Google Drive

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Jirrka
Posts: 2
Joined: 18 Dec 2015, 07:02

Google Drive

Post by Jirrka »

Asi jsem něco nepochopil - jakým způsobem mohu v Salamandru zobrazit soubory na Google Drive - "Sloužby cloudových úložišť" mám v nastavení povolené - pravděpodobně musí být ještě nainstalovaný nějaký plugin pro Google Drive, ale nějak jsem se nikde nedočetl jaký.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Google Drive

Post by Jan Rysavy »

Používáte AS 3.06 a máte nainstalovanou aplikaci Google Drive? V takovém případě by měla mít položku v Alt+F1/2 menu. Pokud tam není, jakou verzi Windows používáte?
Jirrka
Posts: 2
Joined: 18 Dec 2015, 07:02

Re: Google Drive

Post by Jirrka »

Zkoušel jsem to jak ve Win7, tak ve Win10 - pokud mám nainstalovaný Disk Google Sync, tak ty synchronizované soubory se mi objevují s ikonami Google, ale to jsou off-line verze souborů, on-line přístupu na Google Disk se mi dosáhnout nedaří. Salamander mám 3.06.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Google Drive

Post by Jan Rysavy »

Salamander neobsahuje plugin pro přístup do Google Drive a spol. Pouze detekuje přítomnost Google Drive, získá používanou cestu na disk a tu nabízí v Alt+F1/2 menu. To Vám zřejmě funguje?

Vzdálený přístup po síti přes API cloudových služeb jsme zatím nezkoumali ani neřešili, nebyla po tom poptávka. Popište nám prosím jak a pro jaké účely byste chtěl přístup do Google Drive používat. Díky.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Google Drive

Post by stepand76 »

Trochu OT, ale stalo se mi toto: Změnil jsem úložiště synchronizované složky na disk D, do složky D:\GoogleDrive (disk C mám SSD a docházelo mi místo). Vše funguje, jen Salamander teď nenabízí Google Disk v nabídce (Alt+F1, Alt+F2). Na základě čeho se v AS plní ta Alt+F1 nabídka?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Google Drive

Post by Jan Rysavy »

Mohlo by se jednat o tento problém - http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=55040#p55040
Bude opraveno v AS 3.07.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Google Drive

Post by stepand76 »

Díky to je ono. Stačilo zkopírovat soubor %LOCALAPPDATA%\Google\Drive\user_default\sync_config.db sem: %LOCALAPPDATA%\Google\Drive\sync_config.db
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Re: Google Drive

Post by stepand76 »

I přesto, že tu možná rozvířím diskusi, mi to nedá a zeptám se: Jak daleko jsme dnes od vydání 3.07?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Google Drive

Post by Jan Rysavy »

Stále pokračujeme. Momentálně opravuji několik chyb v Checksum pluginu (při zvolení většího množství souborů se enumerace prováděla před zobrazením dialogu, který vyskočil klidně až za několik desítky vteřin, při zpracování souborů se naivně pracovalo s listview, takže jeho obsluha u malých souborů stála víc času než výpočet hashe, progress nedojížděl na 100%, atd). Také jsem narazil na to, že Salamander spuštěný jako elevovaný proces nezobrazuje pod W7+ progress na taskbar tlačítkách. Nějaké drobnosti jsme našli v interním prohlížeči, opravovali jsme přenosové rychlosti ve FTP pluginu, investujeme čas do nového pluginu Portable Devices. Řešíme překlady novinek do všech jazyků. To je tak vše za poslední dny.
michalq

Re: Google Drive

Post by michalq »

stepand76 wrote:I přesto, že tu možná rozvířím diskusi, mi to nedá a zeptám se: Jak daleko jsme dnes od vydání 3.07?
Tak na jak dlouho to na zaklade odpovedi odhadujete? :)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Google Drive

Post by Jan Rysavy »

Samozřejmě bychom už raději dělali další práce, ale zase se nám nechce nalezené a potvrzené chyby jen tak nechat být.
orhor
Posts: 17
Joined: 13 May 2014, 06:51

Re: Google Drive

Post by orhor »

Ahoj, podporuje AS více instancí Google Disku?
Dnes již "Zálohování a synchronizace od Googlu" může oficiálně běžet v několika instancích nad několika účty. Jak si s tím poradí Salamander, případně jak to rozchodit?

Díky mockrát
orhor
Posts: 17
Joined: 13 May 2014, 06:51

Re: Google Drive

Post by orhor »

Opravdu bez reakce? Díky
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Google Drive

Post by Petr Solin »

U OneDrive jsme to podpořili (je tam menu s účty), u Google Drive to ještě nebylo nebo jsem to přehlédl. Každopádně díky za informaci, podpoříme to, ale nejprve musíme dotáhnout první verzi unicode.
orhor
Posts: 17
Joined: 13 May 2014, 06:51

Re: Google Drive

Post by orhor »

jj, s unicode drzim palce, to je dlouhodobe ocekavana zalezitost
Post Reply