou super - jednoznačné a jasné (teda až na "žárovku", kterou nechápu) Žádná potřeba se učit význam barev jako u jiných skinů.
- barvy jsou moc nevýrazné... na mém (asi 6bit) TN LCD panelu mám problém popisovaný Raptorem... alternativní barva je moc blízká té primární a bílému pozadí - příspěvky tak splývají. V seznamu vláken je toto řešeno tabulkou a tedy modrou linkou mezi řádky
- pevná šířka: jsem proti, protože právě z důvodu, abych měl větší plochu jsem si pořídil širokoúhlý monitor. Neberte mi jí :(
-- Vím, že z typografického hlediska by mělo cca 60-80 znaků na řádek, ale to platí pro odstavce. Tady na fóru mám většinu "odstavců" dlouhé právě jeden řádek a tak sledování řádků mi nedělá problém ;)

Zaujal mne skin pro_ubuntu, který používá teplé barvy (oranžovou) a v dostatečném kontrastu. Bohužel ikony jsou barevně kódované a boti v seznamu uživatelů nečitelně šediví.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Ohledně pastelových tónů mi právě došla jedna věc. Levná LCD chronicky trpí neschopností zobrazovat pastelové tóny. Projevuje se to například tak, že člověk téměř nerozpozná bíle pozadí okna od pozadí rolovacích lišt.
scrollbar.png
scrollbar.png (928 Bytes) Viewed 10239 times
Na kvalitních LCD (například S-PVA panely se slušnou řídící elektronikou) jsou rozdíly ve světlých tónech o něčem jiném. Možná je to jeden z faktorů...
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Patera »

Raptor wrote:Jinak mi osobne nevadi ani tak design jako takovy, mi vadi ty "vyblite" barvy. nevidim poradne kde konci a kde zacina prispevek, jednotlive kategorie mi splyvaji dohromady a to se mi nelibi.
Take se tezko szivam s designem a ovladanim 3. tisicileti. Prechod MSVC6->8 je pro me utrpeni. Prechod MSO 2K -> MSO 2K8 je pro me utrpeni. Prechod ClearCase 6->7 je pro me utrpeni. Prechod Illustrator CS3->CS4 je pro me utrpeni. Stejne tak se neorientuji v novych forech. Rekl bych, ze se tu zatim vyjadrovali sami vyvojari, kteri jsou IMHO obvykle vcelku konzervativni.
Jeden muj kolega k tomu rika: pokrok nezastavis.
Raptor

Re: Komentáře nového fóra

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:Ohledně pastelových tónů mi právě došla jedna věc. Levná LCD chronicky trpí neschopností zobrazovat pastelové tóny. Projevuje se to například tak, že člověk téměř nerozpozná bíle pozadí okna od pozadí rolovacích lišt.Na kvalitních LCD (například S-PVA panely se slušnou řídící elektronikou) jsou rozdíly ve světlých tónech o něčem jiném. Možná je to jeden z faktorů...
Bingo. O tomhle mluvim. Nemam zadne high-end LCD a proste vidim divne barvy a na prvni pohled vse splyva.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Můj kamarád (fanda do designu, konstruktér auto motorů) k tomu říká:
Me predevsim dost zarazi, ze nekdo resi vzhled nejakejch okynek na internetovem foru. Me by sralo, kdyby tam na me neco blikalo ci svitilo, ale jinak je to uplne sumak, ne?

Raaba
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:Bingo. O tomhle mluvim. Nemam zadne high-end LCD a proste vidim divne barvy a na prvni pohled vse splyva.
Na takovém LCD nebude toto fórum zdaleka jediný problém. Bohužel se nezbývá než smířit s tím, že jsme si pořídili levná LCD (například pro notebooky snad ani jiná neexistují) a platíme za to daň. Coby občasný uživatel notebooků vím přesně o čem je řeč.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: subscribed topics

Post by Jan Patera »

Drive mi u threadu, do nichz jsem prispel, chodily na mail notifikace, kdyz se objevil novy prispevek. Nemylim-li se, rika se tomu (nyni?) subscribed topic. Nic mi vsak mailem nechodi :-(
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Save vs. Save Draft pri ukladani prispevku

