Dvě nevítaná vylepšení v 2.52 beta 1

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Ondra Ch.
Posts: 6
Joined: 12 Feb 2009, 11:24

Dvě nevítaná vylepšení v 2.52 beta 1

Post by Ondra Ch. »

Zdravím a přeji dobrý den,

rád bych se podělil o názor na dvě změny v 2.52, které mi už po jednom dni používání víc vadily než vyhovovaly.

První z nich je:

Pokud je označeno více položek v panelu a otevírá se kontextové menu, aktivní položka je předána jako první v seznamu.

Zatím ve 100% případů toto není to, co v tu chvíli chci. Obvykle tuto volbu používám pro přehrání více mediálních souborů a naprosto vždy je chci předat v tom pořadí, v jakém jsou zobrazeny, bez ohledu na to, na kterém mám zrovna kurzor. Např. písničky mám většinou pojmenované s čísly na začátku a nyní se mi vždy poslední zařadí na začátek.

Pokud je nové chování pro někoho naopak žádoucí, rád bych měl možnost ho v nastavení zrušit.

A druhá věc:

Shift+F4: volba "Select whole name" je nově ignorována, vždy je vybrán celý text

Až nyní jsem pochopil, jak hodně jsem si zvykl na předchozí chování, že vytvářím soubory s příponou txt. Tato změna mi nyní opět přidělala práci (a opravdu na to narazím mnohokrát za den).

Proč se toto neřídí volbou "select whole name"? Připadá mi to tak vhodnější. Pokud z nějakého důvodu ne, bude tedy nová konfigurační volba, díky které by se mi to chovalo "po staru"?


Krom toho má nová verze řadu pronikavých zlepšení a změn bezpochyby k lepšímu, ale už to tak asi bývá, že si člověk (alespoň některý) všimne nejdřív toho, co mu nesedí a většinu nových nápadů ocení až časem :)

Děkuji za novou verzi a předem i za reakce.
Ondřej Chylík
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: Dvě nevítaná vylepšení v 2.52 beta 1

Post by zarevak »

V rychlosti (stačí trochu hledání):
Ondra Ch. wrote:Pokud je označeno více položek v panelu a otevírá se kontextové menu, aktivní položka je předána jako první v seznamu.
Bude změneno z 3, 1, 2, 4, 5 na 3, 4, 5, 1, 2 - viz: Bug: submission order of multi-file selection, konkrétně: druhý příspěvek
Ondra Ch. wrote:Shift+F4: volba "Select whole name" je nově ignorována, vždy je vybrán celý text
Více v diskuzi Zmena u Shift+F4, konkrétně pohled do historie
Ondra Ch.
Posts: 6
Joined: 12 Feb 2009, 11:24

Re: Dvě nevítaná vylepšení v 2.52 beta 1

Post by Ondra Ch. »

zarevak wrote:V rychlosti (stačí trochu hledání):
Díky, evidentně jsem hledal ve špatném fóru. Přidal jsem své komentáře ke zmíněným příspěvkům.

Ondřej
Post Reply