Page 1 of 1

Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 30 Nov 2015, 08:17
by Raptor
Existuje nějaká klávesová zkratka, která by mi dokázala focusnout v pravém panelu soubor stejného jména, na kterém stojím v levém panelu? Pokud ne, bral bych to jako feature request společně s režimem "autosync", kdy by se focusovaly soubory automaticky při změně v levém panelu. Častokrát pracuju se dvěma adresáři a potřebuju vědět, zda tam ten soubor je nebo ne a "něco" následně provést. A ne, porovnání/filtrování adresářů mi na to nestačí, potřebuju mít ty soubory prostě na obou stranách focuslé na první dobrou.

Re: Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 30 Nov 2015, 10:19
by Jan Rysavy
Používám na to Alt+Shift+Insert (nakopíruje název bez cesty do schránky), potom Tab a potom Shift+Insert (focus na jméno ve schránce).
Nevýhoda je, že pokud jde například o archiv, rovnou se otevře.

Otázkou je, jak by se příkaz měl chovat, pokud soubor nebo adresář v druhém panelu neexistuje?

Re: Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 30 Nov 2015, 10:24
by Raptor
No podobně to dělám taky, ale právě to strašně zdržuje, pokud to potřebuju dělat delší dobu s desítkami souborů.

A neexistence souboru - osobně by mi stačilo, kdyby to prostě neudělalo nic :-) Vidím přímo, jestli v tom druhém panelu to někam nascrolovalo, nebo se nic nestalo. Rozhodně bych nezobrazoval žádný error dialog nebo tak, protože to by zase zdržovalo a chtěl bych se toho zbavit.

Re: Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 30 Nov 2015, 10:33
by Jan Rysavy
Ten příkaz by předpokládám v případě úspěchu aktivoval druhý panel? Jinak by chyběla vizuální indikace, že k něčemu došlo.

Re: Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 30 Nov 2015, 10:41
by Raptor
Ani by nemusel (věc konfigurace?), jde jen o synchronizaci dvou panelů, abych na obou stranách měl vždy zvolený stejný soubor. resp asi záleží na situaci. Ale ten Tab navíc, pokud to dokáže focusnout, už je to nejmenší. Nebo by šlo mít 2 funkce - Focus a Focus+ChangePanel.

např. jeden scénář použití co dělám je ten, že porovnávám soubory a pokud se liší, chci něco udělat. Tedy najdu vlevo soubor a dám Ctrl+Shift+C. Spustí se porovnání. Pokud soubor na druhé straně není, vyskočí dialog. Tedy vím, že tam není. Dám Esc a jedu dále. Pokud soubor existuje, vyskočí porovnání. Tady zjistím že se obsah liší a potřebuju třeba editovat ten soubor vpravo. Resp. pošlu na to WinMerge pro synch obsahu např. Ale nyní nemám šanci jak na jednoduchý x-hmat ten soubor focusnout/najít.

Re: Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 30 Nov 2015, 14:47
by AD7
+1

tiež mi chýba táto funkcionalita, už dlho.

Re: Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 05 Jul 2016, 18:38
by Ether
Jan Rysavy wrote:Ten příkaz by předpokládám v případě úspěchu aktivoval druhý panel? Jinak by chyběla vizuální indikace, že k něčemu došlo.
Raptor wrote:Ani by nemusel (věc konfigurace?), jde jen o synchronizaci dvou panelů, abych na obou stranách měl vždy zvolený stejný soubor
Když už, tak bych byl za synchronizované procházení i se strukturou adresářů. Po aktivaci by se zapamatovaly cesty v obou panalech jako "kořeny" a automaticky by vždy neaktivní panel zaměřoval položky a navigoval adresáři podle toho aktivního (tedy oba by měly stejnou relativní cestu vůči svému kořenu). Podobnou funkci má WinSCP, pokud si pamatuju dobře. Samozřejmě by to chtělo vychytat dobře ty případy s neexistujícími položkami apod. Taky by se mi podobná věc hodila.
Raptor wrote:např. jeden scénář použití...
Poradil bych zkusit to udělat nějak hromadně, třeba prvně zpracovat soubory, které chybí (porovnat adresáře s vypnutím všech kritérií, nebo pomocí Save/Load Selection), a pak pomocí Hide (Un)selected Names omezit položky v panelech jen na ty, které existují v obou. Je ale možné, že vám takový postup vůbec nepomůže.

Re: Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 29 Sep 2018, 09:45
by Raptor
Heh rok 2015 a dodnes nic, to je teda vývoj :-)

Re: Vyhledání focusnutého souboru v druhém panelu

Posted: 13 Mar 2019, 20:48
by AD7
A nešlo by to nejak cez Automation plugin?

Myslím tie 3 kroky na 1:
- Alt+Shift+Insert
- Tab
- Shift+Insert