Obecne nacitani sitovych PC

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Raptor

Obecne nacitani sitovych PC

Post by Raptor »

Davam do obecnych, protoze mne spise zajima princip.

Jsem v siti, kde neni domena, jen 1 workgroupa (defaultni). V siti jsou pocitace s Vistama a XP a nejaky server s W2003 tusim. Pokud se podivam na sit pres explorer, vidim nektere PC v okolnich pocitacich, ale ne vsechny. Pokud se podivam na sit pres AS pres net plugin, vidim jen server. Pritom pokud se prepnu primo na konkretni PC tak existuje a nekdy se pak uz zobrazuje chvili v seznamu pocitacu v siti.

Kdy a jakym zpusobem vlastne system zjistuje jake pocitace jsou kolem a ktere ignoruje?
konelupy
Posts: 85
Joined: 18 Jul 2006, 09:06
Location: Turnov, Czech Republic

Post by konelupy »

co si matně pamatuju tak s tim jsem mival vždy problémy
hlavně pokud se v síti nevypínali počítače - někdo mi říkal že ten nejdéle běžící udržuje seznam PC v síti - jako na potvoru to byl vždy ten nejpomalejší a s nejstarším systémem tenkrát W95 -

použil jsem google třeba odpoví
http://www.mixro.com/?Troubleshooting:W ... 8%EDta%E8e
a anglický odkaz tamtéž uvedený
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Post by manison »

Popravdě způsob, jakým Windows udržuje (resp. sestavuje) seznam počítačů je pro mě zahalen tajemstvím a snad i černou magií :)

Tady je odkaz na jeden, sice letitý, ale asi dodnes docela platný článek popisující princip fungování microsoftí služby pro procházení sítě:
Understanding and troubleshooting network browsing in Windows 98

Další odkazy na články, popisující řešení problémů:
Odstraňování potíží se službou Computer Browser
Browstat Syntax
Raptor

Post by Raptor »

Diky za tipy, po vytvoreni polozky :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\bowser\Parameters\MaintainServerList

a nastaveni na Auto se mi zacaly zda se nacitat vsechny PC ve workgroupe.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Odporucane nastavenie

Server:

Code: Select all

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Browser\Parameters]
"IsDomainMaster"="True"
"MaintainServerList"="Yes"
Pracovne stanice

Code: Select all

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Browser\Parameters]
"IsDomainMaster"="False"
"MaintainServerList"="No"
"MaintainServerList"="No" v podstate zakaze beh "Computer Browser" servisu.
Raptor

Post by Raptor »

Jenze predpokladam ze po nastaveni MaintainServerList na No mi to bude delat presne to co predtim - neuvidim ty stanice :-)
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

"Server" musi nebehnut ako prvy... Potom by tam problemy nemali byt.
V kazdom pripade pracovne stanice by mali mat "IsDomainMaster"="False". Treba odskusat.

Inak casto krat robieva problemy powermanagement sietovky. Osobne to radsej vypinam.
Raptor

Post by Raptor »

IsDomainMaster je pro mne bezpredmetne, sit neni v domene. Je tam jen workgroupa.
User avatar
SelfMan
Posts: 1143
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

IsDomainMaster nema s domenou nic spolocne. Toto nastavenie plati pre Browse Master.
Another entry in the registry, IsDomainMaster , helps determine which servers become master browsers and backup browsers. Setting the value of the IsDomainMaster entry to True makes the computer a preferred master browser . Any computer running Windows 2000 or Windows NT can be configured as a preferred master browser.
http://www.microsoft.com/technet/prodte ... x?mfr=true
Post Reply