Post by Jan Patera »

Asi je to otazka zvyku, ale zatim pri psani prispevku casteji klikam na "Save" nez na "Submit". Jsem zvykly z mediaWiki, ze "Save Page" je totez, co zde Submit. Bylo by mozne zmenit label tlacitka ze "Save" na "Save as Draft"?
Uz zas :-(
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Komentáře nového fóra

Post by zarevak »

Jan Rysavy wrote:
Me predevsim dost zarazi, ze nekdo resi vzhled nejakejch okynek na internetovem foru. Me by sralo, kdyby tam na me neco blikalo ci svitilo, ale jinak je to uplne sumak, ne?
Raaba
Jan Rysavy wrote:Na takovém LCD nebude toto fórum zdaleka jediný problém. Bohužel se nezbývá než smířit s tím, že jsme si pořídili levná LCD (například pro notebooky snad ani jiná neexistují) a platíme za to daň. Coby občasný uživatel notebooků vím přesně o čem je řeč.
Je mi jedno, zda bude fórum zelené, modré nebo růžové. Je mi jedno, zda bude mít kulaté rohy, hranaté nebo se srdíčky... Jen bych rád, aby bylo použitelné ;) A to i na nekvalitních TN LCD panelech, které většina uživatelů vlastní. Jsem programátor a sám TN panel vlastním, protože potřebuji velkou pracovní plochu, ale nepotřebuji, abych měl dokonale černý zdroják na dokonale bílém pozadí.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Mem »

Tak já přidám další názor, tady na fóru jsem byl naposledy asi někdy v listopadu 2008 a znovu dnes a s takovýmto odstupem mi nový vzhled nedělá vůbec žádný problém (a když to srovnám třeba s tou hrůzou, co předvedlo živě.cz, a na co si doposud mnozí nezvykli, tak tohle je zlaté ;)). Co se týče zobrazení uživatele vpravo, to jen vítám, lépe (rychleji) se čte samotný text příspěvků, a ikonku kocoura zarevaka stejně vidím periferně :P. Na obyčejném TN panelu i při staženém jasu na 40 % barvy docela v pohodě rozliším. Takže můj osobní názor je pokračovat v sociálním experimentu 8)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

URL v preview pri psani prispevku

Post by Jan Patera »

Pokud v rozepsanem prispevku mam nejaky odkaz, tak v preview pred submitem obvykle chci overit, ze je URL korektni. Drive se mi otevrelo v novem okne/zalozce. Ted v tom samem, co mam rozepsany prispevek :-(
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: URL v preview pri psani prispevku

Post by Jan Rysavy »

Jan Patera wrote:Drive se mi otevrelo v novem okne/zalozce. Ted v tom samem, co mam rozepsany prispevek :-(
Při kliknutí prostředním tlačítkem se mi odkaz otevře v nové záložce. Při kliknutím levým v aktuálním okně ale funguje Back, takže o nic nepřijdu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře nového fóra

Post by Jan Rysavy »

zarevak wrote:Podle mne je myšlena tato stránka. Na stejné URL v phpBB 2.0 bylo "Unread posts" a dobře se tak kontrolovaly nové příspěvky. V této verzi je stránka přejmenována na "View new posts" a přečtené příspěvky nemizí a stále se zde stále zobrazují...
Rozumím, nové zkrátka neznamená nepřečtené, viz http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 95&start=0
Pro zobrazení nepřečtených příspěvků můžeme nainstalovat zmíněný mod.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: URL v preview pri psani prispevku

Post by Jan Patera »

Jan Rysavy wrote:
Jan Patera wrote:Drive se mi otevrelo v novem okne/zalozce. Ted v tom samem, co mam rozepsany prispevek :-(
Při kliknutí prostředním tlačítkem se mi odkaz otevře v nové záložce.
Ne vsichni jich maj tolik:-(
Jan Rysavy wrote:Při kliknutím levým v aktuálním okně ale funguje Back, takže o nic nepřijdu.
Je potreba na to myslet. Cloveka navic ponekud vydesi dotaz na resubmit po stisku Back.
Post Reply